Meme Büyütme Ameliyatında Damla Protez Mi Yuvarlak Protez Mi İyi Sonuç Verir? 8 Ocak 2018

 Meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdiniz ve aklınızda birçok soru var. Muhtemelen bu soruların ilk sırasında damla yani anatomik protezle mi yoksa yuvarlak protezle mi daha iyi sonuç alınacağı vardır. Bu konuda her türlü bilgiyi sizlere aktarmaya çalışacağız.

Damla Protez Mi? Yuvarlak Protez Mi?

Bu konuda sizlere bilgi vermeden önce sizlere silikon protezler hakkında bilgi verelim.

Silikon Protezler: Silikon protezler dışları kılıf, içleri silikon jelden üretilir. Damla ve yuvarlak protezlerin arasında çeşitli farklar bulunmaktadır. En önemli fark, Yuvarlak protezin içerisinde daha yumuşak bir jel vardır. Damla protez içerisinde daha sert bir jel bulunmaktadır. Aslında direkt olarak bakıldığında her ikisinin de görünümü damla şeklindedir.

Damla Protezler: Tabanları yuvarlak görünümlü, ancak şöyle bir detay var ki damla protezlerde kısa ve ya uzun protezler de mevcuttur ve aynı damla protezin 9 farklı şekli üretilebilinmektedir.

Yuvarlak Protezler: Bu tip protezlerde ise; en ve boylam aynı olacağı için sadece yükseklikleri değişmektedir. Bu protezlerin içerdikleri jeller ve üretildiği teknolojilerden ötürü çeşitli farklılıkları bulunmaktadır.

Damla Protez İle Yuvarlak Protez Farklılıkları

Göğüs büyütme operasyonları için sizlerin de tercih etmesi gereken en önemli noktalardan biri olan damla protez ile yuvarlak protez arasında bir takım farklılıklar bulunmaktadır.

  • Seroma denilen sıvı toplanması, kapsül kontraktörü denilen istenmeyen büzüşme hadiseleri damla protezlerde üretici firmaların 10 yıllık uzun dönem araştırma sonuçlarına göre yuvarlak protezlere nazaran daha azdır.
  • Sık zannedilenin aksine damla protezler uzun dönemde aşağı doğru sarkma yapmaz. Yuvarlak protezlerle karşılaştırıldığında yuvarlak protezler daha esnek bir jel yapısına sahip olduğu için biraz daha fazla esneyebilirler. Ancak damla protezlerde bu durum oldukça az görülmektedir.

Sonuç olarak damla protezler birçok hasta için daha uygundur denilebilir. Elbette burada hastanın istekleri ve vücut yapısına uygunluk durumları da ortaya çıkmaktadır. Aslında karar verilirken bu tip durumlar da her zaman için göz önünde bulundurularak karar verilmesi gerekmektedir. Bu sayede ancak tam anlamıyla istenen sonuçlara ulaşılabilmesi durumu oluşmuş olacaktır.

Vücuda Uygun Silikon Nasıl Bulunur?

Göğüs büyütme operasyonu için sizler de başvurduğunuz zaman gerekli önlemler alınarak sizlere bazı analizler yapılacaktır. Bu detaylı analizlerin sonucunda karar verilerek sizlere sonuç sunulmuş olacaktır. Hiçbir sıkıntı yaşamadan sizler de böylece vücut yapınıza uygun olan silikonu yaptırmış olursunuz.

Elbette burada önemli noktalardan biri de, köprücük kemiği ile meme ucu arasındaki mesafedir. Örnek vermek gerekirse, köprücük kemiği ile meme ucu arasında eğer 18-21 santimetreden daha kısa bir mesafe var ise bu durumda damla protez uygulaması sizlere sonuç verecektir. Ancak daha büyük bir fark varsa bu durumda sizlere uygulanması gereken yuvarlak protez işlemidir. Bu sayede sizler de istediğiniz göğüs yapısına kavuşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA