Meme Büyütme Operasyonları ve İyileşme Süreci 9 Ocak 2018

Meme büyütme ameliyatları geçmişte olduğu gibi sizin için acılı bir yolculuk haline gelmeyecektir. Hatta iyileşme süreci bazı ilaçlar ile daha da hızlı bir biçimde gerçekleşmektedir. Estetik alanı fark etmeksizin uzman ellere emanet olan kişilerin hem operasyon hem de iyileşme süreci daha kolay bir şekilde atlatılmaktadır.

Türkiye estetik ve hatta özellikle meme estetiği konusunda dünyaya yön veren öncü ülkelerden biri halini almıştır. Ne olursa olsun seçilmiş olan uzman sizin istekleriniz anlar ve bunu sağlık skalasına uyacak bir hale getirerek uygularsa sonuçtan oldukça memnun olacağınızdan emin olabilirsiniz.

Göğüs büyütme ya da estetik ile alakalı olan herhangi bir operasyona tabi olabilmek için mutlaka reşit olmanız gerekmektedir. Baba ya da anne izni ile bile olsa estetik operasyonların uygulanması gençler için belirli bir dereceye kadar sınırlandırılmıştır.

Bir diğer koşul da sağlık durumunuzun el vermesidir. Olumlu bir sonuç elde edebilmek için sağlıklı bir kan değeri ve hormon değeri tablosuna sahip olmalısınız. Tam da bu sebep ile kişilerin ameliyata alınmasından önce gerekli olan bütün tetkikler ortaya koyulmaktadır. Konu hakkında dikkat çeken unsur şeker hastalıklarıdır. Şeker hastalıklarında bir yara meydana geldiği zaman dahi bunun kapanması aylar sürdüğü için estetik operasyona müsaade edilmemektedir.

Meme Büyütme Yöntemi Olarak Tuzlu Su Dolu Silikonlar

Meme büyütme süreci içerisinde artık klasik silikon bir materyalden oluşan ve hatta yer yer sizin dokunuza zarar verebilecek bir seviyeye dahi gelebilen ürünler kullanılmamaktadır. Bunun yerine vücudunuzun çok daha kolay bir biçimde kabul edebileceği ve vücut yapısı ile de daha sıkı bir biçimde uyum sağlayan tuzlu sulu implantlar kullanılmaktadır. Bu tür implantların en büyük avantajı olası bir patlamada kesinlikle meme bölgesine zarar vermemesidir.

Operasyonun başarı ile tamamlanması için saline implantlar yerleştirildikten sonra uzman ellerin bu bölgeyi iz kalmayacak şekilde kapatması gerekmektedir. Size düşen görev ise tam manası ile iyileşme sürecinde verilen uyarı ve önlem listesine uyum sağlamaktır.

Ne olursa olsun ortaya koyulmuş olan ameliyat sonrasında enfeksiyon riskinin olduğunu inkar etmemeli ve iyileşme sürecini de buna uygun tamamlamalısınız. Mikrop içeren ve hijyen derecesi düşük olan alanlardan uzak durmalı belirli bir süre banyo sayınızı da azaltmalısınız. Sık banyo yapmak yaraların iyileşmesini engelleyebilmektedir. Pansuman konusunda da hassas davranmalısınız. Belirli bir periyotta uzmanınıza görünmeniz de ayrıca önem arz etmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA