Meme Büyütme Operasyonları 9 Ocak 2018

Kadınların en çok tercih ettikleri estetik operasyonlardan biri olan meme büyütme operasyonlar artık gelişen teknoloji sayesinde kısa süre içinde gerçekleşmektedir. Göğüs büyütme operasyonlarından sonra kadınlar kendilerini fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi hissetmektedir. Sadece küçük göğüslü kadınlar değil aynı zamanda göğüs kanseri sonrasında memelerini kaybeden kadınlar da göğüs büyütme operasyonları yaptırmaktadır. Kanser tedavisinden sonra bu operasyon sayesinde kendilerini daha iyi hissetmekte ve normal hayata alışma sürecini hızlandırmaktadır.

Meme Büyütme Operasyonları

Kişinin fiziksel durumuna ve isteklerine bağlı olarak meme büyütme operasyonlarında farklı yöntemler kullanılmaktadır. Bu süreç için en sağlıklı yöntem, uzman bir doktorla görüşülmesidir.

Operasyonlar her ne kadar artık çok kolay bir şekilde gerçekleşse de, müdahale öncesi sağlık kontrolleri yapılması gerekmektedir. operasyon sürecinde ve sonrasında daha ciddi sağlık problemleri yaşamamanız için bu konuda uzman olan doktorlar ile birlikte çalışmak sizi daha büyük risklerden koruyacaktır.

Aynı zamanda farklı ihtiyaçlar için farklı estetik müdahaleler gerekmektedir. fakat yöntem seçilme süreci sadece kişinin isteği doğrultusunda olmamaktadır. Müdahale şekli, kişinin sağlık durumuna, fiziksel özelliklerine göre belirlenir. Operasyon öncesinde gerçekçi bilgi edinmek ve sürecin farkında olmak, daha iyi bir operasyon geçirmenizi sağlar.

Meme büyütme operasyonları ise temel olarak ikiye ayrılabilir;

  • Yağ enjeksiyon yöntemi
  • Protez yöntemi

Operasyonların kendi içlerinde avantajları ve dezavantajları bulunmakla birlikte bu süreç kişiye göre değişmektedir.

Yağ  Enjeksiyon Yöntemi Nedir?

Kişinin vücudundaki fazla  yağ bölgesinden alınan yağ hücrelerinin meme bölgesine uygulanmasıdır. En büyük avantajı ise operasyondan sonra herhangi bir alerjik reaksiyon gösterme ihtimalinin az olmasıdır.

Operasyon Süreci

Kişiden alına yağ dokusu, meme bölgesine, istenilen büyüklük oranında enjekte edilir. operasyon sonrasına herhangi bir ağrı ya da acı olmaz. Müdahaleden yaklaşık 3 hafta sonra sağlıklı meme görüntüsüne ulaşılır.

Yaklaşık olarak 2 3 saat sürer ve genel anestezi yöntemi uygulanmaktadır. Yağ alınan bölgede ise morluk şişlik gibi durumlar görünebilir.

Operasyon Sonrası

Kişinin kendi yağının enjekte edilme yöntemi ile meme büyütme operasyonu yapıldığı için iyileşme süreci kısa sürmektedir. Uygulanan bölgede herhangi bir iz kalmaz.

Yaklaşık 1 ay sonra gündelik hayatınıza geri dönebilirsiniz. Gerekli olduğu durumlarda ise buz kompleksi ve hafif masajlar iyileşme sürecini hızlandırır. Bu süreç içerisinde ani hareketlerde bulunmamak ve darbe almamak önemlidir.

Protez Yöntemi Nedir?

Meme içine silikon uygulanma yöntemidir. Farklı şekillerde bulunan silikonlar kişinin fiziksel ve meme durumuna göre değişir. Silikonlar;

  • Damla silikon
  • Yuvarlak silikon

Olmak üzere 2’ye ayrılır.

Kişinin istekleri ve memenin durumuna göre farklı yöntemler uygulanabilir.

Damla silikon: göğüs meme ucu ve köprücük kemiği arasındaki mesafenin 18cm’den düşük olduğu durumlarda uygulanabilir. Daha doğal bir meme görüntüsü sağlanır. Meme ucunda doğru silikon yoğunlaşır.

Yuvarlak silikon: daha çok meme arası boşlukları kapatmak için yapılır. Kişinin, boyu, kilosu, memesinin şekli gibi etmenler hesaplanır.

Operasyon Süreci

Genel olarak lokal anestezi uygulanabilir. 1 ila 1.5 saat arasında sürer. Meme oluğu ya da meme koyu alanı açılarak, meme dokusunun altına protez yerleştirilir. Memenin hangi bölgesinin kesileceği, hangi protezin uygulanacağı, kişinin meme ve fiziksek özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir.

Operasyon Sonrası

Yağ enjekte yönteminde olduğu gibi operasyon sonrasında, memeyi darbelerden korumak, ani hareketlerden kaçınmak gerekir. Buz kompleksi ve masaj uygulamaları da iyi gelir.

Protez meme büyütme operasyonlarında meme bölgesi açıldığı için, ilk 15 gün pansumanları aksatmamak ve düzenli yapmak önemlidir.

Aynı zamanda yüz üstü yatmamak, dikişlerin daha hızlı iyileşmesini sağlayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA