Meme Büyütme 9 Ocak 2018

Küçük göğüslü kadınların tercih ettiği bir yöntem olarak meme büyütme operasyonları, kolay uygulaması ve operasyon sonrasında kısa iyileşme süresi nedeni ile oldukça çok tercih edilen bir yöntemdir. Meme büyütme operasyonlarından sonra kadınlar kendilerini daha iyi hissetmektedir. Küçük göğüslü kadınların tercih ettiği gibi meme kanseri sonrasında göğsü alınan kadınlar da bu operasyonları olmaktadır. Herhangi bir sağlık problemine neden olamayan ve oldukça kolay gerçekleşen operasyon sayesinde, kadınlar kısa süre içerisinde normal hayatlarına dönerler.

Meme Büyütme Operasyonları

Farklı ihtiyaçlara uygun olarak uygulanan meme büyütme operasyonları vardır. Kişi bu estetik müdahaleyi olmadan önce uzman bir doktorla görüşmeli ve sağlık kontrolünden geçmelidir.

Meme büyütme operasyonlarında kişinin istekleri ve aynı zamanda fiziksel özellikleri belirleyici olur. Doktor ile birlikte karar verilen operasyon öncesi dönem; kişinin sağlığı için oldukça önemlidir. Fiziksel özellikler dikkate alınarak, memenin şekli ve büyüklüğü tespit edilir. İhtiyaç doğrultusunda da uygun olan operasyon yapılır.

Operasyon öncesi dönemde, kişinin karşılaşabileceği sorunlar, operasyon süreci ve sonuçlar hakkında bilgilendirilmesi oldukça önemlidir. Bu yüzden uzman bir doktorla çalışmak operasyon sürecinin kolay geçmesini sağladığı gibi, sonrasında da daha farklı bir sağlık problemi yaşamamasına ve gerçekçi beklentiler içinde olmasına neden olur.

Meme yapısına ve fiziksel özellikler dikkate alınarak yapılacak meme büyütme operasyonları;

  • Protez yöntemi
  • Yağ enjeksiyon yöntemi olmak üzere

2’ye ayrılır.

Estetik operasyonlardaki teknolojik ilerlemeler sayesinde artık kısa sürede müdahaleler gerçekleşmektedir. İyileşme süresi de kısalan operasyonlar sayesinde meme büyütme müdahalelerinde her iki yöntemde de başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Protez Yöntemi

Meme uç kısmının ve kahverengi alanının açılarak, uygun boyutta silikon yerleştirilmesi işlemidir. Operasyon sonucunda izler kalabilir. Lokal anestezi uygulanarak da gerçekleştirilebilen bu yöntem sayesinde doğal bir meme görünümü sağlanır. Farklı protez modelleri bulunmaktadır. Bunlar;

  • Damla protez
  • Yuvarlak protez

Olmak üzere ikiye ayrılır.

Damla Protez: göğse yandan baktığınızda damla görüntüsünün olduğu protez yöntemidir. Doğal bir meme görüntüsü amaçlanır. Dolgu maddesi memenin uç kısımlarına doğru yoğunlaşmaktadır. Operasyondan sonra kısa sürede şişlik görülse de 15 gün içinde doğal meme görüntüsü elde edilir. fiziksel özelliklere dikkate alınarak yapılan protez yöntemlerinde, damla protez, köprücük kemiği ve meme ucu arasındaki mesafenin 18 cm’den az olduğu durumlarda uygulanır.

Yuvarlak Protez: daha çok dekolte bölgesindeki iki göğüs arasındaki boşluğu kapatmak için yapılan uygulamadır. Kişinin kilosu, boyu, memelerinin şekli belirleyicidir.

Protez uygulamalarından sora 15 günlük süreçte, pansumanların düzenli yapılması iyileşme sürecini hızlandırır. Aynı zamanda yüz üstü yatmamanızda dikişlerin korunması için önemlidir.

Yağ Enjeksiyon Yöntemi

Vücuttaki fazla yağ olan bölgelerden yağ alınarak, göğse enjekte edilme yöntemidir. Operasyon sonrasında herhangi bir alerjik reaksiyon görünmez. İyileşme süreci de kısa olan bu uygulama oldukça fazla kadın tarafından tercih edilmektedir.

18 yaşından büyük herkese uygulanabilir. Şırınga ile enjekte yönteminin yapıldığı meme büyütme operasyonu sonrasında memede herhangi bir iz kalmaz. Ancak yağ alınan bölgede geçici şişlik ve morarma olabilmektedir. 15 gün içerisinde de meme büyük ölçüde iyileşmesini tamamlar.

Yağ enjeksiyonu yönteminde hangi dokudan ne kadar yağ alınacağı ve memenin ne kadar büyük olacağına uzman doktor karar vermesi operasyondan olumlu sonuç almanızı büyük oranda etkiler.

Operasyon sonrasında ise 1 aylık bir dönemde tam iyileşme sağlanır. İyileşme döneminde, memeleri darbelere karşı korumak, ani hareketlerden uzak durmak oldukça önemlidir. Ağrı veya acı hissedildiği zamanlarda buz kompleksi yapılabilir. Aynı zamanda hem protez hem yağ enjeksiyonu yönteminden sonra bölgeye hafif masajlar yapmak, iyileşme süresini kısaltacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA