Meme Büyütmede Nelere Dikkat Edilmeli 9 Ocak 2018

Kadınların en çok tercih ettikleri estetik müdahaleler arasında meme büyütme operasyonları gelmektedir. Estetik alanındaki teknolojik ilerlemeler sayesinde bu operasyonlar ve iyileşme süreçleri oldukça kısa sürmektedir.

Meme Büyütme Operasyonları Nelerdir?

Kişinin ihtiyacına ve memesinin yapısına göre farklı estetik müdahale biçimleri bulunmaktadır. Bunlar;

  • Yağ enjeksiyonu
  • Protez yöntemi gibi

Farklı yöntemlerden oluşmaktadır.

Her yöntemin kendine özgü avantajları ve dezavantajları bulunur. Kişi meme büyütme operasyonu olmadan önce profesyonel bir doktor ile hangi yöntemin uygulanacağına karar vermelidir.

Yağ Enjeksiyon Yöntemi: vücudun fazla bölgesinden alınan yağ dokularının, enjekte edilebilir bir hale getirilmesinden sonra memeye uygulanma işlemidir. Kişinin kendi yağ dokusu kullanıldığı için operasyon sonrasında herhangi bir alerji olmaz. En güvenilir ve son zamanlarda kadınların en çok tercih ettikleri yöntemlerden biridir. Enjekte edilen yağ dokusu meme bölgesinde yaşamaya devam ettiği için kalıcılık oranı yüksektir. %40 veya %50 civarında kalıcılık sağlanır. Genel olarak 1 ila 3 sene arasında herhangi bir deformasyon olmaz. Yaklaşık 2 3 saat süren bir operasyon süreci gerektirir.

Protez Yöntemi: Daha çok silikon yöntemi olarak bilinir. Farklı şekilleri bulunur. Bunlar;

  • Damla protez
  • Yuvarlak protez

Olmak üzere 2’ye ayrılır.

Bu yöntemlerde memeniz ile vücudunuzun oranına bakılır. Köprücük kemiği ile göğüs ucu arasındaki mesafeye göre yönteme karar verilir. Aynı zamanda kişinin nasıl bir görüntü istediği de önemlidir.

Damla Protez: köprücük kemiği ve meme ucu mesafesinin 18 cm’den aşağı olması durumda kullanılır. Boyun kısmınız daha uzun ise tercih edilebilir.

Yuvarlak Protez: göğüs arasındaki boşlukları doldurmak için uygulanır.

Yağ uygulamalarına kıyasla daha farklı bir yöntem kullanılır. Silikon göğüs bölgesine uygun şekilde yerleştirilir. Yaklaşık 1 saat süren bir operasyondur. Silikon uygulamalarında kadınlar en çok silikonun patlaması, geçici olması gibi konular nedei ile tedirginlik yaşamaktadırlar. Ancak günümüz teknolojisinde bu uygulama sayesinde ömür boyu kalıcı olan silikonlar kullanılır. Yaklaşık olarak ise 15 yıllık kullanım süresi bulunur.

Kişinin meme yapısına ve nasıl bir görüntü istediğine bağlı olarak farklı yöntemler meme büyütme operasyonlarında yapılmaktadır. Uygulamanın yöntemine bağlı olarak da operasyon sonrasında iyileşme süreçleri farklılık gösterebilir. Meme büyütme operasyonları genel olarak fiziksel gelişimini tamamlamış her kadına uygulanabilir.

Küçük göğüslü kadınların tercih ettiği bu yöntem aynı zamanda göğüs kanseri sonrasında da kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kanser sonrası göğüsünü kaybeden kadınlara rahatlıkla uygulanabilir. Göğüs büyütme operasyonları sonrasında kadınlar kendilerini hem fiziksel hem de psikolojik olarak daha iyi hisseder.

Nelere Dikkat Edilmeli?

Öncelikle operasyon öncesinde profesyonel bir doktorla çalışmak hem operasyon sürecinin hem de sonrasının daha rahat geçmesini sağlayacaktır.

Yöntemlere göre farklılık göstermekle birlikte operasyondan sonra dikkat etmeniz gereken önemli noktalar bulunur. Genel olarak ise;

  • Operasyon sonrasında yüz üstü yatmamak,
  • Ani hareketlerden kaçınmak
  • Operasyon sonrası 15 günlük süreçte bakımlarını aksatmamak
  • Darbelerden korumak gibi

Küçük önlemler ile iyileşme sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Aynı zamanda meme büyütme operasyonu sonrasında;

  • Buz kompleks uygulaması yapmak
  • Hafif masajlarla rahatlamasını sağlamak gibi

Yöntemlerde yardımcı olacaktır.

Meme büyütme operasyonları sonrasında hamile kalmanızda ya da emzirmenizde hiçbir sorun olmaz. Meme ucunda ve çevresinde bulunan süt kanallarına ve yararlı dokulara zarar vermeden yapılır.

Kısa bir süre içerisinde normal hayatınıza dönebilirsiniz. Yağ enjeksiyonları sonrasında herhangi bir iz kalmazken, protez uygulamalarında ufak izler bulunabilir fakat iyileşme sürecinde bu izler büyük oranda kaybolur. Kişiye göre değişmekle birlikte yaklaşık 1 ay içerisinde tam olarak iyileşme sağlanır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA