Silikon Tercihi Nasıl Yapılmalıdır? 8 Ocak 2018

Meme büyütme ameliyatı son yıllarda çok fazla tercih edilen ameliyatların başında gelmektedir. Elbette tüm kadınların olmasa da birçok kadının en büyük sıkıntılarından biri olarak bilinmektedir. Sizler de böyle bir sıkıntı yaşıyorsanız günümüzde bu ameliyat çok kolay olmaktadır. Asıl önemli olan nasıl bir silikon tercihi yapılacağı konusu olmaktadır.

Silikon Neden Yapılır?

Silikon kadınların meme ile ilgili olarak çeşitli sıkıntılarından dolayı kullanılan bir malzemedir. Bununla ilgili olarak bazı kadınlar her ne kadar yağ enjeksiyonu istese de birazdan bu konuya da değineceğiz. Göğüs konusunda sıkıntı yaşayan kadınların sebepleri;

  • Memenin küçük olma durumu
  • Memenin gelişmemesi durumu
  • Memenin sonradan deformasyonu
  • Memenin istenilen boyutta olmaması
  • Memenin asimetrik olması durumu

Bu tarz durumlarla karşı karşıya kalanlar gönül rahatlığıyla operasyona karar verebilirler. Elbette burada bir kaç nokta karşımıza çıkmaktadır. Bunlardan biraz bahsedelim.

Silikon Mu? Yağ Enjeksiyonu Mu?

Vücudun herhangi bir yerinde bir sıkıntı olması durumunda bilindiği gibi vücuttaki farklı bir bölgeden alım yapılarak buraya enjeksiyon yöntemi ile çözüm sağlanabilir. Bunları göz önünde bulundurarak birçok kadın günümüzde artık yağ enjeksiyonu istemektedir. Ancak bu konuda şunu bilmek gerekir bazen göğüs büyütme ameliyatında bu tarz yağ enjeksiyonu ileri dönük istenilen sonuçların alınmamasına yol açabilir.

Yağ enjeksiyonu ile yapılan operasyonlarda ileride oluşacak olan olası tümörlerin tespit edilememesi gibi bir durum bile ortaya çıkabilmektedir. Bunları da göz önünde bulundurmak gerekir.

Silikon Nasıl Seçilir?

Silikon konusunda şunu da bilmek gerekir ki farklı silikon tercihleri bulunmaktadır. Özellikle başlıklar halinde belirtmek gerekirse;

Damla Silikon: Damla şeklinde olan ve kadınların genel anlamda özellikle zayıf bayanlarda, köprücük kemiği çok fazla belli oluyorsa bu durumlarda kullanılan bir sistem olarak bilinmektedir.

Yuvarlak Silikon: Türkiye’de kadınların daha fazla tercih ettiği bir silikon türüdür. Meme büyütme işlemi için boyu daha kısa, köprücük kemiği ile meme başı arasındaki mesafe kısaysa bu durumda çok rahatlıkla kullanılan bir sistem olarak bilinmektedir. Aslında burada sizlerin de nasıl göründüğünüzü bilmeniz ve kendinizi daha iyi hissetmeniz çok daha önemli bir hale gelmektedir.

Silikon operasyonu azımsanmayacak seviyededir. Şunu bilmek gerekir ki kadınlar elbette kendi estetiklerine dikkat etmektedir. Ancak, kadınların kadın sembolü gibi görünmektedir. Bunu göz önünde bulundurursak elbette göğüslerin daha düzgün olması önemli olmaktadır. Hatta birçok kadın yüzü güzel olsa da göğüslerinin büyük olmamasından kaynaklı olarak kendini iyi hissetmemektedir.

Bu yüzden sizler de kendinize daha güvenli olabilmek adına bu tarz bir yol tercih edebilirsiniz. Üstelik kadınların daha güzel şekilde hissetmesi için göğüs büyütme ameliyatı ile bu hissi sağlayabilirsiniz. Psikolojik olarak da çok daha iyi gelmiş olacaktır. Sizler de kendinizi çok daha güçlü hissedebilirsiniz. Günümüz şartlarında da hiç bir sorun yaşanmayacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA