Üsküdar Göğüs Küçültme 9 Ocak 2018

Üsküdar göğüs küçültme ameliyatı gerçekleştirebilmek için tercih edebileceğiniz merkezlerden bir tanesidir. Ülkemizde yer alan estetik uzmanlarının yüksek performansından dolayı ve buna ek olarak sonuçların başarılı olmasından ötürü yurt dışından büyük bir talep gelmektedir. Yapılan son araştırmalara göre sağlık turizminde öncü olan ülkelerin başında Türkiye gelmektedir. Sağlık turizminde de en öne çıkan başlıklardan bir tanesi kesinlikle meme estetiğidir.

Göğüs Küçültme Operasyonu Hakkında Bilinmesi Gereken Detaylar

Üsküdar göğüs küçültme talebinin sık şekilde geldiği dönem özellikle kadınların doğum sürelerinin hemen akabinde yaşanan periyottur. Göğüslerde meydana gelen büyümenin emzirme dönemi ile de tetiklenmekte ve buna ek olarak bir de sarkma sorunu karşımıza çıkmaktadır. Sorunların çözülmesi için meme içi sıvı dokunun bir kısmının çıkarılması ve akabinde de sarkmanın engellenmesi için adımlar atılarak operasyon tamamlanmaktadır.

Redüksiyon mammoplastisi olarak da tanımlanan bu operasyonlar ile göğsünüzün eski görünümüne kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Doğum ve emzirme sürecinin etkisinin bir kenara bırakılıp memenin gençli yıllarınızdaki dikliğine ve boyutuna dönüşmesi mümkün kılınmaktadır. Göğüs küçültme operasyonunun adımları hakkında şu alt başlıkların dikkate alınması gerekmektedir;

  • Memenin operasyona hazırlanma aşaması gerçekleştirilir. Buna ek olarak kan değerlerinizin ya da genel sağlığınızın operasyona uygun olup olmadığı da kontrol edilmektedir.
  • Meme ucu bölgesi çıkarılır. Daha sonrasında meme dokusunun bir kısmı çıkarılır.
  • Özellikle süt kanallarının alınmamasına özen gösterilmesi gerekmektedir. Bu da ancak uzman ellerden çıkan operasyonlar ile mümkün kılınmaktadır.
  • Meme ucunun yerleştirilme işlemi gerçekleştirilir ve operasyon tamamlanır.

Meme ucunun bulunduğu bölgede değişiklikler meydana gelebilmektedir. Bunun sebebi ise dikleştirme aşamasıdır. Operasyon sonrasında istirahat evresinde doktorunuzun vermiş olduğu önerilere birebir riayet etmelisiniz.

Meme Boyutu Belirlerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Üsküdar göğüs küçültme merkezleri arasından bir seçim yapıldıktan sonra uzmanınıza istediğiniz görünüm ve doku hakkında doktorunuza bilgi vermelisiniz. Meme boyutu ve size vereceği hissiyat bu aşamanın en önemli adımlarından bir tanesidir. Meme boyutu konusunda meydana gelen değişiklikler sizin vücudunuzun geneli ile uyum sağlayan bir seviyede olmalıdır. Bu konuda dikkate alınması gereken noktalardan bazıları;

  • Meme boyutunuzda uygulanacak olan küçültme işlemleri görsel olarak bir abes durum ortaya çıkarmamalıdır.
  • Memelerde yer alan süt kanallarına göğüs içi dokunun çıkarılması sırasında dokunulmaması gerekmektedir.
  • Meme küçültme işlemlerinde bel boyun sağlığınızın bir öncelik olarak ortaya koyulması daha uygun olacaktır.

Meme küçültme konusunda uygulama alabilmek için 18-65 yaş aralığında olmanız daha sağlıklı olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA