Yağ Enjeksiyonu Mu? Silikon Mu? 8 Ocak 2018

Meme büyütme operasyonu son yıllarda hızlı bir şekilde artış gösterirken aynı zamanda da yağ enjeksiyonu yöntemi de çok kullanılmaya başlamış bir yöntem olarak bilinmektedir. Bu konuda gereken detayları sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Son zamanlarda meme büyütme yöntemi olarak silikon ile mi büyütme yapılsın? Yoksa yağ enjeksiyonu ile mi büyütme yapılsın? Şeklinde sorular sıkça duyulmaya başlanmış bulunmaktadır. Özellikle yağ enjeksiyonu tekniklerinde gelişme bundaki sonuçların daha iyi olmasına neden olduğu için hangi hastada hangisi seçilmeli ya da birbirlerine üstünler mi? Gibi soru işaretleri akıllarda kalmaktadır.

Yağ Enjeksiyonu İle Silikon Birbirlerine Üstünler Mi?

Tam olarak birbirlerine üstünlük olduğu söylenemez. Bazı hastalarda silikon daha iyi sonuç verir.  Bazı hastalarda ise yağ enjeksiyonu. Hatta her ikisinin de gerektiği durumlar da ortaya çıkabilmektedir. Özellikle memede şekil bozukluğu olan hastalarda oluşabilen bir ayrım olarak bilinmektedir.

Silikona Nasıl Karar Verilir?

Kadınlar, daha estetik görünmek ve bu görüntüleri sayesinde daha iyi bir psikolojiye sahip olmak istediklerinde bu tarz bir yönteme başvurarak göğüs büyütme operasyonuna karar verebilmektedir. Elbette burada farklı ayrımlar da göz önüne gelmektedir. Burada öncelikle sizlere yağ enjeksiyonu farklılıklarına girmeden damla protez ile yuvarlak protez arasındaki farklılıklardan biraz bahsedelim.

Damla Silikon: Damla silikon özellikle kullanım açısından köprücük kemiği ile meme ucu arasındaki mesafenin daha yakın olması durumunda kullanılmaktadır. Normal şartlarda kadınların bu mesafeyi boya da oranla 18 ila 21 santimetre arasında değişiklik göstermektedir. Ancak, 16 santimetre bir boya sahip olan bayanın daha estetik bir görüntü istiyorsa bu durumda yaptırması gereken protez bu çeşit bir protezdir.

Yuvarlak Silikon: Türkiye’de en çok tercih edilen silikon çeşidi olarak bilinmektedir. Elbette bunun için de belirli ölçümler gerekmektedir. Daha uzun boylu ve köprücük kemiği ile meme ucu arasında çok daha fazla ölçüm farkı olan için uygulaması yapılır. Bilindiği gibi bu estetik bir durumdur. Bu yüzden silikon yapılırken kişinin estetiğine uygun olarak bir silikon tercih edilmesi gerekmektedir. Meme büyütme operasyonu sonrasında da daha mutlu olunması açısından bu nokta önemlidir.

Yağ Enjeksiyonuna Nasıl Karar Verilir?

Aslında bu konuda öncelikli olarak fiziki açı gelmektedir. Örneğin, meme çizgileri belli olmuş, memesi düz olmayan ancak istediği dolgunluğa sahip olmayan bir kadın düşünelim. Bir başka hastada ise, memenin tamamen gelişmemiş olduğunu düşünelim. 18 yaşını geçmiş olmasına rağmen, memenin tam anlamıyla gelişmemesi durumunda bir cerraha başvurulması gerekmektedir.

İkinci vermiş olduğumuz örnekteki bir hastada yağ enjeksiyonu ile iyi bir sonuç elde etmenin imkanı bulunmamaktadır. Göğüs büyütme operasyonunda yağ enjeksiyonu için bir kılıfın doldurulması gerekmektedir. Bu durumda çok düz bir meme ortaya çıkacaktır. Yağ enjeksiyonu seviyeler halinde verilir. Bu yüzden de dikkatli bir şekilde seçim yapılması sizlerin de operasyondan memnun kalması açısından önemli sonuçlar doğuracaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA