3D Vectra Uygulama Alanları 9 Ocak 2018

Burun, göğüs, alın, çene, boyun, kulak, dudak, kalça, bacak gibi bölgelerinden şikayetçi olan hastalar için 3D Vectra ile güvenli bir operasyon süreci belirlenebiliyor. Türkiye’de de kullanılan bu uygulamanın özellikle son dönemde çok fazla tercih edilmesine neden olan son durum genel yapısı itibariyle, hastaların kendilerini operasyon sonrasındaki halleriyle görebilmelerini sağlıyor. Eğer bir dolgu yapılacaksa veya göğüs küçültme işlemi gerçekleştirilecekse, bu durumda en iyi sonuçların alınabilmesi, farklı görünümlerin nasıl duracağının denenmesi gerekecektir.

3D Vectra Nedir?

Hastalar, kendilerini birkaç farklı şekilde görmeleri ve sonrasında en iyisine doktorla birlikte karar vermeleri halinde çok daha mutlu oluyorlar. Eğer bir hastaya herhangi bir gerekçeyle uygun olmayacak bir işlem yapılması isteniyorsa, bu durumla ilgili detaylı olarak bilgi paylaşılarak, görüntünün ve sağlıkla ilgili problemlerin neler olduğu doktor tarafından bildirilebiliyor.

Son yıllarda üç boyutlu olarak gerçekleştirilen her türlü işlemde, durumun detaylıca incelenebiliyor olması, hastaların memnun olmasına imkan tanıyor. 3D Vectra genel yapısı itibariyle fotoğraflamaya ve buna ek olarak da fotoğrafları kodlamaya dayanan bir yapıya sahip. İstenen sonucun alınabilmesi, yeni uygulamaların değerlendirilebilmesi amacıyla farklı yerlerden çekilen fotoğraflar, ameliyat yapılacak olan bölgenin genel hatlarına dair bilgi edinilmesini sağlıyor. Sonrasında ise, Sculptor yazılımı aracılığıyla yeni yüzle ilgili oynamalar yapma imkanı tanıyan süreçten yararlanılarak memeden kalça ve burun estetiğine kadar özel müdahale sonuçlarına bakılabiliyor.

Göğüs Estetiğinde 3D Vectra

Göğsünün dolgunluğundan veya küçüklüğünden memnun olmayan, dikleştirmek veya sağlığı için özel müdahaleler yaptırmak isteyen hastalara özel analiz imkanları tanınabiliyor. 3D Vectra göğsün yapısının doğrudan etkilenmesine neden olabilecek her türlü durumun göz önünde bulundurulmasını, buna ek olarak hastanın da süreci takip edebilmesini sağlıyor. Programda hastaların anlaması gereken tüm noktalara değiniliyor.

Farklı operasyon tiplerinin hastada nasıl durduğuna dair bir bilgiye ulaşılabiliyor ve aynı zamanda göğse yapılan müdahalenin nasıl bir etki yaratacağından bahsedilebiliyor. Hastaya her türlü durum sunularak, en uygun olanının neye göre seçildiği gösteriliyor. Bu sayede, kararsız olan ve özellikle kendi istediği fakat vücut yapısına uygun olmayan işlem talep eden hastalar için kanıt niteliğinde bu yazılımdan yardım alınıyor.

Burun Estetiğinde 3D Vectra

Burnunun şeklinden boyutuna kadar pek çok noktasıyla ilgili şikayeti bulunan hastaların artık bu şikayetleriyle ilgili çözümlerin neler olduğunu öğrenmesi bir hayli kolay. Üç boyutlu fotoğraflama tekniği aracılığıyla burnun ve yüzün genel hatlarının fotoğrafları alınıyor. Bu fotoğraflar birleştirildikten sonra ise doğrudan estetiğin hangi sonuçları ortaya çıkarabileceğiyle ilgili bilgi edinilmesi sağlanıyor. Hastalara, gösterilen her burun tipinin tamamen nasıl bir görüntü ortaya çıkardığına bakılıyor. Sağlık açısından en uygun olanı seçildikten ve hastanın da onayı alındıktan sonra, işlemin nasıl gerçekleştirilmesi gerektiğine karar veriliyor. Böylelikle 3D Vectra kamera kullanılarak çekilen fotoğraflar, hem hastanın hem de hekimin süreci analiz etmesine olanak sağlıyor.

Memeye Protez Uygulamalarında 3D Vectra

Memeye yerleştirilecek olan protezlerle ilgili olarak günümüzde özellikle karşılaştırma yapılması, bu karşılaştırmanın ise hastaya sunulması oldukça büyük bir önem taşıyor. Son yıllarda farklı sonuçların görülmemesi amacıyla, hastanın meme boyutunun ve şeklinin, dikliğinin net olarak belirlenmesi gerekiyor. Protezin boyutlarının artırılması, dik durma yapısının düzenlenmesi ve aynı zamanda omuz ve karınla olan uyumunun analiz edilmesi üç boyutlu sistem sayesinde mümkün oluyor. Memeye uygulanacak protez sayesinde hem bu uygulamalardan oldukça kolay bir şekilde bilgi toplanabiliyor, hem de hastanın ve hekimin her türlü durumu inceleyerek seçim yapması sağlanabiliyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA