Meme Eşitleme Ameliyatı, Meme Eşitleme-Küçültme Ameliyatı Tecrübelerim 22 Şubat 2018

Göğüslerden bir tanesinin büyük küçük veya şekillerinin aynı olmamasından kaynaklanan durumlarda asimetri olduğu anlaşılabiliyor. Meme eşitleme ameliyatı sağlık ve psikolojik rahatlama açısından son derece önemlidir. Bu durumun oluşması doğuştan olabilir veya pek çok farklı durum ortaya çıktığı için şekil bozukluğuyla karşılaşılmış olabilir. Eşitleme operasyonları hasta mutlaka oturuyorken gerçekleştirilebilir. Hastanın isteğine, vücut yapısına, doktorun analizlerine bağlı olarak birbirinden farklı yöntemlerin tercih edilmesi mümkün olacaktır. Eşitleme ameliyatlarında herhangi bir problem yaşanmaksızın tam olarak simetri elde edilebilir.

5 Kadından 1’i Farkına Varmıyor

Dünya genelinde her beş kadından birinde asimetri bulunduğu biliniyor fakat özellikle Türkiye’de kadınlar tarafından çok az fark edilen bir durum olduğu görülüyor. Bunun önüne geçilebilmesi, asimetrinin normale dönmesinin sağlanması amacıyla mutlaka belirli aralıklarla inceleme yapılmalıdır. Özellikle kadınlarda, kalbin bulunduğu yer nedeniyle sol memenin yapısında büyük bir fark olduğu görülebiliyor. Sol meme kalbin bulunduğu konumdan ötürü bir miktar daha aşağıda bulunabiliyor. Bu durumu kısa süreli bir inceleme sonrasında fark etmeniz mümkün olacaktır.

Meme Eşitleme Operasyonu Göğsü Dikleştirir Mi?

Memenin eşitlenebilmesiyle ilgili operasyon hem göğüslerin boyutlarının aynı olmasını hem de görünüşlerinin aynı olmasını sağlayacak şekilde gerçekleştirilir. Meme eşitleme ameliyatı ile ilgili olarak sürdürülen işlemlerde özellikle şekillendirme ve göğüs yapısının düzeltilmesiyle ilgili girişimlerde bulunulabilir. Operasyonların gerçekleştirilmesi için doktorunuzla yaptığınız görüşmede silikon talep ederseniz, bu durum analiz edilecek ve uygun bulunursa protez takılması için çalışmalar başlatılabilecektir. Göğüs küçültme veya diğer yöntemlerle birlikte asimetrinin düzeltilebilmesi için doktorunuz dokuları düzenleyebilir.

Asimetrik Göğüs Nasıl Düzeltilir?

Asimetri bulunan göğüslerin düzeltilebilmesi için herhangi bir şekilde bir yerin kesilmesi veya dikiş atılması gerekmez. Direkt olarak göğüs boyutlarında sorun bulunuyorsa, bu sorunlar şu şekilde giderilebilir;

  • Bir göğüsün normal büyüklükte diğerinin küçük olması halinde, küçük olan göğse yağ enjekte edilir.
  • Bir göğüs normalin üzerinde büyüklükte ve diğeri normalse, bu durumda büyük olan göğüsten yağ emilir.
  • Farkın aşırı derecede olduğu durumlarda ise meme açılır ve büzülerek ufaltma işlemi gerçekleştirilebilir.

Asimetri Olduğunu Nasıl Anlarım?

Memenizde bir asimetri olduğunu anlayabilmeniz için ayna karşısına geçebilir, kendi kendinize özel olarak muayene yapabilirsiniz. Her ikisini de sırayla inceleyebilir ve kitle bulunup bulunmadığı, yapışıklık olup olmadığı yönünden incelemeye tabii tutabilirsiniz. Sonrasında ize ağrının bulunup bulunmadığını inceleyebilir ve muayeneyi bu sayede kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.

Ultrasonografi Ve MRG Nedir?

Memenin röntgeninin çekilebilmesi ve bozukluk bulunup bulunmadığı, aradaki farkın ne olduğu gibi durumlar hakkında doktorun ve sizin bilgi sahibi olabilmenizi sağlayan yöntemlerdir. Memenin hangisinin daha büyük olduğu, şekil bozukluğunun ne yönde olduğu ve hangi nedenden ötürü asimetrinin oluştuğu incelenebilecektir. Eğer 18 yaşının altındaysanız, zaten memelerinizle ilgili olgunlaşma süreci tam olarak gerçekleşmemiş olacaktır. Bu yaşın üzerinde olmanız halinde bir inceleme gerçekleştirilmesini talep edebilir ve eğer gerçekten bir asimetri problemi bulunuyorsa, meme eşitleme ameliyatı yapılması için karar alabilirsiniz.

Meme Boyutlarındaki Farklılık Nasıl Giderilir?

Meme boyutunda meydana gelen farklılık estetik görünüm konusunda sıkıntılara sebebiyet vermektedir. Meme boyutunda farklılık kadınların sıklıkla muzdarip olduğu bir sorun olsa da bunun bir problem olarak algılandığı vakalarda boyut farklılığı çok yüksek derecededir.

Farklılıkların giderilmesi için bir göğüste küçültmeye ya da diğer göğse yağ dokusu ekleme yöntemine başvurulabilmektedir. Her iki yöntemde de oldukça ileri gitmiş bir uzman kadro söz konusu olduğu için sağlığınız tehlikeye atılmadan bu sorun kısa bir süre içerisinde ortadan kaldırılacaktır.

Yağ dokusu ile küçük göğsün büyütülüp diğeri ile eşit hale getirilmesi en sık uygulanan yöntemlerin başında gelmektedir. Yağ dokusunun eklenmesi ile beraber kişilerin göğüs bölgesinde implant uygulamasına göre iyileşme çok daha hızlı bir biçimde tamamlanacaktır. İmplant ile göğüs büyüklüğü farklılıklarını gidermek de tabi ki bir seçenektir. Fakat bu seçeneği kullanacak olan kişilerin daha uzun bir iyileşme sürecini göze almaları gerekmektedir. Meme boyutlarında farklılığı gidermek için birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Yağ enjeksiyonu bunlardan sadece biridir. Uzmanınız ile iletişim içerisinde kalarak kendi isteklerinize göre yönteme karar verebilirsiniz.

Göğüslerde meydana gelen boyut farklılıklarından ziyade meme kanseri sebebi ile göğsünü kaybetmiş olan kadınların da minik bir estetik operasyon ile beraber kısa sürede eski göğüslerine kavuşmaları mümkündür. Tabi ki bu yöntem,n uygulanabilmesi için kanserin vücuttan çekilmiş olması gerekmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA