Ataşehir Burun Dolgusu, Burun Dolgusu Fiyatları 2018 2 Mayıs 2018

Yüz simetrisine katkı sağlamak ve estetik açıdan istenilen görüntüyü sağlamak için yapılan uygulamalardır. 5 dakika içerisinde görünüşü değiştirmenin, en güzel yollarından biridir. Ataşehir burun dolgusu uygulamalarında, asimetrik sorunlar giderilerek, ameliyata gerek kalmadan estetik düzenleme yapılır.

Burun dolgusu işlemlerinde kalıcılık süresine göre uygulama seçilir. Geçici veya kalıcı şekilde dolgu maddesi uygulanarak yapılır. Uygulama sonrası hiçbir iz, yara veya uygulama belirtisi bulunmaz. Son derece kolay ve pratik bir işlemdir.

Dolgu Nedir? Nasıl Uygulanır?

Derin kırışıklıkları doldurmak ve yüz görünümüne daha genç bir ifade kazandırmak için uygulanan maddelerdir. Sadece yüz bölgesine değil, el, burun, dudak, elmacık kemikleri, yanaklar, göğüs gibi bölgelere uygulanabilir. Kullanılan dolgu maddesinin özelliklerine göre kalıcılık süresi belirlenir.

Burun dolgusu öncesi sonrası için 3D Vectra sistemi ile ön izlenebilir. Burun dolgusu yapıldığında nasıl bir görünüm kazanılacağına dair, önceden görüntüleme fırsatı sağlanır. Dolguların kalıcılık oranları;

 • Geçici dolgu- 1 yıldan daha kısa sürer
 • Yarı kalıcı dolgu- 1 ila 2 yıl arasında geçer
 • Kalıcı dolgu- 2 seneden daha uzun süreli

Kullanımlar için farklı sentetik maddelerde yapılan dolgulardır. Dudak dolguları genellikle 4 ila 6 ay arasında sürer. Daha uzun süreli dolgu maddeleri, sentetik maddelerdir.

Dolguda Kullanılan Madde Nedir?

Burun dolgusu en iyi doktor uygulaması ile en ideal görünümü sunar. Minik dokunuşlar ile burun görünümünde estetik kazanım sağlanır. Dudak ve burun arasındaki simetri sağlanır. Çökükler doldurulur, deformasyonlar giderilir. Burun dolgusunda kullanılan madde; hyalüronik asit içerikli maddelerdir.

Sağlığa hiçbir zararı olmayan ve fakat kalıcı olmayan ürünlerdir. Cilde hacim veren ve su tutucu özelliği bulunan dolgu maddesi, zamanla metabolizmadan atılır. 6 ile 12 ay arasında kullanım sunan burun dolgu maddesi, yüzün tüm bölgelerine uygulanabiliyor.

Botoks için kullanılan dolgu maddesi yine hylüronik asittir. Kırışıklıkların giderilmesi ve cilt deformasyonlarının giderilmesinde etki gösterir.

Dolgu Hangi Bölgeler Uygulanır?

Hacim kaybının yaşandığı bölge ve oranına göre dolgu enjeksiyonu uygulanabilir. Mimik estetiği denilen dudak kenarları ve çevresine uygulanabilir. Göz çevresi, kenarlarına, kaş çevresine, alın çizgilerine dolgu uygulanabilir.

Kaş araları, burun kenarları ve alt kısmı, ağız bölgesinin kıvrımlarında ve derin çizgilerde uygulanabilir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

5 dakika kadar kısa bir sürede burun dolgusu yapılır. Burun dolgusu before after programında, önce kişinin fotoğrafı çekilir. Önden, üstten, alttan ve profilden burun fotoğrafı çekilir. Dr Evren Helvacı uygulamalarıyla BioDynamics programı ve 3D Vectra görüntüleme sistemiyle, öncesi görüntüsü alınır.

Burun dolgusunda işlem öncesi, önizleme yapılarak sonrasında edinilecek görüntü analiz edilir. İşlem 5 dakika içerisinde uygulanır. Ağrı- sızı- yara izi gibi herhangi bir sorun oluşmaz. Ortalama 12 ile 18 ay kullanım sağlar.

Burun Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Burun görünümünden memnun olmayan ve ameliyat olmak istemeyen herkese uygulanabilir. Kemik yapısına, burun iç kısmına dokunmadan yapılan uygulamalardır. Burun dolgusunda;

 • Burun kemeri olan kişiler
 • Burun uç kısmı düşük olanlar
 • Asimetrik bozukluk olan kişiler
 • Eğrilik olan kişiler

Burun dolgusu yaptırabilirler. Ataşehir burun dolgusu uygulamalarında burun uç ve üst kısmında eğrilik, doku ve görüntü sorunları giderilir. Burun deliklerinde, burun alt kısmında uygulanabilir.

Burun Ameliyatlarında Dolgu Yapılabilir mi?

Daha önce burun estetiği yaptırmış kişilerde, revizyon için veya eğrilik oluşmuş kişilerde uygulanabilir. Burun deliklerinde sorun olanlar, burun ucunda düşme olanlar daha önce ameliyat olsalar da botoks veya burun dolgusu yapılabilir.

Burun Dolgusu İle Yapılan İşlemler Nelerdir?

 • Burun ucu kaldırma
 • Asimetrinin düzeltilmesi
 • Burun ucu- üst ve çevresindeki eğrilikler giderilir
 • Burun ameliyatlarında giderilmemiş sorunlar düzeltilir
 • Dudak ve burun simetrisi düzenlenir
 • Burun sırtı düzeltilir
 • Alın ve burun uyumu- simetrisi sağlanır
 • Burun kanatlarındaki çentiklenmeler düzeltilir

Burun dolgusu yaptıranlar ve kullanım süresinin geçmesiyle yeniden yaptırabilirler. Burun kanatları, kenarları, delik ve uç kısmındaki tüm eğrilikler giderilir.

Ameliyatsız Burun Estetiği Detayları

Cerrahi müdahale gerektirmeyen burun estetiği uygulamalarıdır. Ameliyatsız burun estetiği işlemlerinde dolgu maddeleri, enjekte sistemiyle uygulanır.

 • Hyalüronik asit veya sentetik dolgu maddeleri kullanılır
 • Burun dolgusunda calsium hidroksiapatit içerikli ürünler kullanılabilir.
 • Cerrahi olmayan estetik uygulamalardır.
 • Enjekte yöntemiyle büyütme işlemi yapılır
 • Ameliyatsız estetik uygulamasında, burun küçültme yapılmaz.
 • Kemik yapısı, iç yapısına uygulama yapılmaz.
 • Fonksiyonel kusurları düzeltmez
 • İşlevsel kusurları düzeltmez

5 dakikada uygulanan, iğne ile dolgu işlemidir. Kalıcı bir işlem olmadığı için, zamanla yenileme gerektirir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Ataşehir burun dolgusu uygulamalarında, kullanılacak malzemeye göre fiyat belirlenir. Doktor uygulamasında, tecrübe uygulama alanı önemlidir. Burun ucu kaldırma, şekil düzeltme, eğrilik ve deformasyon giderme gibi uygulanacak işlemlere göre, ameliyatsız burun estetiği uygulanır.

Klinikte uygulanan 3 boyutlu görüntüleme sistemi ile burun ucu kaldırma işleminin ön izlemesi yapılıyor. Klinikte uygulanan hizmetler, dolgu maddesin markası, kullanılacak miktar gibi faktörler değerlendirilerek fiyat belirlenir.

Burun dolgusu fiyatları İstanbul ücretleri, Üsküdar merkez ofiste yapılan ilk muayene ardından belirlenir. Hem 3D görüntü sonucu hem fiyatlar belirlenerek, 5- 15 dakika içerisinde uygulama gerçekleştirilir.

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun dolgusu ile düzeltilmeyecek fonksiyonel ve işlevsel sorunlar, burun ameliyatı ile düzeltilir. Burun kemeri düzeltme, burun küçültme, şekil değiştirme, solunum ve nefes sorunları gibi işlemler için genel anestezi ile burun estetiği yapılır.

Rinoplasti adı verilen cerrahi uygulamalar şu durumlarda uygulanabilir;

 • Kemik çıkıntılarını gidermek
 • Kemik yapısındaki eğrilikleri gidermek
 • Burun ucunu yeniden şekillendirmek
 • Burun deliklerindeki simetri sorunları gidermek
 • Burun yapısını yeniden şekillendirmek
 • Büyük burunları küçültmek

Gibi konularda burun ameliyatı yapılabilir. Kapalı teknikle uygulanan burun ameliyatlarında burnun alt kısmında kesi açılarak, dışarıdan iz kalmayacak şekilde ameliyat sağlanır.

Burun iç yapısı ve kemik yapısında düzenleme yapılarak, burun kapatılır ve dışarıdan iz, yara, kesik izi görünmez. Ortalama 1 hafta içerisinde burun ateli ve bandajlar alınır. Dikişler kendinden erime özelliğine sahiptir.

Burun Dolgusunda Nasıl Karar Verilmelidir?

Burun ucunu kaldırmak, şeklinde değişiklik yapmak için, öncelikle doğru karar verilmelidir. Geçici bir işlem olsa da 1- 2 sene kalıcılık sağladığı için en ideal şekil ve karar verilerek uygulanmalıdır. Görüntüleme sistemlerinden faydalanılarak, uygulama öncesinde işlem sonrası ön izleme yapılmalıdır.

3D Vectra burun estetiği ile tam format görüntü alınarak, burun estetiği yaptırılabilir. Burun ve alın orantısı, burun ve dudak orantısı, yüz simetrisi tam olarak analizi edilmelidir. Burun deliklerinde, burun ucunda, kenar ve kanat kısımlarında ideal biçimi sağlamak için mutlaka 3 boyutlu görüntüden iyi analiz yapılmalıdır.

3D Vectra Uygulamaları Nelerdir?

Sadece burun estetiğinde değil, yüz estetiği ve vücut estetiğinde BioDynamics programdan yararlanılmalıdır. Görüntüleme sistemi ile burun estetiği, dudak dolgusu, yanak ve çene estetiği, alın estetiği, yüz ve göğüs gerdirme, popo kaldırma gibi uygulamaların tamamında 3D Vectra uygulaması kullanılır.

Ameliyatlı ve ameliyatsız burun estetiklerinde, en ideal sonucu almak için hekim başarı ve tecrübesi önemlidir. İdeal yüz ve beden hatlarında en iyi sonucu almak için, tüm ameliyatlı uygulamalardan önce tetkik ve analizler yapılmalıdır. Genel sağlık durumunun iyi olduğundan emin olunarak, estetik uygulamalar yapılabilir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA