Ataşehir Göğüs Büyütme 9 Ocak 2018

Ataşehir göğüs büyütme süreci içerisinde kullanılacak olan protezler sağlıklı bir biçimde seçilir ve uzmanlar tarafından da uygulanırsa operasyonun sonucu oldukça olumlu bir biçimde ortaya koyulacaktır. Protez seçimi konusunda özellikle göz atılması gereken noktalardan bazıları şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Protezlerin vermiş olduğu hissiyat doğal olmalıdır.
  • Protezin meme dokusu tarafından kabul edilmesinin kolay olmasına da özen gösterilmelidir.
  • İçerisinde tuzlu su bulunan veya silikon bulunan protezlerden birini tercih edebilirsiniz. Bu konuda seçim uzmanlara bırakılmalıdır.
  • Damla şeklinde olan ya da yuvarlak olan protezlerden bir tanesini seçerek operasyona tabi tutulabilirsiniz.

Protez seçimi kadar bu protezin uygulanması da oldukça büyük bir öneme sahiptir. Son dönemlerde ülkemizde estetik uygulaması konusunda sağlık kriterleri bakımından en ufak bir sıkıntı meydana gelmemektedir. Hatta başarılı sonuçlar sebebi ile ülkemiz sağlık turizminin odak noktalarından biri haline gelmiştir.

Operasyon Sırasında Dikkat Edilmesi Gereken Aşamalar Nelerdir?

Ataşehir göğüs büyütme operasyonlarında vücudunuzun kaldırabileceği ölçülerin dikkate alınması gerekmektedir. Özellikle kilonuzun ve boyunuzun bu konuda büyük bir önem arz ettiğini bilmelisiniz. Boynunuzun sağlığını ya da göğüs dokunuzu tehdit etmeyecek şekilde operasyonların tamamlanması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir. Kan değerleriniz de operasyon öncesinde kontrol edilmelidir.

Sadece küçük olan göğüslerin büyütülmesi konusunda değil aynı zamanda meme kanseri sebebi ile göğsünü kaybetmiş olan kişilere protez uygulaması da yapılabilmektedir. Hem küçük göğüslerin büyütülmesinde hem de meme dokusu oluşturma işlemleri sırasında öncelik sağlığınızın bozulmaması ve ortaya çıkacak olan sonucun görünüm bakımından doğala çok yakın olması gerekmektedir. His bakımından da kesinlikle doğala yakın bir doku elde edilmelidir. Doğala yakın doku elde etme konusunda yumuşaklık ve diklik kriterlerinin sonradan eklenmiş gibi bir yapıda olmamasına özen gösterilmelidir.

Estetik Sonrası Süreç Nasıl İşlemelidir?

Ataşehir göğüs büyütme işlemlerinin başarı ile tamamlanması için istirahat evresinin de sağlıklı bir biçimde tamamlanması gerekmektedir. İstirahat evresinde meydana gelen dikiş açılmaları ya da silikonlarda meydana gelen darbe sonucu açılmalar tüm operasyonun verimliliğini düşürecektir. Operasyondan en az birkaç hafta sonrasına kadar yanınızda günlük işlerde size yardım olabilecek bir refakatçi olması da oldukça kritik noktalardandır. Ameliyat sonrasında dokudan kirli kanın ve varsa gereksiz sıvıların atılması için direnler bağlanacaktır. Bu direnlerin mikrop kapmaması için pansumanlara dikkat edilmelidir. Operasyon sonrasında uzmanınız gerekli gördüğü aşamada bu direnleri göğüz bölgenizden çıkaracaktır. Size verilen önerilere dikkat ederek hep hayal etmiş olduğunuz göğüslere erişebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA