Ataşehir Meme Dikleştirme 9 Ocak 2018

Kadınların doğum sonrasında memelerinde meydana gelen deformasyonlar inkar edilemeyecek düzeydedir. Doğumun üzerine bir de dolu dolu geçmiş bir emzirme süreci eklendiği zaman artık memelerinizin eski formunu kaybettiği gerçeği ile siz de yüzleşeceksiniz. Artık bu dönemleri tadını çıkarak geçirebilirsiniz! Yapılacak olan birkaç ufak dokunuş ile göğüslerinizin yeniden eski halini almasını sağlayabilirsiniz. Ataşehir meme dikleştirme konusunda merkez olarak büyük ilgi gören noktalardan bir tanesidir.

Sadece İstanbul değil aynı zamanda tüm ülkemiz Avrupa’nın ve diğer komşu ülkelerin estetik alanında tercih ettikleri en önemli duraklardan biri haline gelmiştir. Yapılan meme dikleştirme işlemlerinin sonuçları oldukça göz alıcı olduğu için sağlık turizminde en çok talep alan branşların başında da meme ile alakalı olan estetik işlemleri gelmektedir.

Dikleştirme Sürecinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ataşehir meme dikleştirme merkezleri hakkında bilgi aldıktan sonra bu işlemin sizin vücudunuz için uygun olup olmadığını uzmanınıza danışmalısınız. Örneğin şeker hastalığından muzdarip olan kişilerin bu tür estetik operasyonlar geçirmesi çok önerilmemektedir, hatta bazı uzmanlar tarafından sakıncalı bulunmaktadır. Uzmandan sağlık koşulları bakımından onay aldıktan sonra sürece başlayabilirsiniz. Bu süreç içerisinde tabi olacağınız adımlardan bazıları;

  • Meme ucunun yer değiştirilmesi
  • Meme içi dokunun boşaltılması
  • Doku haznesinde boşaltma yapıldığı için meydana çıkan fazla derilerin alınması
  • Meme ucunun yeniden uygun bölgeye yerleştirilmesi

Geçmiş senelerde bu adımların tamamlanması uzun operasyonları gerektirirken şimdi sadece yarım saatlik bir operasyon ile ve minimal kesik sayısı ile dikleştirme tamamlanabilmektedir. Tabi bu dikleştirme sürecinin doğum veya emzirme dönemi sonunda yapılması önerilmektedir. Dikleştirme adımı tekrarlanabilir niteliktedir. Eğer bir diğer doğumdan sonra memelerinizin yeniden deforme olursa dikleştirmeyi tekrardan uygulatabilirsiniz. Bu konuda bir sakınca bulunmamaktadır.

Operasyon Sonrası Yeniden Sarkma Nasıl Engellenir?

Ataşehir meme dikleştirme işlemlerinin uzun seneler boyunca verimli bir biçimde etkisini sürdürmesini istiyorsanız şu önerileri dikkate almalısınız;

  • Meme dikleştirme ameliyatlarının sonrasında istirahat evresinde kesinlikle ağır sporları uygulamamalısınız.
  • Ameliyat sonrası iyileşme tamamlandıktan sonra uzmanların size önermiş olduğu iç çamaşırlarını kullanmalısınız. Ancak bu biçimde dikleşme etkisini uzun seneler koruyabilir.
  • Yüzüstü yatmamaya özen göstermelisiniz. Memenizde çatlamaların meydana gelmesini engelleyebilmek için doktor tarafından önerilen farklı yağlar veya nemlendirici kremler kullanmalısınız.

Meme dikleştirme ameliyatı sonrasında bu önerileri dikkate alırsanız süreç sizin için çok daha kolay işleyecek ve dikleştirmenin etkisi de uzun seneler sağlıklı bir biçimde sürecektir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA