Ataşehir Meme Küçültme 9 Ocak 2018

Büyük memelerin sağlık sorunlarına sebebiyet verebileceği aklınıza gelir miydi? Uzmanların yapmış oldukları son açıklamalara göre büyük göğüsler sebebi ile kişilerin boyun sağlında ve meme altı dokularda büyük deformasyonlar meydana gelebilmektedir. Meme altı doku büyük memelerden kaynaklanan doku sürtüşmesi ile pişiklerden muzdarip olurken, boyun yapısı artık tüm bu yükü taşıyamaz hale gelmektedir.  Ataşehir meme küçültme hizmetlerinden faydalanarak tüm bu sorunların ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Tabi ki operasyonu ortaya koyacak olan kişilerin uzmanlıklarından emin olunması gerekmektedir. Hatta daha öncesinde yapılan ameliyatların sonuçlarına da göz atarak merkezin ne denli başarılı olduğunu kendi gözleriniz ile de görebilirsiniz.

Adım Adım Ataşehir Meme Küçültme İşlemleri

Ataşehir meme küçültme işlemleri öncesinde vücudunuzun bu işlemi kaldırıp kaldırmayacağı ile alakalı gerekli olan testlerin oraya koyulması gerekmektedir. Özellikle kan değerleri, tansiyon seviyesi, şeker seviyesi en çok dikkat edilmesi önerilen kriterlerden bazılarıdır. Özellikle diyabet rahatsızlığı olan kişilerde yaralar zaten geç iyileştiği ve vücudun da deforme olmaya oldukça yatkın olması sebebi ile meme operasyonunun uygulanması hiç de mantıklı olmayacaktır.

Aynı şekilde kanında pıhtılaşma sorunu olan kişilerde de sadece meme ameliyatı değil estetiğin herhangi bir türü zorunlu olmadıkça uygulanmamalıdır. Fakat bu tür sorunlarınız yoksa dilediğiniz gibi memenizde oynamalar yaptırabilirsiniz. Gerekli ölçümlerin yapılmasından sonra işlem başlatılmaktadır. Sonraki adım olarak meme ucu çıkarılarak meme içi sıvının dışarı akıtılma aşaması tamamlanmaktadır. Büyük memelerde meme içi dokunun genişlettiği göğüs haznesinde de daraltmalar uygulanmalıdır. Bu adımlar tamamlandıktan sonra meme ucu göğsün son şeklinde göre yerleştirilmelidir.

Ameliyat Sonrası Meme İyileşmesi

Ataşehir meme küçültme operasyonlarının tamamlanması ile beraber artık bir iyileşme sürecine gireceksiniz. İyileşme sürecinde uzman kontrolü olmadan kesinlikle hiçbir adım atmamalısınız. Özellikle dikişlerin kaybolması ve herhangi bir iz kalıp kalmayacağı ile alakalı olarak uzmanınızdan gerekli olan randevuları alarak kontrollerde bulunmalısınız.

Operasyon düzgün bir biçimde uygulanır ve silikon da meme dokusuna sıkıntısız bir biçimde yerleştirilir doku tarafından reddedilmezse operasyon sonrasında birkaç hafta içersinde günlük hayatınıza dönmeniz mümkün kılınmaktadır. Tabi ki kişiden kişiye iyileşme konusunda farklılıklar meydana gelebilmektedir. Bu farklılıklara bir göz atıldığı zaman uzmanların tavsiyelerine tam olarak riayet eden kişilerin daha hızlı ve sağlıklı bir istirahat dönemi geçirdikleri de görülmektedir. Meme oldukça hassas ve ince bir doku olduğu için meme kontrolleri ihmal edilmemelidir. Gerekli olan pansuman ve dezenfektasyon uzmanlar tarafından belirlenen sıklıklar ile uygulanmalıdır.

İnferior Pedikül Yöntemi ile Meme Küçültme İşlemi

Tıpta teknolojinin gelişmesi ile beraber uygulanan işlemler hem daha kısa sürede ortaya koyulmakta hem de sonuç çok daha kusursuz olmaktadır. Meme küçültme tekniğinde de son trendler kendini İnferior Pedikül alanında göstermektedir. Bu yöntem aracılığı ile normalde duyulacak acıdan çok daha azı ile memelerinizin istenilen boyuta gelmesi sağlanabilir.

Bu yöntemin kaynağı Amerika Birleşik Devletleridir. ABD’de yaygın bir biçimde kullanılmaya başladıktan sonra avantajları anlaşılarak bizim tıp dünyamızda da adından sıkça söz ettirir bir hale gelmiştir. Yöntemde öncelikli olarak bir planlama gerçekleştirilir. Planlama sırasında kişilerin istekleri ile doktorun önerisi arasında bir orta yol bulunmalıdır. Ancak bu şekilde kusursuz bir sonuç elde edilebilir. Vücudunuzun nasıl bir göğüs ile daha muntazam gözükeceği konusunda uzmanınızdan alacağınız fikirleri dikkate almalısınız.

Uygulama sonucunda flep tam olarak göğsün altında kalacak şekilde işlemler gerçekleştirilir. Bu nedenle büyük bir hassasiyet ile adımların tamamlanması gerekmektedir. Ülkemizde yer alan merkezlerde bu yöntem kusursuz bir biçimde uygulanmaktadır. Uzman seçimi de sorunsuz bir biçimde yapıldıysa uygulamada herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir.

İşlem sırasında özellikle meme içi dolaşımın sıkıntısız bir biçimde işlemesi için gerekli olan önlemler alınmaktadır. İşlem sonucunda her iki memeden de alınan dokular tartılır ve hasta dosyasında bu bilgilere de yer verilir. Göğüslerin büyüklüğü faklılık arz ettiği için her seferinde memelerden çıkan dokunun aynı miktarda olmayacağının da altı çizilmelidir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA