Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Burun Dolgusu, Burun Dolgusu Hakkında Herşey, Burun Dolgusu Fiyatları

Anasayfa » Burun Dolgusu, Burun Dolgusu Hakkında Herşey, Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu

Yüzün en göze çarpan özelliklerinden biri olan burun, yüz uyumu için olumlu bir imajdır. Dr. Evren Helvacı, İstanbul hastaları için cerrahi olmayan rinoplastide, (burun dolgusu) oluşturduğu olağanüstü sonuçlar ile ün kazandı.

3 Noktanın Uyumu

3 nokta , burun kemiğinin ortası, aşağıya doğru kıvrılan kısım ve burun ucu… Burun dolgusu için başvuran hastalarda en yaygın anatomik özelliklerin sistematik olarak ele alınması için rasyonelleştirilmiş yaklaşımın tartışılması gerekir.

Cerrahi olmayan rinoplasti hem hasta hem de doktor için faydalıdır. Hastanın perspektifinden bakıldığında ağrısız ve minimal risk taşıyan, 15 dakikalık, ofis tabanlı bir prosedürdür.

Hasta genellikle hiçbir anestezi gerektirmediğini duymaktan memnun olur, prosedür hiçbir yara izi bırakmaz ve sonuçta herhangi bir kesik izi bulunmaz. Tıbbi veya kişisel nedenlerle ameliyat olmak istemeyen hastaların seçtiği en ideal yöntemdir. Bu nedenle burun dolgusu, arzu edilen buruna kavuşmanın mükemmel bir yolu olabilir.

Ayrıca, cerrahi bir rinoplasti düşünen ve potansiyel olarak riskli ve maliyetli cerrahiye başlamadan önce “yeni bir burnun” nasıl görünebileceğini görmek isteyen hastalar üzerinde bu prosedür kullanılabilir. Ancak 3D görüntüme cihazımızın olduğunu ve cerrahi rinoplastiden sonra nasıl görüneceğinizi görecebileceğinizi de unutmayın.

Burun ve Çekici Yüz

Merkezi özellik olarak burun, çekici bir yüzün anahtar bileşenidir. İyi bir burun neredeyse fark edilmezken, çok büyük, çarpık veya düzensiz şekilleri hemen dikkat çekecektir. Yüzü ikiye böldüğü için çekiciliğin önemli bir bileşeni olan simetri çok önemlidir. Dr. Evren Helvacı, Üsküdar’da, burunlarının görünümünden memnun olmayan ancak ameliyat olmak istemeyen kadınlara ve erkeklere yardımcı oluyor. Kalıcı Sonuçlar İçin burun estetiğini düşünmelisiniz.

Tedaviniz

Cerrahi olmayan burun estetiği yani burun dolgusu, burnu konturlamak için dolgu maddeleri kullanılarak yapılır. Burunlarından memnun olmayan pek çok kişi, Dr. Helvacı’nın dolgu maddelerinin yenilikçi ve sanatsal kullanımıyla ne kadar ilgili olabileceğini hayrete düşürüyor. Yaşınız, cinsiyetiniz veya kökeniniz ne olursa olsun, burnunuzu büyük ölçüde istenilene eriştiren ince değişiklikler yapabilir. Bunlar şunları içerir:

Köprüyü büyütmek – Bazı hastaların burnu çökük görünür, burun sırtına / burun köprüsüne ihtiyaç duyarlar.

Köprüyü küçültmek – Köprünün üzerinde bir çıkıntı varsa profili bozabilir ve burnu çok belirgin hale getirebilir. Nazal köprünün düzene sokulması, Dr. Helvacı’nın burun dolgusunun bir bileşenidir.

Düzeltme, kırıklar ve dokular – Düz, pürüzsüz nazal konturlar çekici bir burun için anahtardır. Burun, eğri, asimetrik veya girintili ise, yüz güzelliğini azaltabilir. Bu konjenital bir durum, travma veya önceki ameliyatın sonucu olabilir, Dr. Helvacı bu endişeleri ele almak için benzersiz bir deneyime sahiptir.

Nazal ucun rafine edilmesi – En uzaktaki projeksiyon noktası olarak, burun ucu burnun genel görünümü için çok önemlidir. Uç, soğanlı, tanımsız, sarkıt veya asimetrik ise, diğer özellikleri gölgeleyebilir.

Büyük burun deliklerinin küçültülmesi – Köprünün veya burun ucunun aslında büyük burun delikleri görünümünü önemli ölçüde artırabildiğini öğrenince şaşırdınız değil mi? Burun deliklerinin küçük görünmesi için ufak bir burun dolgusu yeterli olacaktır.

Nitelikli Enjektör Seçiniz

Estetik uzmanı olan Dr. Helvacı, yüz yapıları ve dokuları hakkında kapsamlı bir anlayış geliştirmek için gereken kapsamlı eğitim ve deneyime sahiptir. Bu uzman bilgi ve beceri, Dr. Evren Helvacu hastaları için cerrahi olmayan rinoplasti dahil olmak üzere birçok uygulama için dermal dolgu maddelerinin kullanılmasında yaratıcı ve çok başarılı olmasını sağlar.

Burun Dolgusu Tekniği

Uygun konsültasyon ve onayı takiben hasta tedavi grubunda hazırlanır. Üç anatomik nokta ve enjeksiyon alanı, dorsal kamburun ve ucun her iki tarafında radix’de işaretlenir. Topikal anestezi kremleri kullanılabilir; Ancak, sahada hafif şişlik, tahriş ve kanama insidansı olduğunu ve bu durumun tedaviye ihtiyaç duyan ince konturları gizleyebildiğini unutmayın.

İnce nazal uyuşmazlıkları bozup maskeleyebilen ek anestezi öncesi enjeksiyonlara ihtiyaç duyulmaması için, entegre lidokain içeren yapı seçilir. İdeal dolgu, daha uzun ömür ve hacim kazandırma kabiliyeti sunan, viskoz, çapraz bağlı bir hiyaluronik asit olmalıdır.

Enjeksiyon, minimum penetrasyon sayısı ile mümkün olan en az travmatik yolla yapılır – ideal olarak sadece burun üzerindeki üç kritik anatomik noktaya atıfta bulunduğundan, yapılan enjeksiyonların sayısı istenilen şeklin verilmesine bağlı olarak değişebilir.

Cerrahi tekniklerde olduğu gibi, burun dolgusundaki prensip, yumuşak dokulara en az miktarda hasar vermek, böylece ağrıyı, şişmeyi ve yarayı azaltmak olmalıdır. Bu nedenle tercih, direkt olarak ayrı noktalara enjekte eden bir iğnenin kullanılmasıdır.

Minimum doku reaksiyonunu tetikleyen ve düşük şişme profiline sahip olan inert dolgu maddesi kullanılmalıdır. Artan kolajen oluşumunu veya yara izini provoke edebilen non kollajen stimülatörleri veya diğer biyoaktif yarı kalıcı dolgu maddeleri, burunda kaçınılmalıdır.

Bu teknik için özellikle kritik noktalarda direkt enjeksiyon, iğne ile çalışılır. Ciltteki tekrarlayan oyuklanma miktarını azaltmak ve travma miktarını en aza indirmek ve nazal dorsumun yumuşak dokularına potansiyel yaraları azaltmak için aşırı kanül teknikleri kullanılmamalıdır.

Şişlik ve iyileşme süresinin kısalmasını ve sonuçların doğal olmasını sağlamak için normal nazal anatomiyle etkileşimi en aza indirmek adına dikkatli olunmalıdır.

Burun Dolgusu

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al