Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Burun Estetiği Nasıl Yapılır 2020, Burun Estetik Ameliyatı İstanbul

03.06.2019
377
Burun Estetiği Nasıl Yapılır 2020, Burun Estetik Ameliyatı İstanbul

Burun estetiği ameliyatlarında, burunda bulunan yapısal bozukluk veya sonradan oluşan darp, düşme, kaza gibi durumlar sonucunda oluşan burun yapısının bozukluğunu düzeltmek için yapılan bir estetik operasyondur. Burun bu deformasyonlar sonucu nefes almakta zorlanabilir. Ülkemizde burun deformasyonu sorununa oldukça sık rastlanmaktadır ve bu nedenle burun estetiği ameliyatı en çok talep edilen operasyonlar arasında yer almaktadır. Burun estetiği nasıl yapılır sorusuna cevaben; Burun estetiği şahsın yüzüne göre değişkenlik gösteren bir operasyondur. Çağımızdaki estetik cerrahlar burun ameliyatı operasyonlarında sadece burundaki yapısal bozukluğu ya da darbe travmalarını düzeltmekle kalmayıp, hastaların yüzlerine yakışır bir burun oluşmasını da göz önünde bulundurmaktadırlar. Çünkü burnun yüzdeki ifadesi, çizgileri, kemikleri, açısı, dudakla mesafesi her kişide farklılık gösterebilmektedir.

Burun estetiğinde iki çeşit operasyon mevcuttur;

Açık Ameliyat: Burnun iç ve dış kısımlarında kesikler açılır ve daha sonra bu kesiklerden burnun iç kısımlarında yer alan kıkırdakların düzeltilme operasyonu gerçekleştirilir. Basit cerrahi işlemlerde genel olarak bu yöntem kullanılmaktadır. Özellikle burnun uç kısmındaki dezenformasyonlar bu metot ile giderilir.

Kapalı Ameliyat: Bu yöntemde ise burnun orta bölümündeki eğrilikler düzeltilmektedir. Eğer nefes alıp vermeyi engelleyen bir kemik veya et varsa bu yöntem sayesinde törpülenir ya da alınır. Bu bölüme ameliyatsız burun estetiği de diyebiliriz.

Burun Estetiğinin Başarılı Olup Olmadığı Nasıl Ölçülür?

Burun estetiği nasıl yapılır sorusunun dışında, Burun estetiğinin başarılı olup olmadığı burun ameliyatı sonrası doğal görünüm ile ölçülebilir. Dikiş izlerinin görünürlüğü olmayan ve ameliyat olduğu belli olmayan bir burun estetiği geçirmek çok önemlidir. Burun ameliyatı olanlar; maskülen bir görünümün korunması, işlevsel olarak rahat nefes almayı sağlaması gibi etkenler ameliyatın başarısının en önemli kriterleridir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır, Burun Estetiği Ameliyatında Tam Olarak Neler Yapılır?

Burun ameliyatı olanlara genel olarak anestezi uygulanarak ameliyat yapılmaktadır. Burun ameliyatına başlandığında herhangi bir komplikasyon durumu gelişme göstermez ise ortalama iki saat içerisinde operasyon tamamlanmış olur. Ameliyat öncesi hasta herhangi bir komplikasyon geçirmemesi için her cerrahi işlem öncesi olduğu gibi birtakım tetkiklerden geçirilmek zorundadır. Açık ve kapalı yöntem olarak ikisi de ameliyat tekniği ile uygulanabilmektedir. Genel olarak tüm cerrahlar açık yöntem ameliyat tekniğini kullanmaktadırlar.

Burun Estetiği Sonrasında Oluşabilecek Komplikasyonlar

Bütün cerrahi işlemlerde olduğu gibi burun estetiği ameliyatında da sürpriz bir risk oluşma ihtimali bulunmaktadır. Bir burun estetiği ameliyatı nasıl yapılır ve ameliyat esnasında oluşma ihtimali olan risklerden bahsedecek olursak şöyle sıralayabiliriz.

  • Enfeksiyon oluşumu
  • Burun kanamaları
  • Anestezi kaynaklı riskler
  • Burun sırtında oluşabilecek damarlanmalar

Burun Estetiği Nasıl Yapılır

Burun estetiği operasyonlarında genellikle herhangi bir izin kalma durumu söz konusu değildir. Ancak burun deliklerine yapılacak herhangi bir müdahale esnasında bazen çok da az olsa iz kalabilmektedir. Ancak burun estetiği nasıl yapılır konusuna hakim estetik cerrahlar bu alanda daha başarılı işler çıkarabilmektedirler. Estetik cerrahlar bu gibi sorunlarla karşı karşıya geldiklerinde kapalı ameliyatı tercih ettiklerinden dolayı iz kalma riski hemen hemen hiç yok noktasına gelmektedir.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al