Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Burun Estetiği Ameliyatı 2020, Burun Ameliyatı

03.06.2019
449
Burun Estetiği Ameliyatı 2020, Burun Ameliyatı

Burun estetiği ameliyatı, burun yapısının detaylı incelenmesinin ardından, ameliyat olacak kişinin beklentileri ve talepleri de göz önünde bulundurularak burunlarının yeniden şekillendirilmesi operasyonudur.

Büyük burun, küçük burun, kalkık, eğri ve çengel burun gibi birçok çeşit burun yapısı bulunmaktadır. Burun yapısını beğenmeyip bu yüzden sosyal veya psikolojik yönden sıkıntı yaşayan kişiler burun estetiği yaptırmaktadırlar. Burun estetiği olanlar daha sonrasında genel olarak özgüven kazanma durumu ile karşılaşabiliyorlar.

Burun Estetiği Ameliyatı Neden Önemlidir?

Burun estetiği ameliyatı, yüzün merkezinde bulunan burnun, yüze üçüncü boyutunu kazandıran ve yüzün estetik görünümünü yüksek oranda etkileyen bir organ olmasından dolayı insanlar için önemli bir noktadadır. Herkesin yüz şekli birbirinden farklı olduğu gibi, burun şekli de birbirinden farklı olmaktadır. Burnun estetik görünümünü belirleyen en önemli kriterler;

Simetri: Burnun estetik görünümü için aranan kriterlerin başında gelmektedir. Burna karşıdan bakıldığı zaman sağ yarısı ile sol yarısının simetrik bir yapıda olması gerekir. Burundaki eğrilikler, çoğunlukla darbe sonucu oluşan sağa veya sola sapmalar, burnun simetrik görünümü bozmaktadır.

Oran: Burun kanatlarının genişliği, iki göz arasındaki mesafe kadar olması gerekmektedir. Burun ucunun üst dudakla arasındaki açının, erkeklerde 90 ila 95 derece, kadınlarda ise 95 ila 105 derece arasında olması ideal olarak kabul edilmektedir.

Uyum: Burnun yüz hatları ile uyum içinde olması da önemli bir etkendir. Burun genişliği ile ağız genişliği arasındaki ve burnun uzunluğu ile eni arasındaki oranların ideal standartlara konumlandırılması, doğallığına katkı sağlayan bir görünüm oluşturur.

Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatı Nedir?

Ameliyat ücreti; ameliyat öncesi yapılan medikal testler, ameliyathane kullanım ücreti, anestezi, burun estetiği ameliyatı sonrası bakım ve yatak ücreti, pansumanlar ve doktor ücretini kapsamaktadır. Hastanenin verdiği hizmetin ne kadar lüks olduğu, kullanılan malzemelerin kalitesi, burnunuza uygulanacak cerrahi işlemin büyüklüğü ve en önemlisi doktorunuzun bu alandaki tecrübesi ödeyeceğiniz ücrette büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Bundan dolayı da net bir fiyat vermek için önce muayene olmanız gerekmektedir. Burun estetiği fiyatları 2020 yılı güncel bilgisine doktorunuzla görüşme sağladıktan sonra öğrenmeniz sizin için daha doğru kararlar vermenizi sağlamış olacaktır.

Burun Estetiği Ameliyatı

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Burun estetiği ameliyatı, yapılacak operasyonun büyüklüğüne bağlı olarak 1 ila 2,5 saat arasında süren operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Burun estetiği ameliyatı sonrası burnunuzun üzerinde plastik veya metal bir kalıp, burun içinde de tamponlar olacaktır. Günümüzde hiç tampon koymayan veya nefes almaya izin veren silikon tamponlar kullanmayı tercih eden cerrahlar da mevcuttur. Burun estetiği ameliyatından 2 ya da 3 saat sonra kalkıp dolaşabilir ve 5 ya da 6 saat sonrasında da yemek yiyebilirsiniz.  Genel durumunuz çok iyi olursa aynı gün taburcu işlemi de uygulanabilir.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al