Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası 2020, Burun Estetiği Operasyonu

03.06.2019
461
Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası 2020, Burun Estetiği Operasyonu

Burun estetiği ameliyatı, yüzün hassas bir bölgesinde gerçekleştiğinden dolayı burun estetiği ameliyatı yaptırmayı düşünen insanlar biraz çekimser kalabiliyorlar. Çekimser kalmamaları açısından burun estetiği ameliyatı sonrası süreçte sizi bekleyenler;

  1. Burun estetiği ameliyatı sonrasındaki 4 saatin ardından bir şeyler içmeye başlayabilir, 8 saatin sonunda katı beslenmeye geçebilirsiniz.
  2. Burun estetiği ameliyatından 2 saat sonrasında yürümeniz gerekecektir. Bu yürüyüşler sizin anestezi etkisinden kurtulmanız için önemlidir.
  3. Burun estetiği ameliyatı sonrası uyuma şekliniz, başınızın yüksek bir pozisyonda olması gerekmektedir. Bu nedenle iki ya da daha çok yastık ile yatılması önerilmektedir.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Olası Şikayetler Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında kullanılan tekniğe göre yüzde özellikle de göz bölgesinde morlukların ve şişliklerin oluşması gayet doğaldır. Kapalı teknik ile gerçekleştirilen burun estetiğinde morarma ve ödem oluşma riski diğer tekniklere nazaran çok daha düşük olur. Burun estetiği ameliyatından sonraki 3 gün içerisinde hastada ameliyatın etkileri hızla azalmaya başlandığı görülür. İlk haftada basit ağrı kesicilerle giderilebilen baş ağrısı, kulaklarda basınç ve solunum kanallarında nefes alma gibi sorunların görülmesi mümkündür. Bazı hastalar ise soğuk algınlığına benzer bir rahatsızlık hissettiklerini de söylerler. Buna benzer şikayetleri olan hastalara ağrı kesici ve buz kompresi yapmaları tavsiye edilir. Bu tavsiyeler ışığında burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci daha kolay atlatılabilir. Ayrıca birçok hastanın genellikle hiçbir şikayeti de olmayabilir.

Burun Estetiği Ameliyatından Sonra Nasıl Uyumalısınız?

Burun estetiği ameliyatı sonrasında ikinci gecenin ardından evinizde yatarken vücudunuzun üst kısmı ve başınız yaklaşık 30 derecelik bir açı ile yukarıda yatmalısınız. Bunun için iki ya da üç yastığı üst üste koyarak kullanmanız önerilir. Eğer isterseniz ameliyat sonrası kullanılan özel üretim yastıklardan da alabilirsiniz. Bu pozisyonda yaklaşık olarak iki hafta yatmanız size fayda sağlar. Kesinlikle sağa ya da sola dönmeden sırt üstü yatmanız önemli bir kuraldır. Bu yöntemi uyguladığınız takdirde burun ameliyatı sonrası kanama, ödem ve morluk benzeri olasılıkları en aza indirgemiş olacaksınız.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Nasıl Beslenilmeli?

Öncelikle burun estetiği ameliyatı sonrasının ilk akşamında yemeğinizi rahat bir şekilde yiyebilirsiniz. Yemeği yerken yavaş bir şekilde çiğnemeniz sizin yararınıza olacaktır. Sonraki günlerde ise bol sıvı halde ve çiğnemesi daha kolay yiyecekleri tercih etmelisiniz. Eğer vejetaryen değilseniz et gibi bol protein içeren gıdalar sizin daha hızla iyileşmenize yardımcı olacaktır. Burun kemiğiniz bir süre çok hassas bir yapıya sahip olacağından dolayı yaklaşık olarak bir ay boyunca sert, zor çiğnenebilen gıdalardan uzak durmanız gerekmektedir. Bol su, doğal meyve ve sebze suları tüketmelisiniz. Yeşil çay gibi ödem atıcı özelliği olan bitki çaylarını günde sadece bir fincan tüketmeniz burun ameliyatı sonrası ödem atmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca öğünlerinizin zamanını geçirmeyecek şekilde sağlıklı gıdalar tüketmek iyileşmenizi hızlandırmış olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al