Burun Estetiği Operasyonları, Burun estetiği ameliyatı nasıl yapılıyor? 9 Ocak 2018

Yüze yakışan operasyonların gerçekleştirilebilmesi, estetiğin burun ve yüzün geneli itibariyle en sağlıklı sonuçlar alınabilecek şekilde yapılması gerekiyor. Burun estetiği günümüzde, hastaların görünüşleriyle veya sağlıklarıyla ilgili sorunlar yaşamaları halinde gerçekleştirdikleri operasyonlar arasında yer alıyor. Son dönemde milyonlarca kişinin yaptırdığı bu işlemler, yüze yakışan bir görünümün ortaya çıkmasını sağlayabiliyor.

Burun çatısının kıvrımıyla ve burun ucunun baktığı noktayla ilgili olarak yapılacak operasyonlar, çok yoğun bir şekilde ilgi görüyor. Estetik kaygısı bulunan kişilerin bunun için oluşturulmuş olan üç boyutlu programlardan yararlanması ve aynı zamanda diğer teknikleri kullanarak, operasyon sonrasında nasıl olabilecekleriyle ilgili analizler yapması mümkün oluyor.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Yürütülen çalışmalar sayesinde burunda ideal görünümün ortaya çıkarılabilmesi, üç boyutlu programlardan yardım alınarak son derece kolay bir hal alıyor. Bunun için iki ve üzerinde olan burun tipinin yüzde nasıl duracağı ve aynı zamanda operasyonun hangi durumlarda gerçekleştirilebileceği göz önünde bulundurulabiliyor. Burun estetiği Dünya genelinde burun sırtı, burun ucu, burun kemiği de dahil olmak üzere pek çok düzenlemenin yapılabildiği bilindiği için, hem kadınlar hem de erkekler tarafından ilgi görüyor.

Estetik Operasyonları Sonrası Süreç

Estetik faaliyetlerin başarılı sonuçlar verebilmesi için öncelikle doktorunuza hangi durumdan şikayetçi olduğunuzu bildirmeniz gerekiyor. Şikayetiniz üzerine yapılacak olan incelemeyle birlikte, eğer ciddi anlamda sorununuz bulunuyorsa bir cerrahi müdahale yoluna gidilebilir. Estetik operasyonların burunla ilgili olarak gerçekleştirilmesi halinde, ortalama 3 ay boyunca belirli seviyede ağrıyla karşılaşmanız son derece normal olacaktır.

3 aylık süre içerisinde hiçbir şekilde aşırı derecede efor sarf etmenize neden olacak bir sportif faaliyet gerçekleştirmemeli, burnunuzun yapısını bozacak darbelerden de kaçınmalısınız. Üç ayda ağrıların belirli dönemlerde artıp azalması son derece doğal fakat kanlanma gibi durumlar genel olarak birkaç haftalık sürede görülerek sonrasında ortadan kalkmaya başlar.

Estetik operasyonlar her zaman için burun estetiği de bulunan büyük bir işlem gerektirmeksizin, birkaç günlük sürede alçıya alındıktan sonra bu alçı çıkarılır ve görünümle ilgili bir problem oluşmadan her türlü işlem gerçekleştirilebilir.

Operasyon Sonrasında Alçı Çıkarma Süreci

Operasyonla ilgili merak edilen en önemli durumlardan bir tanesi de, işlemin gerçekleştirilmesinden sonraki alçıda bulunulma süresidir. Günümüzde ortalama 5 günde, herhangi bir sarsılma veya yan etki görülmemişse alçının çıkarılması oldukça uygundur. Burunda oluşan rahatsızlığın ortadan kaldırılabilmesi, solunumla ilgili bir problem oluşmaması ve tekniğin doğru uygulanabilmesi son derece önemlidir.

Silikon tampon yerleştirildikten ve burun sırtında da termal alçı bulundurulduktan sonra, bir hafta içerisinde normal olarak yaşamınıza devam edebilirsiniz. Şişlik oluşması ve benzer durumlarla karşılaşılması, büyük bir sorun teşkil etmez. Erkeklerde burun şekillerinin çok daha hızlı bir şekilde düzeldiği ve birkaç ay içerisinde tamamen iyileşebildikleri gözleniyor. Kalın burun derisine sahip olan hastalarda bu süreç çok daha hızlı ve istenen şekilde gerçekleşebiliyor.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süresi

Yüzde bazı noktalarda morluklar oluşabilir. Burun içerisindeki silikon tampon benzeir destekler çıkarıldıktan sonra, cerrahi süreç başarılı geçtiyse ortalama 1 yıl içerisinde hiçbir şekilde ağrı, morluk veya kızarıklık bulunmaksızın, operasyon yapılmamış gibi doğal bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Burun estetiğinin gerçekleştirilmesinin ardından açık teknik mi toksa kapalı teknik mi kullanıldığı da işlemin etkilerini ve nasıl bir durum ortaya çıkabileceğini doğrudan etkiler. Asimetrik görünüm oluşmaması, hastaların isteklerine uygun hareket edilmesi ve yanaktaki, alındaki morlukların giderilmesi 6 aylık süreye dayanıyor. Sonrasında ise iyileşme süreci çok daha kolay bir şekilde gerçekleşerek, burun estetiği yaptıran kişinin ağrılarının giderilmesi mümkün oluyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA