Burun Estetiği İstanbul, İstanbul Burun Estetiği Uygulayan Doktorlar 5 Mayıs 2018

Yüzün ve yüz simetrisinin ön önemli uzuvlarından biri burundur. Sadece görsel açıdan değil, şekil bozuklukları, asimetri sorunları, solunum ve nefes alma sorunları, batma, eğrilme gibi sorunlar, burun estetiği konusudur. Plastik cerrah uygulamaları ile düzeltilen burun sorunları, estetik cerrahinin bir alanı olarak, gelişen teknoloji ve başarılı hekim uygulamaları ile güzel sonuçlar veriyor.

Burun estetiği İstanbul merkezinde, burun sorunları, estetik uygulamaları ve ameliyatsız burun ucu estetiği çalışmaları yapılıyor. Burun estetiklerinde tam iyileşme süresi ortalama 1 senedir. Düzenli yapılan kontroller, muayene ve pansumanlar ile kişi, ideal burun yapısına kavuşuyor. Asimetrik sorunlar, şekil ve solunum bozuklukları bu süreç içerisinde kontrol ve muayene ediliyor.

Ameliyat Sonrasını, Ameliyat Öncesi Görmek Mümkün mü?

Artık çok mümkün. Ameliyat olmadan öncesi burun şeklinin nasıl olacağı, nasıl bir görünüm kazanılacağı önceden görülebilir. 3D Vectra sistemi ile özel görüntüleme sağlanıyor. İçinizi rahat ettirecek görüntüleme sistemiyle, ameliyattan önce görerek, burun estetiği ameliyatı sonrası görünümünü bilebilirsiniz.

Burun Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Genel kanının aksine her burun ameliyatı kırılarak yapılmaz. Sadece gerekli durumlarda yapılan burun ameliyatları, teknolojik cihazlar ve yeni gelişen yöntemler sayesinde birkaç küçük dokunuşla yapılabiliyor. Burun ve burun ucu estetiği operasyonlarında, dolgu veya düzeltme yöntemleri kullanılarak, kemik yapısına dokunulmadan yapılabiliyor.

Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Burun dış ve üst kısımları kesilmeden yapılan kapalı teknik uygulamalarıdır. Kesme yapılmadan, burnun iç kısmına girilir ve estetik düzenleme yapılır. Genellikle tercih edilen estetik ameliyat yöntemi, kapalı tekniktir. Kapalı burun estetiğinde, burnun alt- orta kısmından kesi açıldığı için, doktor burnun iç yapısını rahat görebiliyor. Ameliyat başarısı ve rahatlığı bu şekilde sağlanıyor. Sağlık açısından hiçbir zararı yoktur.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme

Burun ameliyatları, sonrasında özen gösterilmesi gereken uygulamalardır. Asimetrik bozukluk, eğrilik gibi sorunların yaşanmaması için burun estetiği İstanbul en iyi doktor uygulaması ile yapılmalıdır. Evren Helvacı burun estetiği konusunda sektörel tecrübesi ile %100 hasta memnuniyeti sağlıyor.

Ameliyat sonrası ilk 3 ay; burnun darbe almamasına ve ani hareketlerden kaçınılmasına özen gösterilmelidir. Operasyonun hemen sonrası ağrı derecesi yüksek olabilir. Kanama, morarma, kızarıklık veya şişlik gibi durumlar bu süreçte hızla iyileşme sağlar. Sadece narin ve hassas burun yapısı iyi korunmalıdır.

Ameliyat sonrası ilk hafta, burundaki alçı çıkarılır. Kontrol ve muayeneler düzenli olarak yapılmalı, pansumanlarına özen gösterilmelidir. 6 ay içerisinde gündelik aktiviteler dönmek mümkündür. 1 sene içerisinde tam iyileşme sağlanır. Kayma, eğrilik ve simetri bozukluğu riski ortadan kalkar. Burun estetiği erkek hastalarda da aynı sürede iyileşme sağlar.

Burun İçi Estetiği Nedir?

Deviasyon sorunları, burun içi et büyümesi, kıkırdak kırık ve yamuklukları, solunum problemleri, burun içi şekil ya da asimetrik bozukluklarda, burun içi estetiği uygulanır. Kapalı teknik yöntemi ile burnun orta kısmındaki deri kaldırılır ve sorunlar giderilir.

Burun içi estetiği, izsiz burun ameliyatı işlemleridir. Burun kemik yapısı dışındaki tüm sorunlar, kapalı yöntem ile düzeltilebilir. Solunum yollarının rahatlatılması, nefes alma sorunlarının giderilmesi, burun içi ve burun yapısının estetik açıdan, yüz simetrisine uygulamak için ideal bir yöntemdir.

Burun Estetiği Ne İçin Yapılır?

Burun estetiği İstanbul, Rinoplasti olarak adlandırılan ve plastik cerrahlar tarafından, ameliyat ortamında uygulanan tedavi çeşitleridir. Burun görüntüsüne yeniden şekil vermek ve form kazandırma üzere yapılır.

 • Rekonstrüktif burun estetiği, travma kaynaklı burun şeklindeki bozuklukların giderilmesi için yapılır.
 • Konjenital bozuklukların düzeltilmesi için gerekli cerrahi uygulamalardır.
 • Burun için deformasyonlarının giderilmesi ve bunlara bağlı solunum sorunlarının giderilmesi için uygulanır.
 • Deviasyon ve burun tıkanıklıklarının düzeltilmesi için yapılan operasyonlardır.
 • Yüz görünüm ve simetrisi için yapılan estetik uygulamalardır.
 • Burun ucunu kaldırmak, şekil vermek ve görünümü değiştirmek için yapılır.
 • Kişinin yüz şekline göre burun ucu; yuvarlatma, sivriltme, dolgunlaştırma, inceltme veya eğriliği gidermek için uygulanabilir.
 • Erkek burun estetiği ve kadın estetiği olarak, istenilen herkese uygulanabilir.
 • Burun deliklerindeki asimetrik kusurların giderilmesi için uygulanabilir.
 • Septum deviasyon yani kıkırdağa bağlı şekil ve görüntü bozukluğu, nefes alma sorunlarında estetik operasyon uygulanır.

Burun Estetiği Öncesi

Sadece estetik açısından burun ameliyatı olmak için yine de doktor muayene, öneri ve izni gereklidir. Ameliyat öncesi, 3D görüntüleme sistemleri ile ameliyat sonrası görüntü iyi değerlendirilmelidir.

Yüz ve görünüm en önemli uzuvlar olduğu için yüzü simetrisine uygun şekilde burun seçilmelidir. Gözler arasındaki mesafe, kaş arası, alın genişliği, dudak- burun arası ölçü, yanaklar, elmacık kemikleri, kulaklar, ten rengi gibi hemen her kriter, burun estetiği İstanbul uygulamalarında önemlidir.

Genel sağlık durumu, varsa kullanılan ilaçlar, kişinin daha önce varsa geçirmiş olduğu hastalıklar, ameliyat tercihi değerlendirilmelidir. İstanbul burun estetiği fiyatları, muayene sırasında belirlenerek, cazip gelen operasyon çeşidi seçilebilir. Operasyonun kapalı, ameliyatsız dolgu gibi tercihleri önceden belirlenmeli ve iyileşme sürecinde özen gösterilmelidir.

Burun Ameliyatı Nasıl yapılır?

 • Lokal veya genel anestezi uygulanarak, ameliyathane ortamında yapılır.
 • Yapılacak uygulamaya göre, burunda kesi açılır. Kapalı ameliyatlarda burun orta kısmında kesi açılır ve tüm burun içi rahat görülür.
 • Mukoza kesisinde, kemik ve kıkırdak yapılara ulaşım sağlanır. Açılan kesi, burun dışından görünmeyecek şekilde yapılır.
 • Burnun köprü kısmı denilen, kemik kısmı alınır ve işlem tamamlanarak kapatılır.
 • Kemik düzeltme işleminde; testere, oyucu alet gibi tıbbi aletlerle, kemik düz bir forma ulaştırılır. Törpüleme gerekli ise, kemik yapısında çalışılırken, düzeltme ve inceltme sağlanır.
 • Burun ucu boyutunu küçültmek üzere, kıkırdak uzaklaştırılarak tamamlanır.
 • Düzeltme işlemi sonrası, flaster, plastik bant ve alçılama yapılır. İlk bir hafta tüm pansumanlar yapılmalı ve hekimin önerilerine uyulmalıdır.
 • Burun düzeltme ameliyatı alçısı, yaklaşık 5- 7 gün sonra çıkarılır.
 • 3 ila 6 ay içerisinde düzelme ve iyileşme sağlanır.

Burun Estetiği Fiyatları

Burun ameliyatları kadın veya erkek hasta ayırt etmeksizin, tamamen uygulanacak operasyon yöntemine bağlıdır. İstanbul burun estetiği fiyatları 2017 listesine ve 2018 yeni fiyatlarına göre seçilir. Açık ameliyat, kapalı burun ameliyatı, burun ucu estetiği, asimetrik bozukluk giderme gibi işlemlere göre, fiyatlar belirlenir.

Burun estetiği ameliyatsız uygulamaları ve burun içi estetiğine göre, hekim uygulamaları dahilinde fiyat belirlemesi yapılır. İyi bir ameliyat, doktor başarısına, tecrübesine ve uygulamaya bağlıdır. Yüz oran ve simetrisinin en ideal biçimde sağlanması, eğrilik ve bozuklukların giderilmesi, nefes ve solunum rahatsızlıklarının giderilmesi için yapılan uygulamalar, ameliyatlı ve ameliyatsız seçeneklere göre belirlenir.

Estetik Burun Nasıl Seçilmelidir?

Yüze en hoş görünümü verecek, simetride bozukluk yaratmayacak şekil seçilmelidir. Estetik burun operasyonlarında, kemik yapısı, kıkırdak yapısı, doku veya büyüme yapmış dokuların düzeltilmesi sağlanırken, ideal bir görünüm sağlanmalıdır.

Çok küçük, yüz orantısına uymayan burun tipleri seçilmemelidir. 3D görüntüleme ile yüz hatlarına, fiziksel ve karakteristik özelliklere en uygun burun tipi seçilmelidir. Kişinin isteği önemli olduğu kadar, hekimin önerisi ve genel sağlık durumu çok önemlidir. Fiyatlar, uygulamalar ve doktor Evren Helvacı’nın başarılı referansları ile ideal burun yapınıza kolay ve hızlı iyileşme ile kavuşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA