Burun Estetiği Olmadan Sonucunu Görün, Yaptırdığınız Estetik Güzel Olmadı Mı? 9 Ocak 2018

Burnuyla ilgili olarak asimetri, solunum, batma veya şekil bozukluğuna dair problemlerle karşılaşan kişiler için en iyi tedavi yöntemi burun estetiği olacaktır. Yürütülen özel çalışmalar sayesinde artık estetikle ilgili her türlü detayın üç boyutlu mankenler üzerinde gösterilmesi, hastanın burun şekline dair fikir sahibi olabilmesi sağlanıyor.

Yenilenen tedavi yöntemleri ve süreçle ilgili bilgileriyle birlikte hekimler, ortalama 1 yıllık olan iyileşme sürecinde de hastalarını sürekli olarak kontrol ediyorlar. Bu sayede hem herhangi bir şekil bozukluğu olup olmadığı, hem de solunum veya görünümle ilgili asimetri sorununa rastlanıp rastlanmadığına dair bilgiye sahip olunabiliyor. 6 ay içe 1 yıl arasında burnunuzu hiçbir şekilde darbeye maruz bırakmazsanız, asimetri sorunuyla karşılaşmazsınız. Doktorunuz bu süre zarfında size en iyi desteği verecek ve ağrıların hangi dönemlerde oluşabileceği, ne yaparsanız ağrıyla karşılaşabileceğinize dair bilgiye ulaşmanızı sağlayacaktır.

Kırmadan Burun Estetiği Yapılır Mı?

Çoğu hasta sürekli olarak burun kemiğinin kırılmasının ardından operasyonun gerçekleştirileceğinden korkarak müdahale edilmesinin önüne geçmeye çalışıyor. Kırma işlemi sadece özel durumlar için geçerlidir ve bu durumlar oluşmadığı taktirde içte veya dış bölümde herhangi bir şekilde burun estetiğine dair problemlerle karşılaşılmayacaktır.

Burun estetiği özellikle iç kısımdan yapılmak istenen operasyonla birlikte doğrudan kolay bir sürecin ortaya çıkmasını sağladığı için, kırmaya gerek kalmıyor. Yine de iki teknikte de ortalama 1 yıl içerisinde dokular tam olarak uyuşuyor ve burnunuza dokunmaya başladığınız zamanlarda dahi herhangi bir ağrı, acı durumuyla karşılaşmıyorsunuz.

Ameliyat Öncesinde Sonucu Görmek Mümkün Mü?

Ameliyat olmadan önce, nasıl bir burna sahip olabileceğinizle ilgili ihtimalleri görebilmeniz artık mümkün. Özellikle üç boyutlu olarak burnunuzu hem yanlardan hem aşağıdan hem de üstten olacak şekilde, sistemde çevirerek görebiliyor olmanız, isteklerinizi tam olarak yansıtmanızı sağlayacaktır.

Hekiminiz sizi 3D Vectra teknolojisi bulunan bölmeye yerleştirdikten sonra burnunuzun ve yüzünüzün genel bölümünün fotoğraflarını çekecektir. Bu fotoğraflar, daha sonra üzerinde düzenlemeler yapılabilecek hale gelerek sonucu görmenize de son teknoloji sayesinde imkan tanır.

3D Vectra Burun Estetiği Nedir?

Üç boyutlu olarak yapılacak olan bir maskede veya 3D Vectra sistemine dair boyutlandırma sürecinde, burnunuzun ve yüzünüzün yapısının bir düzenlemeye tabii tutulması sağlanır. Bu faaliyetler özellikle son işlemlerle birlikte doğrudan kamerayla yapılacak olan ardışık ve farklı noktadan gerçekleştirilecek olan çekimlerle mümkün olabiliyor. Çekimlerin gerçekleştirilmesinin ardından fotoğraflar sisteme yüklenerek üç boyutlu hale getirilebilir ve yapısıyla oynanabilecek bir durumda olması sağlanabilir. Burun estetiği bu süreçte hastanın da her türlü detaya ulaşabildiği ve bilgi sahibi olabildiği bir hal alır.

3D Vectra Görüntüsüyle Operasyon Aynı Olur Mu?

Hastaların tedirgin olduğu durumların giderilebilmesi ve özellikle nasıl bir burun yapısının kendilerine yakışacağını, hangilerinin uygun olmayacağını anlayabilmek için yeni bir operasyon uygulanabilir. 3D Vectra aracılığıyla hastanın burnunun fotoğrafları özel kamerayla çekildikten sonra, bu fotoğraflar üç boyutlu hale getirilir. Sistemde her noktadan görülebilecek yapıya ulaştırıldıktan sonra ise, nasıl bir operasyon uygulanması gerektiğine yönelik bilgiler, şekiller üzerinden hastalara aktarılabilir.

3D Vectra görüntüsüne sahip olan bir yeni burun tasarımı hastaya gösterilir ve nasıl bir işlem gerçekleştirilebileceğine dair bilgiye ulaşması sağlanabilir. Son yıllarda doğrudan burun estetiği bu gibi üç boyutlu hale getirilen gerçekli operasyon imkanları sayesinde ilgi görmeye başlamıştır. Üç boyutlu olan görüntüde operasyonun aynı sonucun alınmasına yönelik bir şekilde gösterilmediği doktor tarafından bildirilir. Bazı oynamalar yapılarak, burundaki hangi sorunların olduğu ve nelerin uygulanması gerektiği hastaya aktarılmak istenir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA