Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Burun Estetiği Olanlar 2020, Burun Estetik İstanbul

03.06.2019
492
Burun Estetiği Olanlar 2020, Burun Estetik İstanbul

Burun estetiği olanlar ameliyat sonrasında hastanede kalmaları gerekmez. Hafif miktarda şişme ve morarmalar olabilir ve 1 hafta içinde azalarak kaybolacaktır. Burun deliklerine yerleştirilen ufak pansuman görevi gören bu tamponlar ikinci gün çıkarılır. Yine burnun şişmesini engellemek ve şeklin koruması için yerleştirilen ten rengi atel yedinci gün sonunda çıkarılır. Burun estetiği olan kişiler bir hafta sonra işlerine ve sosyal yaşamlarına dönebilmektedirler.

Burnun son şeklini almış olması ve tüm ödemlerin geçmesi yaklaşık ikinci ayda başlar ve altıncı aya kadar uzayabilir.

Burun estetiğinde başarının esas noktası kontrollü şekilde davranmaktır. Dokulara saygılı, hasar vermeden yapılan ve yeteri kadar doku çıkarılarak şekillendirilen burunlarda sonuç her zaman tatmin edici olmaktadır.

Burun Estetiği Kalıcı İz Bırakır Mı?

Burun estetiği ameliyatını kapalı teknikle yapılırsa burun cildinde kalıcı iz olmamaktadır. Ayrıca burnun deri kalınlığı ve yapısında göre de değişiklik gösterebilmektedir. Erkeklerin burun derileri daha kalın ve yağ olmasından dolayı bu durum erkeklerde görülebilmektedir.

Burun Estetiği Olanların İyileşme Süreci

İlk olarak bilinmesi gereken şeylerden biri de burnunuzun şeklinin son halinin alçı-atel in çıkması ile son bulmayacağıdır. İyileşmenin tam olarak gerçekleşebilmesi için en az altı ay geçmesi gerekmektedir.

  • İlk Gün
  • İlk Hafta
  • İlk Ay

Burun Estetiği Olanlar için İlk Gün

İlk 24 saatte anestezi sonrası birinin size eşlik etmesi uygun olacaktır. Operasyondan çıkar çıkmaz biraz uykulu olacaksınız ve uyumaya çalışmanız da en doğrusu olacaktır. Bu esnada soğuk kompres ile yüzünüzdeki ödemi azaltabilirsiniz. Bu soğuk uygulama hemşirelerin denetiminde aralıklarla gün boyunca devam eder.

Burun estetiği olanlar ortalama olarak 4 saat sonra ve daha uyanık bir haldeyken azar azar su içmeye başlanmalıdır. Hızlı şekilde yeme ve içmeler bulantı, kusma durumlarını tetikleyebilir.

Kendinizi daha iyi hissettiğiniz anda da oda içinde küçük yürüyüşlere başlayabilirsiniz. Kendinizi biraz daha rahatlamış hissettiğinizde de eve gidebilirsiniz. İlk 24 saat size bir kişinin eşlik etmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Burun Estetiği Olanlar için İlk Hafta

Burun estetiği olanlar için verilmiş olan antibiyotik ve ağrı kesicileri ilk hafta düzenli şekilde alınması gerekir ancak ağrı kesiciler ihtiyacınız durumunda kullanmanız daha doğru olacaktır.

Uyuma pozisyonunuz ilk 2 hafta için çok önemlidir. Sağa, sola veya öne doğru eğik uyuma kemiklerin yanlış şekillenmesine yol açabilir. Yüksek yastıkların üstünde uyumak ödem ve morlukları da etkili oranda azaltacaktır.

Morarma, operasyon sonrasında hastalarda değişkenlik gösterebilir. Yani bazı hastalar da hiç morarma olmazken kimi hastada ise çok az morluklar olabilir. Burnunuzda alçı gibi etkenler varken burnun üzerinde bunun etkili tedavisini yapmak zor olabilir. Alçı çıkarıldıktan sonra çok az kalan morarma tedavisinde krem veya jel uygulamak çok etkili olacaktır. 10 gün içinde de tüm bunlar geçmiş olacaktır.

Yüzünüzü alçı çıkana kadar yıkayamazsınız. Saçlarınızı arkaya doğru birisinin yardımıyla yıkayabilirsiniz.

İlk hafta alçı alınır ve alçı çıkarıldıktan sonra burnun üzeri ve ucu dar, suni şeklinde görünür. Bu alçı atelin etkisiyle olmaktadır ve normal de beklenen bir durumdur. Sonrasında ise giderek doğal, istenilen görünüme kavuşmaktadır. Burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci yani ödem ve şişliklerinde geçmesiyle son şekli belirlenmeye başlamış olacaktır.

Burun Estetiği Olanlar

Burun Estetiği Olanlar için İlk Ay

Alçı atel çıkarıldıktan sonra burun ile temasa geçmekten sakınmanız gerekmektedir. Tuzlu su spreylerini burnunuzu nemlendirmek ve temizlemek için kullanmalısınız. Burun estetiği olanlar, kullanımını ve hangi sıklıkta uygulamanız gerektiğini doktorunuz size anlatacaktır. Erken yapılmış ve ağır egzersizler burnunuzun kanamasına sebebiyet olabilir. Ortalama olarak 3-4 hafta buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer gözlük kullanıyorsanız ilk iki ay 2 ay ertelemek zorundasınız. Gözlük yerine de kontakt lensleri kullanabilirsiniz. Burun estetiği sonrası nefes almanız bir miktar kısıtlı olabilir fakat şişliklerin geçmesi ile 3-4 hafta içinde her şey normal haline dönebilir.

Burun estetiği sonrası ay ay değişimi düzenli şekilde kontrol ettiğiniz takdirde olumlu sonuçlar elde edeceksinizdir.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al