Burun Estetiği Süreçleri, Burun Estetiği Hakkında Merak Ettiğiniz Soruların Yanıtları 9 Ocak 2018

Burun estetiğinin son yıllarda çok yoğun bir şekilde yapılması sayesinde hekimlerin de bu alanda yürüttükleri çalışmalar, hastaların görünüşlerine doğrudan etki ediyor. Burun estetiği reşit olan herkes için uygun olmasına ek olarak iki farklı durum göz önünde bulundurularak yapılabiliyor. Burun estetiğinin çok büyük bir zorluğu bulunmadığı gibi, gerekli bilgiler tamamen hekim tarafından hastaya verilebildiği için, endişelenecek herhangi bir durum bulunmuyor. Ameliyatı yaptırmak isteyen fakat tedirgin olan hastalar için tüm süreç hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra, karar vermeleri sağlanabiliyor. Üç boyutlu olarak durumla ilgili görünüş itibariyle olumlu sonuçlara ulaşabilmeleri de bu sayede mümkün oluyor.

Burun Estetiği Sonrası İlk 3 Ay

Estetiğin sonrasında ilk üç ay içerisinde ağrı seviyesi, gelecek aylara kıyasla biraz daha yüksek olacaktır. Bu süreç dokuların oturması ve burnun tam olarak kaynaması için son derece önemlidir. Burun estetiği genel yapısı itibariyle kısa sürede tamamlanmasına ek olarak, iyileşmesi ise sadece ilk aylarında narin olmanızı gerektiriyor. Sonrasında ise herhangi bir zorluğu bulunmadığı için, darbe almamaya dikkat etmeniz, ilk üç ay ve sonrası için oldukça önemlidir. Kanlanma, morarma ve ağrı gibi yan etkiler oluşabilir fakat 90 günlük sürenin ardından bu tarz durumlar nedeniyle herhangi bir şekilde mağduriyetle karşılaşmazsınız.

Operasyon Sonrası 6 Aylık Süreç

Operasyonun gerçekleştirilmesinin ilk haftasında alçının çıkarılmasıyla birlikte, bu görüntünün bozulmamaya özen gösterilmesi gerekiyor. Herhangi bir şekilde üzerine yatılması, darbeye maruz bırakılması, solunumla veya sportif aktivitelerle ilgili yoğun girişimlerde bulunulması halinde bazı sorunlar yaşanabilir. Burun estetiği her türlü durum göz önünde bulundurularak yapılması gereken bir operasyon olmasına ek olarak, mutlaka tüm durumlara dikkat edilmesini gerektirdiği için, darbeye maruz kalabileceğiniz sportif faaliyetlerden uzak durmanız oldukça önemli oluyor.

Türkiye’de ulaşım sağlayabileceğiniz hekimlerin alanlarında uzman olduklarını teyit etmeniz halinde siz de burnunuzun sağlığınızı olumsuz yönde etkilediği durumlar için dahi operasyon geçirebilirsiniz. Burnun çatısı veya ucu çoğu kişi için düz bir şekilde olmadığından dolayı, herhangi bir darbeden kaçınılması da, iyileşme sürecinde sorun yaşanmaması adına oldukça önemli görülüyor. 6 ay ile 1 yıl arasındaki aktivitelerde dikkat ettikten sonra, doğal burun yapısı oluşacaktır.

İyileşmenin Tamamlanması Ne Kadar Sürer?

İyileşmeyle ilgili olarak merak ettiğiniz noktalar da dahil olmak üzere tüm durumların göz önünde bulundurulmasını sağlayabilir, her zaman için burun estetiği ile ilgili bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Özellikle operasyon sonrasında iyileşme süresi 6 ay ila 1 yıl arasında değişiklik gösteriyor. Kalın deriye sahip olan bireylerin çok daha hızlı iyileştiği, yapılan çalışmalar sayesinde artık net olarak anlaşılabiliyor.

İyileşme sürecinde herhangi bir darbe alınmaması ve aynı zamanda morluklar veya kanlanmaya dikkat edilmesi halinde hiçbir sorun olmaksızın, uygulanacak olan teknik sayesinde cerrahın kapalı ve açık burun ameliyatı yapması sonrasında her türlü detay dikkatli olarak incelenebiliyor.

Kapalı Burun Estetiği Nedir?

Kapalı teknik olarak tabir edilen bu teknik sayesinde herhangi bir problem yaşanmaksızın, burnun dış bölümü kesilmeden doğrudan iç bölüme girilerek yapılan operasyondur. Böylelikle burun estetiği dış kısımda herhangi bir iz bulunmaksızın sonuçlandırılabilir. Sağlığı etkileme durumu veya estetik yapısı itibariyle olumsuz bir durum ortaya çıkarmadığı için tercih edilebilen bu operasyonda teknik büyük bir önem teşkil ediyor.

Açık olan operasyona kıyasla doğrudan burnun ortasında bulunan derinin kesilmesiyle birlikte bu işlemin başlatılması mümkün oluyor. Cerrahların burnun iç yapısını net olarak görebiliyor olması sayesinde hem şekil düzenlemesi yapılabiliyor hem de sağlık açısından hiçbir problem bulunmaksızın operasyon tamamlanabiliyor.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA