Burun Estetiği 9 Ocak 2018

Burnuyla ilgili görünüm problemleri bulunduğu için rahatsız olan herkese burun estetiği yapılabiliyor. Bazı kişilerde ciddi anlamda şekil bozuklukları veya artık nefes almakta dahi zorlanmalarına neden olan problemler nedeniyle estetik yapılması gerekebiliyor. Hastaların kendilerini, operasyon öncesinde ve sonrasında nasıl olabileceğine dair bir kıyaslamaya tabii tutması sonucunda işlemin genel yapısıyla ilgili net karar verilebiliyor. Türkiye genelinde 18 yaşının üzerinde olan bireyler için bazı şekil bozukluklarının düzeltilmesine imkan tanınırken, aynı zamanda sağlık durumu ve yüzünün yapısı da göz önünde bulundurularak işlem gerçekleştirilebiliyor.

Burunda Kanlanma Olur Mu?

Her hastanın burun ameliyatı sonrasındaki iyileşme süreci aynı değildir. Bunun özellikle deri kalınlığıyla son derece büyük bir doğru orantılı yapısı bulunuyor. Birkaç ayda kanlanma ve morluk problemiyle karşılaşan ve sonrasında atlatan bireyler olduğu gibi, daha uzun süre aynı sorunları yaşayan hastalar da bulunuyor. Burun estetiği yapıldıktan sonra kanlanma en çok karşılaşılan durumlardan bir tanesidir.

Tamamen dokuların genel yapısıyla ilgili olan bu durum, özellikle morlukların giderilmesi ve düzenli olarak doktor tavsiyesine göre ilaçların kullanılmasıyla birlikte geçirilebilecek yapıya sahiptir. Dokulardan kaynaklanan kanlanma problemleri, burnun genel yapısını kalıcı olarak etkilemiyor. Doktorun söylemiş olduğu tüm noktalar için dikkatli olmalı, 1 aylık süreçte olabildiğince az kan basıncıyla günü geçirmeye çalışmalısınız. Bunun için de ağır kaldırmamaya, efor sarf edeceğiniz işler yapmamaya gayret göstermeniz, kanlanma sorununun da olabildiğince az olmasına imkan tanıyacaktır.

Operasyon Sonrası 1 Aylık Süreç

Operasyon sonrasında ortalama 1 ay içerisinde morluklar görülebilir ve aynı zamanda kanlanma gibi durumlarla da karşı karşıya kalınabilir. 1 ayın sonuna yaklaşıldığında eğer çok fazla efor sarf edecek şeyler yaparsanız ve aynı zamanda darbe alırsanız, burun yapınızda ciddi anlamda bozukluklarla karşılaşabilirsiniz. Yüksek efordan kaçındıktan sonra, spor yapmamaya dikkat etmeli ve sosyal ortamlarda da darbe almamaya özen göstermelisiniz. Herhangi bir şekilde üzerine yatmamalı ve birine çarpmayarak, en azından üç aylık zaman dilimini olabildiğince narin bir şekilde atlatmaya çalışmalısınız

Burun Estetiğiyle Şekil Bozukluğu Düzeltme

Burnuna yönelik darbeyle karşılaşan veya doğuştan burun yamukluğuna sahip olan kişiler için burun estetiği şeklin düzeltilebilmesini sağlayan oldukça önemli imkanları tanıyabiliyor. Burnun estetik yapısının korunmasını sağladığı gibi, şekil bozukluklarının giderilmesini sağlayan iç veya dışarıdan yapılan operasyon teknikleri bulunuyor. Operasyon sonrasındaki birkaç gün ağrı hissedilmeyebilir veya çok fazla hissedilebilir. Daha sonra ise ağrı zaman içerisinde geçmeye başlayacak ve dokuların oturmasıyla birlikte, 3 ay içerisinde minimuma inecektir. Her türlü yan etkinin ortadan kalması ve aynı zamanda burun estetiğinin net sonuçlarının alınabilmesi için, şekil bozukluğunun düzeltilme süreci 1 yıla kadar varabiliyor.

Operasyon Sonrası Burnum Doğal Durur Mu?

Yıllar boyunca operasyon sonrasında, yeni bir müdahale gerektirmeden burnunuzu doğal görünümüyle kullanmanız mümkün olacaktır. Eforlu hareketlerden uzak durma süresi ise sadece 3 ay olduğu için, sonrasında istediğiniz her türlü sporu yapabilirsiniz. Bu süre zarfına sizden istenen tek şey ise kan basıncınızı artırmamaya özen göstermeniz ve sert darbelerden korunmaya çalışmanızdır.

Olabildiğince hassas davranmanız gereken iyileşme sürecini de herhangi bir hasar olmaksızın atlatmanız halinde, burnunuzu solunum için de hiçbir sorun olmaksızın kullanmaya başlayabilirsiniz. Burun estetiği konusunda yapılan operasyonlar hakkında bilgileri de doktorunuzdan alabilir, sürecin nasıl işleyeceğini de öğrenebilirsiniz. Böylelikle hem rahatlayabilir, hem de uygulanacak olan teknikleri detaylarıyla görebilirsiniz. Doğal durmayla ilgili endişeniz bulunuyorsa, doktorunuzdan sizi uyarmasını talep edebilir ve doğal olmayan bir operasyon gerçekleştirmemesini isteyebilirsiniz.

Burun Estetiği ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Burun estetiği olabilmek için herhangi bir sağlık sorunu söz konusu değilse reşit olunması gerekmektedir. Bu durum kişilerin estetik üzerine karar vermesi adına belirli bir olgunluğa erişmeleri için ortaya koyulmuştur. Burun oldukça hassas bir yapı olduğu için operasyonu yapacak olan kişinin de alanında uzman olan kişilerden seçilmesi gerekmektedir.

Burun estetiği sonrasında geçecek olan bir aylık süreç operasyonun sorunsuz bir sonuç vermesini sağlayacak aşamadır. Bu süreç içerisinde sıcak bir ortamda bulunulmaması önerilmektedir. Kanamalı bir durum söz konusu olduğu zaman sıcaklığın bu kanamayı daha da artırdığı uzmanlar tarafından dile getirilen detayların başında gelmektedir. Özellikle ilk olarak hastaneden ayrıldıktan sonra ev ortamının uyku sırasında serin olması iyileşme sürecini hızlandıran detaylardandır.

Tansiyonu yükseltecek olan aktivitelerden belirli bir süreliğine de olsa kaçınılması gerekmektedir. Yüksek tansiyon kılcal damarlarda sorunlar meydana getirmektedir. Kılcal damarlar oldukça hassas yapıda olduğu için yüksek tansiyonun bu damarlarda deformasyon meydana getirmesi operasyon sonrası iyileşme sürecinde istenen durumlardan biri değildir.

Burunda meydana gelen sorunların giderilmesinden sonra özellikle göz altlarında morluklar ortaya çıkacaktır. Bu morlukların geçici oldukları dile getirilmektedir. Gerekli olan buz kompresleri dikkatli bir biçimde yapıldığı zaman süreç sorunsuz bir biçimde işleyecektir. Gerekli görülen aralıklar ile kontrollerin yapılmasından sonra burun estetiği aşamasında herhangi bir risk de söz konusu olmayacaktır

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA