3D Vectra Nedir? 3D Vectra Teknolojisi 9 Ocak 2018

Üç boyutlu sistem sayesinde artık özel olarak estetik operasyonların her birinde, nasıl bir sonuçla karşılaşılabileceği önceden incelenebiliyor. Son çalışmalar sayesinde yüz genelinde gerçekleştirilen sağlığı veya görünümü etkileyen operasyonlarda 3D Vectra kamerasından yararlanmak mümkün oluyor. Scuptor ismi verilen bilgisayar yazılımı aracılığıyla medikal fotoğraflama ve hastaları bilgilendirme süreci olması gerektiği gibi gerçekleşebiliyor. Üç boyutlu olarak çekilen fotoğraflar, bölgenin ve vücudun diğer bölgelerinin ne şekilde etkilenebileceğinin anlaşılmasını sağlıyor.

3D Vectra Nedir?

Kameranın özel bir yazılım aracılığıyla, kişinin neresine müdahale yapılacaksa kodlaması ve sonrasında, müdahale türüne göre düzenlemeye imkan tanıması, operasyon sonucunu görmenizi sağlıyor. Bu durum doğrudan süreç hakkında bilgi sahibi olmayan ve ilk kez estetik yaptıracak kişiler için önem teşkil ediyor. Süreçle ilgili bir korkuya kapılmamaları, doğrudan sonucu ve hangi zaman diliminde nelerin yaşanabileceğini daha rahat anlamaları için oldukça dikkat çekici yapısı bulunuyor.

Tamamen özel bir yazılım olarak ortaya çıkmasının ardından, sistemde fotoğraflama işlemi için yazılıma uygun bir kamera kullanılıyor. Burun için kulan yanlarından ve alnın uç noktasıyla boyna kadar olan bölümün fotoğraflanması gerekiyor. 3D Vectra ile göğüs fotoğraflama sürecinde omuzların uç kısımlarından bele kadar olacak şekilde bir fotoğraflama işlemi gerçekleştiriliyor. Böylelikle belin kalınlığı, omuzların yapısı, göğsün yapısı da göz önünde bulundurularak genel hatlar bozulmadan iyileştirilmeye çalışılıyor.

Göğüs Estetiğinde 3D Vectra

Göğsün özellikle kadınlarda son derece büyük bir önemi bulunuyordu. Günümüzde bu tarz operasyonlar, artık erkeklerin de 3D Vectra ile endişelerinin giderilmesiyle birlikte artmaya başladı. Erkek veya kadın fark etmeksizin, gelen hastaların isteklerine ve vücut yapılarına bağlı olarak bir operasyon türü öneriliyor. Sonrasında ise fotoğraflama işlemleri gerçekleştiriliyor ve fotoğraflar sisteme yükleniyor.

Ardışık şekilde yüklenen yapıları itibariyle kodlanma sürecinde her biri birbiriyle eşleşecek şekilde, genel bir bölge yapısı ortaya çıkarıyor. Kişinin karnı, yüzü, göğüsleri, bacakları, kalçası ve daha pek çok bölge için bu tarz analizler yapılmaya uygun durumdadır. Göğse özel olarak estetik işleminin yapılabilmesi isteniyorsa, dikleştirme mi yoksa büyütme veya küçültme ameliyatı mı olduğuna dikkat edilmesi gerekiyor. Bu sayede estetiğin nasıl yapılması gerektiğine, hangi hatlara dikkat edileceğine Sculptor adındaki bilgisayarda şekil verilerek karar verilmesi daha kolay olacaktır.

Burun Estetiğinde 3D Vectra

Kişinin burun yapısı kendini memnun etmiyorsa, aynaya baktığında mutlu olmuyorsa belirli koşullar göz önünde bulundurularak operasyon yapılması mümkün olacaktır. Günümüzde özellikle burundaki yamukluklar, büyüklük veya aşırı darlık gerekçeleri öne sürülerek başvuruluyor. Bu programlama sürecinde yüzünüzde nasıl bir görünüş ortaya çıktığı, hastaların ne istediğine ve neler yapılabileceğine, hangi durumlara dikkat edilmesi gerektiğine göre şekil verilebiliyor. Üç boyutlu fotoğraflama yapıldığı için, burnun büyültülmesi veya küçültülmesinin

Yüze Dolgu Uygulamalarında 3D Vectra

Yüze yapılacak olan dolgular için özellikle 3D Vectra kişinin ilerleyen dönemde yüzünü doğrudan etkileyecek bir işlem uygulanacaksa, hayati bir öneme sahip oluyor. Çünkü hastalar, gelecekte nasıl görüneceğini ve henüz gerçekleşmemiş olan bir operasyon için nasıl bir uygulama ortaya çıkarılabileceğini anlamak isteyebiliyor. Bu durumda estetik müdahale yapılacak olan bölgede ne gibi değişimler ortaya çıkacağını, hangi uygulamaların gerçekleştirileceğini ve buna ek olarak yüzde dolgu veya benzeri müdahalelerde nelere dikkat edilmesi gerektiğine yönelik bilgiler verilebiliyor.

Günümüzde hastalar hem kendi durumlarını öğrenmek hem de uygulanacak olan müdahaleler hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Bu süreç hem rahatlamaları, hem de ileriyi görebilmelerini sağladığı için, operasyona alışmaları açısından oldukça etkili bir yapıya sahiptir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA