3d Vectra İstanbul, 3D Vectra Teknolojisi 10 Mayıs 2018

Estetik cerrahi alanının en yeni teknolojisi, 3d Vectra görüntüleme sistemidir. Evren Helvacı 3d Vectra İstanbul merkezinde, yapılacak tüm estetik operasyonların, önceden sunumunu yapıyor. Kolaylık ve öngörü kazandıran teknolojik görüntüleme sistemi, yüksek çözünürlüklü görüntü kalitesi sağlıyor.

Vectra 3D sistemi, 2 faktörden oluşuyor. Kamera ve işlemci formatında çalışan 3d Vectra, bedenin tüm açılardan perspektif edilebilmesini sağlıyor. Rinoplasti estetiğinde da rahatlıkla kullanılan sistem, yüz ve bedende yapılacak estetik uygulamalarda öncesi ve sonrası görüntülerini sunuyor.

3D Vectra Nedir?

Fiziksel bedenin 3 boyutlu görüntülemesini alan cihaz, bedeni analiz edebilme teknolojisine sahiptir. Estetik cerrahi uygulamaları öncesinde, bedenin perspektif görüntülerini alarak, daha iyi analizler yapılmasını sağlar. 3 boyutlu görüntüleme sisteminde, boyut ve hacim analizlerini yapmaya olanak sağlayan bir sistemdir.

Özellikle göğüs büyütme ameliyatı, dikleştirme ve dolgunlaştırma uygulamalarında, 3D sistemi ile ideal analiz yapmayı sağlar. Yüz hatları, tüm simetri ve detayları, profil ve perspektiflerini teknolojik görüntüme ve analiz yaparken, vücut profillerinde ve göğüs analizlerinde başarılı sonuç veriyor. Ameliyatlar öncesi doğru analiz yapılarak, fiziksel bedene en uygun estetik ameliyat yapılabilir.

3d Vectra Nasıl Kullanılır?

Simülasyon özelliğine sahip 3d Vectra sistemi, bilgisayar ekranında görüntüleme ve analiz sağlıyor. Estetik uygulamalar sonrasında, nasıl bir bedene sahip olunabileceğini, simüle program sayesinde önceden sunabiliyor.

3d Vectra ön izleme ve simülasyon sistemiyle, hastaların öncesi ve sonrası bedensel görünümlerini, bilgisayar ekranında görüntülemeyi sağlar. Teknoloji ile üretilen cihaz, ek aksesuarı olan 3 boyutlu görüntüleme gözlüğü sayesinde kullanılır. Dijital platform niteliğinde, cihazın mati bulunuyor.

Mat üzerine ve cihaz karşısına geçen hastanın 3D görüntülemesi yapılır. Gözlük sayesinde kişi, kendi bedenini 3 boyutlu olarak görebilir ve simülasyon eklemesi yapılarak, estetik sonrası beden görüntüsü sağlanır.

3d Vectra ile tüm bedeninizi 3 boyutlu görebilme şansını yakalarsınız. Uygun modüller ayarlanarak, yaptırmak istediğiniz estetik uygulamaların, bedeninize kattığı güzelliği, 3 boyutlu olarak görebilirsiniz.

3D Vectra Sistemi Nasıl Çalışır?

  • Estetik uygulama öncesi, kişinin tüm beden resmi çekilir.
  • 6 adet yüksek çözünürlüklü kamera, Vectra görüntüleme sistemi içerisinde projeksiyon ile görüntü alır.
  • Yüz veya bedenin analizi yapılır. Hacimsel analiz, uygulama teknikleri resim üzerinde uygulanarak, estetik değerlendirme yapılır.
  • Estetik operasyon öncesi, ön izleme yapılır.

Sanal ameliyat olarak değerlendirilen Vectra sistemi, estetik ameliyat kararı vermeden önce, kişinin bedeninde yapılacak uygulamaları ve nihai görünümü elde etmesini sağlar.

Göğüs Büyütme Ameliyatlarında 3D Vectra

Meme büyütme operasyonlarında muhteşem bir fırsat olan Vectra görüntüleme, kişinin ne büyüklükte göğüs istediğine karar vermesi için ideal bir yöntemdir. Yağ enjeksiyon ameliyatı ya da silikon meme operasyonlarında, 3 boyutlu görüntüleme alarak, sanal sistem üzerinden, ameliyat sonrası beden resmi görülür.

Hacim, büyüklük, dolgunluk ve tam boyut için doğru ve kesin analiz yapabilme fırsatı sunar. Göğüs simetrisini, göğüsler arasındaki boşluk ve mesafenin ölçülmesinde başarılı bir sistemdir.

Köprücük kemiği ile göğüs ucu arasındaki mesafenin ölçümü, implant göğüs operasyonlarını görüntülemek açısından avantaj sağlar. Yuvarlak silikon, damla silikon seçimi yaparken, her iki seçeneğin beden üzerinde nasıl görüneceği, 3d Vectra İstanbul merkezinde ön izlenebilir.

3D formatta anatomik göğüs implantlarının görüntülenebilmesini sağlar. Biodynamics program ile hazırlanan Vectra 3D sistemi Üsküdar merkez ofisimizde, daha ideal bedene kavuşmanız için sunuluyor. Meme implantlarının seçilmesi, tam formunda göğüs ameliyatı için doğru ve belirleyici analizler yapılmasını sağlıyor.

Burun Estetiğinde 3D Vectra

Burun içi estetiği, burun ucu estetiği, kapalı burun ameliyatlarında 3 boyutlu görüntüleme sistemi ile simülasyon ve ön izleme sağlanıyor. İdeal burun simetrisi ve hatlarına sahip olmak için en doğru kararı ön izleme yaparak verebilirsiniz.

Rinoplasti cerrahi için kullanılan 3D Vectra görüntüleme, burun estetiği sonrası nasıl bir görünüm olacağı konusunda birli verir. Hastaların 3 boyutlu görüntülemesini ve perspektifini alarak, üzerine yapılan Bio Dynamics program uygulamasıyla, ideal burun yapısının görüntülenmesini sağlar.

Hem kişinin kendini 3 boyutlu görebilmesini hem de estetik operasyon öncesi yapılan simüle uygulamalar ile ameliyat sonrası görünümünün, galası niteliğindedir. Burun estetiği sanal ameliyatı olarak tanımlanan 3D Vectra görüntüleme sistemi, dudak estetiği, çene ve yanak estetiği görüntülemesi için de kullanılır.

Yanak ve Çene Estetiğinde 3D Vectra

İdeal yüz hatları, orantılı mimikler, şahane bir gülümseyiş için 3d vactra görüntüleme, en doğru analizlerin yapılmasını sağlar. Yanakları çökük olan kişiler, elmacık kemikleri fazlaca çıkık olan kişiler, çene kemiği çıkık veya eğri olan kişiler, yanak ve çene estetiğinden yararlanabilirler.

3 boyutlu görüntüleme ve BioDynamics program sayesinde her açıdan yüzün en ideal şekli görüntülenebilir. Yanak dolgusu, elmacık kemiği törpüleme, çene kemiği törpüleme, burun estetiği ameliyatı, tam yüz estetiği, kulak estetiği gibi yüz estetiğinin tüm uygulamalarında 3D Vectra görüntüleme sistemi kullanılır.

Dudak Estetiğinde 3 Boyutlu Görüntüleme

Dolgun dudaklar için yapılan estetik uygulamalar, geçici ve kalıcı olarak adlandırılan dolgular ile yapılır. Yapay dolgular veya uzun süre kalıcılık özelliği olan dudak dolgularına karar verilmeden önce 3D görüntüleme yapılır. Kişinin yüz ve dudak simetrisi bilgisayar ortamında, dolgu yapılarak, sanal operasyon niteliğinde analiz edilir.

Profilden, üstten, yan kısımlardan dudak dolgusu incelenerek, yüz simetrisine en uygun estetik uygulama yapılır. Burun ucu ile dudak ucu arasındaki mesafeye göre, 3 boyutlu görüntüleme alınarak operasyon yapılır.

Vücut Estetiğinde 3D Vectra Teknolojisi

Sadece göğüs implantlarında değil, yüz estetiği ve vücut estetiğinde ön izleme sağlar. Ameliyat öncesi görüntüleme yaparak, estetik operasyon sonrası ideal görünümünüzü sunarak, en doğru kararı almanızı sağlar.

Vücut estetiği uygulamalarında, popo estetiği, göbek ve karın ameliyatları, bel inceltme, silikon göğüs gibi uygulamalar için hem kişinin kendi bedenini analiz edebilmesini hem de operasyon sonrası nasıl bir görünüm olacağını görebilir.

3D Vectra İstanbul görüntüleme sistemi, doktor Evren Helvacı deneyimi ve BioDynamics programı sayesinde en doğru analizi sunuyor. Estetik operasyondan önce 3 boyutlu projeksiyon sistemiyle görüntülenmesini, vücut estetiğiniz bedene en uygun biçimde yapılmasını sağlar. 3d Vectra görüntüleme sistemi ile yapılan uygulamalar arasında;

  • Dudak estetiği
  • Burun estetiği
  • Yanak estetiği
  • Yüz ve boyun estetiği
  • Göğüs estetiği
  • Vücut estetiği

Ve Tüm estetik ameliyatlarda, estetik uygulamalarda yüksek çözünürlüklü görüntü alınmasını sağlar. Vücut hatlarının perspektifini ve profil analizlerini alarak, ameliyat sonrası nasıl bir görünüm olacağına dair en doğru görüntü ve analizi sunar.

3d Vectra İle Protez Göğüs Seçimi

Göğüs büyütme ameliyatlarında iki farklı implant yerleştirilir. Göğüsleri toparlamak, dikleştirmek, hacim ve dolgunluk kazandırmak, sarkık göğüsleri kaldırmak ve küçük göğüsleri büyütmek için silikon operasyonu uygulanır. İmplant olarak adlandırılan silikon ameliyatlarında asıl konu, hangi tipte imlplant takılacağıdır.

Protez meme ameliyatlarında; damla ve yuvarlak implant takılır. Vücut tipine ve fiziksel özelliklere göre 3d vectra sistemi ile ideal göğüs yapısı, ön izlenebilir. Hangi bedene hangi silikonun yerleştirilmesi daha uygun konusunda, Vectra görüntüleme sistemi, en doğru analizin yapılmasını ve kişinin yapılacak göğüsleri önceden görebilmesini sağlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA