Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Burun Ucu Ameliyatı, Burun Ucu Estetiği Sanatı, Estetik Burun Ameliyatı Sonrası

Anasayfa » Burun Ucu Ameliyatı, Burun Ucu Estetiği Sanatı, Estetik Burun Ameliyatı Sonrası

Burun Ucu Ameliyatı

Burun Ucu Operasyonu, Burun ucu ameliyatı, Rinoplasti ameliyat seçeneklerinden biridir.  Tip rhinoplasty olarak adlandırılan daha az invaziv bir süreçle yapılabilir.

Burun çoğu yüzün en belirgin bir özelliğidir. Aynı zamanda, özellikle solunum ve koku alma işlevleri olmak üzere bir dizi önemli vücut işlemi için çok önemli bir organdır. Burun fonksiyonları, işitme duyumuzda bize yardımcı olmak olur, nefes almak dışında tatmayı bile içerir (bu yüzden burnunuz tıkandığında daha az duyarsınız, ayrıca sapmış  septumunuz olduğunda nefes alma problemlerine neden olur). Burun şekliniz, pozisyonunuz, soldan sağa yüzünüze simetri ve burun büyüklüğünüz veya düzlüğü görünümde önemli bir etkiye sahiptir.

Burun ucu ameliyatı sadece görsellik için değil, sağlık açısından da yapılabilir. Uyku apnesini azaltma, sapmış bir septumu tamir etme olanağı sunar. Bu gibi sorunlarınız varsa cerrahi bir müdahale için tam bir estetik burun ameliyatı da tercih edilebilir.

Burun ucu şekliniz, burun deliği şekliniz veya burun deliği büyüklükten memnun değilseniz, yalnız değilsiniz.

Burun ucu rhinoplasty cerrahi prosedürdür. Dr. Evren Helvacı gibi bir uzman plastik cerrahla görüşmeye değer!

Bununla birlikte, burun şekli veya burun deliği oranlarından memnun olmayan birçok hastanın, aradıkları görünüm değişikliklerini elde etmek için tam açık ya da kapalı bir Rinoplasti prosedürüne ihtiyaç duyabileceğini unutmayın.

Planlama ve görüntüleme görüşmesinde bilgisayar görüntüsü manipülasyon tartışmaları, çizimler ve burun ucu ameliyatı örneklerinden önce ve sonra görüntüleri karar vermenize yardımcı olabilir.

Tip Rinoplasti ve Tam Rinoplasti – Fark Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi, burun ucu rinoplastisi sadece burun ucuna odaklanırken, tam bir burun estetiği burnun hem ucunu hem de diğer kısımlarını rafine edebilir. Çoğunlukla tam bir burun estetiğine ihtiyaç vardır ve sadece kozmetik bir uç sorunu değil, ele alınması gereken yapısal ve diğer sorunlar olabilir. Burun ucunun yeniden şekillendirilmesi, daha önce rinoplasti geçirmiş olan hastalarda da görülür, hasta burun ucunun görüntüsünden mutsuzdur.  Ayrıca belki de cerrahi uygulamaya gerek yoktur. Burun dolgusu görünümüzü iyileştirebilir. 

Burun ucu ameliyatında sonuçları ne zaman görebilirim? Şişlik hızlı bir şekilde çözülebilir, tam sonuçlarınızı aylar değil haftalar içinde görmenizi sağlar. Üsküdar kliniğimizde kontrolleri aksatmayız.

Geniş Burun Ucu Ameliyatı

Geniş burun ucu ameliyatı; Burun geniş ucu genellikle burun üzerinde kalın deri ve geniş aralıklı büyük burun kubbelerinin birleşimi sonucudur. Burun kubbeleri, uç kıkırdağının ucunu belirleyen noktalara karşılık gelir. Burun kubbeleri birçok durumda kalın ligament veya yağ ile ayrılır. Bu durumda, yumuşak doku üzerinde çalışmak ve kubbeleri birlikte hareket ettirmek gereklidir.

Kalın cilde sahip olanlarda, burnun ucunda nakil kullanılır. Bu burun ucuna daha iyi bir görünüm verecektir.

Kıkırdak yapısını cildin altından düzeltmek de burnun ucunu daraltabilir.

Uzun Burun Ucu Ameliyatı

Uzun burun ucu ameliyatı; Burunları yüzlerinden çok uzağa doğru uzananlara burun ucu ameliyatı şu şekilde yapılır. Burun kıkırdağının uçtan kırpılır veya kesilir. Daha hoş bir profil vermek için burnun ucunu hareket ettiren bu prosedür bazen nazal de-projeksiyon veya retro-deplasman olarak adlandırılır.

Yassı Burnun Ucu Ameliyatı

Yansıtılan burun ucunun yeniden yapılması, burun kıkırdağının uzatılmasını gerektirir. Bu, burnun nasıl yapılandırıldığına bağlı olarak iki şekilde sağlanabilir. Bir yöntem burun kıkırdağı kesmek ve daha iyi bir pozisyonu elde etmek için yeniden dikmeyi içerebilir.

Çok sayıda kıkırdağın bulunduğu vücudun başka bir kısmından alınan kıkırdak nakli yapmak ise ikinci seçenektir. Primer rinoplastide, kıkırdak greft genellikle nazal septumdan alınır. Kıkırdak aynı amaç için kulaktan veya kaburgalardan da alınabilir.

Kıkırdak Nakil Tipleri

Kıkırdak nakli nerede ve nasıl kullanıldığına bağlı olarak, burun deliklerini bölen collumella’yı desteklemek için kullanılan sütunlu strutlar olarak adlandırılabilir.

Revizyon rinoplastisinde kullanım için yeterli septum kıkırdağı olmayabilir. Bu durumda kıkırdak nakli için göğüs kafesindeki kemiğin kullanılması yaygındır.

Geleneksel olarak nazal septumdan kıkırdak (burnun iki tarafını ayıran duvar) kıkırdak nakli için en iyi kaynak olarak kabul edilir. Septal kartilaj, sertliği ve düz şekli için idealdir.

Kıkırdak, kulaktan veya konkal kıkırdaktan, nispeten sınırlı septal kıkırdaktan daha kalın ve çok daha elastiktir. Ayrıca kıvrımlıdır. Kulak kıkırdağının esnekliğinin burun ucuna destek sağlamada bir avantaj olduğu düşünülmektedir. Kulaktan tipik bir kıkırdak nakli, septal kıkırdama kıyasla daha kalın olacaktır, özellikle bunları düzeltmek için iki parçayı birleştirmek gereklidir. Bununla birlikte, elastikiyete bağlı olarak sonuç, sert ve katı olandan ziyade daha doğal bir burun ucu olacaktır. Dr. Evren Helvacı, İstanbul kliniğinde sizleri bekliyor.

Burun Ucu Ameliyatı

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al