Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Burun Ucu Estetiği 2020, Burun Kaldırma Estetiği

03.06.2019
459
Burun Ucu Estetiği 2020, Burun Kaldırma Estetiği

Burun ucu estetiği operasyonu, burun estetiği ameliyatlarıyla birlikte ya da tek başına planlanabilen bir operasyondur.

Burun ucu estetiği operasyonu;

  • Açık Teknik Burun Estetiği Ameliyatı
  • Kapalı Teknik Burun Estetiği Ameliyatı

Olarak iki farklı çeşit lokal anestezi ya da genel anestezi yöntemi ile uygulanır. Genel olarak da burun ucu estetiği lokal anestezi tercih edilir.

Burnun kemik yapısına müdahale edilmez. Burun uç kısmında yer alan kıkırdak ve yumuşak doku üzerinde gerekli düzenlemenin yapılması ile burun ucu estetiği sağlanmış olur.

Burun Ucu Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Burun ucu estetiği operasyonu yaptırmak isteyen hastanın zihinsel ve psikolojik açıdan sağlıklı olması ayrıca kemik gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Kemik gelişiminin tamamlanması kişiden kişiye değişiklik gösterse de ortalama olarak 16-18 yaşları arasında tamamlanmış olur. Bazı aciliyet gerektiren durumlar söz konusu olduğunda örneğin doğumsal ya da travma sonrası kaide dışı olmalarında bu yaş sınırı daha erken tarihlere alınabilir.

Burun Ucu Estetiğiyle Neler Yapılabilir?

Burun ucu estetik operasyonu sayesinde; burun ucu düşüklüğü, şekil bozukluk, burun ucunun basıklığı, burun deliklerinin fazla büyük olması ya da burun ucunun normalden uzun olması gibi bütün şekil bozuklukları ve orantısızlıklar ortadan kaldırılabilir. Burun uçları daraltılabilir, genişletilebilir, küçültülebilir, büyütülebilir, kaldırılabilir, indirilebilir ya da burnun ucu ile üst dudak arasındaki açısal durum değiştirilebilir. Burun ucundaki her türlü şekil bozuklukları da değiştirilebilir, burun deliği asimetrisi ya da burun deliği küçültmesi yapılabilir. Böylece burun ucunun hem estetik hem de işlevsel açıdan sağlıklı ve doğal hale gelmesi bu operasyonla sağlanabilir.

Burun Ucu Muayenesi Nasıl Yapılır?

Burun ucu estetik ameliyatı olmak isteyen hastalar gerçekleştirilecek muayenede öncellikle hastanın şikayetleri ve beklentileri dinlenir. Burnun fiziksel olarak muayenesi yapılır ve var olan şekil ile yapısal bozuklar tespit edilir.

Bu muayene sırasında yüzünüzün ve burnunuzun farklı açıdan yüksek çözünürlüklü fotoğrafları çekilir. Bu fotoğraflar 3D simülasyon cihazına yüklenerek yüzünüzün gerçeğe en yakın görüntüleri çıkartılır. Bu görüntüler üzerinden de burun ucuna uygun olan en ideal şekil verilir. Ameliyattan önce burun ucunun yeni şekli genel olarak gösterilir. Böylece ameliyattan sonra herhangi bir şekilde hayal kırıklığına uğramamanız için fikriniz alınarak işlemler yapılır.

Daha sonra üç boyutlu maskeler hazırlanarak hastaya öncesi ve sonrası görüntüleri sunulur. Burun yapısının en son haline de bu şekilde karar verilmiş olunur. Bu aşamaları bitirdikten sonra da ameliyat tarihine karar verilir. Kararın ardından da burun estetiği operasyonuna start verilmiş olunur.

Burun Ucu Estetiği

Burun Ucu Estetiğinin İyileşme Süreci Nedir?

Burun ucu estetiği iyileşme süreci tam olarak 6. aydan sonra gerçekleşmeye başlar. Net sonuçlar için 6 ila 12 ay aralığında zamanın geçmesi beklenir. Burun ucunun derisi aşırı kalın kişilerde ya da ikinci kez tekrarlanan burun ucu estetik ameliyat sonrası bu süre iki yıla kadar uzayan iyileşme süreçlerine sahip olabilir.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al