Burun Ucu Operasyonu Hangi Durumlarda Yaptırılır? 8 Ocak 2018

Burun estetiğine göre daha kolay olan burun ucu operasyonları 18 yaşından büyük her yaş insan için uygundur. Ergenlik dönemini atlatmış ve fiziksel gelişimini tamamlamış kişiler burun ucu ameliyatlarını kolaylıkla gerçekleştirir. Burun ucu operasyonları şekil bozukluklarına bağlı olarak gerçekleştirilmekte. Göğüs büyütme operasyonlarında da olduğu üzere kişilerin birtakım etmenlere dikkat etmesi şart.

Burun Ucu Operasyonlarından Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Estetik müdahale gerektiren durumlardan önce kişilerin sağlık açısından dikkat etmesi gereken birtakım etmenler var. Burun ucu ameliyatları her ne kadar kısa sürede gerçekleşse de kişiler;

  • Operasyon öncesinde sigara ve alkol tüketimine ara vermelidir. Yaklaşık olarak 15 gün içerisinde kötü alışkanlıkların bir kenara bırakılması şart.
  • Bunun yanı sıra kişiler operasyondan önce uyku bozukluklarını da bir düzene sokmalı. Düzenli uyku sağlık açısından da oldukça önemlidir.
  • İlaç kullanan hastalar kullandıkları ilaçları doktora muhakkak bildirmeli. Aspirin dahil olmak üzere pek çok ilaç iyileşme sürecini olumsuz etkileyebilir.

Burun Ucu Estetiğinden Sonra Sigara Kullanılır Mı? Burun ucu estetik işlemlerinden hemen sonra sigara kullanılmamalı. Çok fazla tiryaki olan kişiler bir hafta gibi bir süre sonunda sigara içebilir. Ancak hastaların sigaranın olumsuz etkisinden haberdar olmaları gerekiyor. İyileşme sürecini olumsuz etkiler. Meme büyütme operasyonları sonrasında da sigara içilmesi uygun değildir.

Burun Ucu Estetiği Operasyon Süreci Nasıl İlerler?

Burun yapısından rahatsız olan kişiler uzman bir doktordan destek almak amacıyla çeşitli kliniklere ve hastanelere giderek randevu alır. Randevu esnasında kişilerin burun yapısına ve yüz hatlarına uygun olan bir işlem seçilir. Bu işlem sonrasında burun ucu estetik operasyon süreci başlar.

Tıpplastyi olarak da bilinen burun ucu operasyonları hem meme büyütme hem de burun estetiğine göre daha kolay ilerler. Estetik operasyonlar içinde en kolay olanı burun ucu operasyonudur. Burunda bulunan kemikli ve kıkırdaklı yapıya herhangi bir şekilde müdahale edilmeden sadece burun ucuna yapılan estetik ameliyatına denir.

Burun Ucu Estetiğinde Tampon Kullanılıyor Mu? Burun estetiğinde tampon kullanıldığı herkesçe bilinir. Ancak burun ucu estetiğinde herhangi bir tampon, bandaj ve atel kullanılmadan yapılır.

Burun Ucu Operasyonu Ne Kadar Sürer? Operasyon süresi 30- 60 dakika arasında sürer. Ancak hastanın burun yapısına ve uygulanacak olan işleme bağlı olarak bu süre artış gösterebilir.

Burun Ucu Operasyonları Hangi Nedenlerle Yaptırılır?

Kişiler  burun ucu düşükse, kalkıksa ya da eğriyse burun ucu operasyonuna başvurur. Operasyon sonucunda burun ucunda bulunan şekil bozuklukları düzeltilir.

Burun Ucu Estetiğini Kimler Yaptırabilir?

Fiziksel yapının tamamlanması için gelişim dönemleri oldukça önemlidir. 18 yaşında olan bireyler gelişim dönemini yeni yeni tamamlar. Burun ucu estetiğinin istenilen sonuçlara ulaşması için kişilerin 18 yaşından büyük olması gerekir. Göğüs büyütme operasyonları içinde benzer etmenler dikkate alınır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA