İstanbul Çene Dolgusu, istanbulda cene dolgusu kime yaptirilmali? 25 Nisan 2018

Estetik operasyonlar ile artık istenmeyen birçok sorun rahatlıkla ve güvenilir biçimde giderilebilmektedir. Estetik açıdan hoş ve çekici görünmek hem kadınlar hem de erkekler için büyük önem taşır. Hoşa gitmeyen görüntüleri çoğu kez kısa süren ve hasta açısından sorunsuz olan operasyonlar aracılığıyla yok etmek mümkündür.

İstanbul Üsküdar’da bulunan estetik merkezimizde çene ile ilgili çeşitli sorunların da çözümü bulunmaktadır. Güvenilir bir ortamda yapılacak müdahaleler sayesinde çenede ve çevresindeki bölgelerde sorun olan yerler istenilen görünüme kavuşturulur. İstanbul çene dolgusu işlemi için merkezimizden destek alabilirsiniz.

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu; çeneyle ilgili estetik bozuklukların giderilmesi amacıyla bu bölgeye enjekte edilen maddedir. Dolgu maddesinin içeriğinde hyaluranik asit bulunmaktadır. Bu maddenin insan vücuduna girmesi genel itibariyle bir yan etki yaratmaz. Hastalar operasyon öncesinde uygunluk için kontrolden geçilirler. Hyaluranik yapıdaki dolgu maddesi alerjik sorunlara da yol açmadığından, hastaların operasyon sonrasında normal hayat düzenlerine dönmeleri daha kolay olur.

Çene Dolgusu Neden Yapılır?

İstanbul çene dolgusu işlemi yapılması temelde birkaç tane nedene dayanır. Bunlar:

 • Çenede şekil bozukluğunun bulunması
 • Çene hacminin olmaması
 • Çenede çöküklük sorunu
 • Çene altındaki kırışıklıklar
 • Çene köşelerinin daha belirgin hale getirilmesi
 • Çene hat çizgisinin belirsiz ya da az belirgin olması
 • Çene altındaki sarkmalar
 • Büyük çene
 • Daha çekici bir görünüm elde etmek isteme

Estetik merkezimizde çene dolgusu için başvuran hastalar, genellikle bu nedenlerden ötürü bize başvurmaktadırlar. Çene dolgusu ile oldukça sorunsuz ve hızlı biçimde bu tip problemli görüntülerden kurtulabilinir.

Çene estetiği, yüz görünümü için oldukça önemlidir. Genellikle burun, dudak ya da yanaklar ön plana çıksa da, çenenin de bir yüzle uyumlu olması güzellik açısından büyük bir fark yaratır.

Çene estetiğinin önemini fark eden kişiler artık bu yönteme çok daha sık başvuruyorlar. Çenedeki şekil bozuklukları ve çökükler yüzdeki simetriyi de bozmaktadırlar. Bu bölgelerde gereken yerlere dolgu yerleştirilmesi çenenin yüzle çok daha uyumlu görünmesini sağlıyor.

Birçok kadının problemi olan çene altı bölgesinin sarkması ve buradaki kırışıklar da dolgu yardımı ile düzeltilebiliyor.

Dolgu ile çene büyütme, küçük ve pek belirgin olmayan, hacim isteyen çeneler için oldukça uygun bir operasyon.

Çene hattı çizgisinin belirgin olması estetik açıdan tercih edilmektedir. Bu hattı belirgin olmayan kişiler, çene dolgusu yaptırabilirler.

İstanbul çene dolgusu için merkezimizde güvenilir ve steril bir ortamda operasyon yapılmaktadır.

Çene Dolgusu Operasyonu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusunun en büyük kolaylıklarından biri ameliyata gerek olmamasıdır. Çene dolgusu operasyonu enjekte yöntemi ile gerçekleştirilebilmektedir.

Çene dolgusunda hyluranik asit kullanılır. Çene dolgusu operasyonunda dolgu, çenedeki dokuya enjekte edilir ve böylece bu bölge hacim kazanmış olur. En önemli detay çenenin yüzün bütünüyle uyumlu bir şekilde olmasıdır.

Operasyon esnasında genel itibariyle anestezi uygulanmasına gerek yoktur ancak talebe veya ihtiyaca göre hastaların çene bölgesine lokal anestezi yapılabilmektedir.

Çene dolgusu öncesi sonrası görüntüleri arasında güzellik açısından göze çarpan büyük bir fark görülecektir. Çenenin şekli, yüzün hem önden hem profilden nasıl göründüğünü büyük oranda etkileyecektir.

Çene Dolgusu Operasyonu Ne Kadar Sürer?

Çene dolgusu operasyonları kolay, risksiz ve kısa sürmeleri nedeniyle de kolaylıkla yaptırılabilmektedirler. Hastaların geneli bu konuda oldukça rahattırlar.

İstanbul çene büyütme dolgu operasyonları 15-20 dakika sürmektedir. Tabiki hastalar birbirinden farklı özelliklere ve ihtiyaçlara sahip olduklarından bu süre kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Yine de buna rağmen çoğunlukla operasyonun 15-20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlandığını belirtebiliriz.

Çene Dolgusu Operasyonu Sonrası

Operasyonda kullanılan çene dolgusunun miktarının ne olduğu hastaya ve yapılacak olan işlemlere göre değişiklik gösterecektir. Çene dolgusu yaptıran bir hasta, operasyon sonrasında 2-3 gün kadar çene bölgesinde yoğun bir ödem ile karşılaşmaktadır.

Hastaların bir kısmında morluklar da görülebilmektedir. İstanbul çene dolgusu işleminin ardından çenenin normal görünümüne kavuşmaya başlaması birkaç günü alabilmektedir.

Çoğu operasyondan sonra iyileşme süreci oldukça kısa sürer. Ağrısız bir operasyondur. 15 dakika süren bir seans birçok hasta için yeterlidir.

Operasyon öncesinde hastalar alkol ve sigara tüketiminden uzak durmalıdırlar. Çene dolgusu operasyon sonrasında ise özellikle ilk saatler hasta açısından büyük önem taşır. Bu süreçte makyajda aşırıya kaçılmamalı ve özellikle bir hafta boyunca sıcak banyo yapmaktan uzak durulmalıdır. Ağır egzersiz yapmak da önerilmemektedir.

Çene dolgusu ne kadar sürede oturur? ile ilgili olarak bunun hastaya da bağlı olduğunu belirtmek gerekir. Genel itibariyle 6 ay sonunda çenenin tam şekli ortaya çıkacaktır.

Çene Dolgusu Kalıcı mıdır?

Çene dolgusunun kalıcılığı hastalara göre değişkenlik gösterir. Metabolizma ve anatomik açıdan nasıl bir yapıya sahip olunduğu bunu belirlemekte önemli olacaktır. Kalıcılık süresinin genel olarak 3 yıl kadar olduğunu söyleyebiliriz. Belli aralıklarla çene dolgusu işlemi yapılması kalıcılığı sağlayacaktır.

Çene dolgusunun süresi geçtiğinde, cilt altına yerleştirilen dolgu maddesi zamanla erir. Bunun insan sağlığına hiçbir olumsuz etkisi olmaz zaten kullanılan dolgu maddeleri alerjik değildir ve zararsızdır.

Dolgunun yerleştirildiği yerde erimesi sağlık açısından zararsızdır ancak çene görüntüsü işlem öncesinde olduğu haline geri döner.

Çene Dolgusunu Kimler Yaptırabilir?

Estetik operasyon ve ameliyatlarda 18 yaş sınırı önemlidir. Vücut gelişiminin tam anlamıyla tamamlanması başarılı bir sonuç için önem taşımaktadır. Bu nedenle kadınlar ve erkekler 18 yaşını doldurmuşlarsa çene dolgusu için merkezimize başvuru yapabilirler.

Çene Dolgusu İşleminin Avantajları Nelerdir?

Çene dolgusu yaptırmanın birçok yönden avantajı bulunmaktadır. Çene dolgusu İstanbul için merkezimizde güvenilir ve başarılı operasyonlar gerçekleştirilmektedir.

Çene dolgusu özellikle son yıllarda çok sık tercih edilmektedir. Bunun en büyük nedenleri ise şunlardır:

 • Ağrısız bir operasyon olması; ameliyat gerektirmemesi
 • Anestezi işlemine gerek olmaması; hafif uyuşturucu kremlerin bile yeterli olabilmesi
 • Herhangi bir kanama olmaz
 • İşlemden hızlı bir netice alınması
 • Ameliyat sonrası normal hayata dönüşün hızlı olabilmesi
 • Operasyonun kısa sürmesi

Çene dolgu işlemleri ile yüz görünümü çok daha estetik ve hoş bir hale gelmektedir. Bu yeni çekicilik unsuru birçok kişi tarafından beğenilmektedir.

Çene Dolgu İşlemi Öncesi

İstanbul çene dolgusu yaptırmak için merkezimize başvuru yapan ve bilgi almak isteyen kişiler için operasyona hazırlık yapılmaktadır.

Çene dolgusu yaptırmadan önce hasta ve doktor görüşmesi gerçekleştirilir. Operasyonun hangi bölgeye yapılacağı, nasıl bir sonuç istendiği ve ne kadar dolgu kullanılacağı gibi konularda ortaklaşa bir karara varılır.

Dolgu ile şekillendirilecek olan çenenin, yüzün bütünü ve diğer bölgeleriyle tek tek uyumu çok önemlidir.

Çenenin almak istediği şekil için çizimler yapılmaktadır. Hastanın önceden geçirdiği rahatsızlık vb. tıbbi geçmişi hakkında da bilgi alınır.

Hastalar işlem öncesinde operasyonun her aşaması için doktorumuz tarafından bilgilendirilmektedirler.

Çene Dolgusu Fiyatları

Çene dolgusu yapılan merkezimizde fiyatlar, hastalara yapılacak işleme, kullanılacak dolgu maddesine ve miktarına göre farklılık göstermektedir.

İşlem fiyatları en net olarak doktorla yapılacak ön görüşme sonrasında öğrenilebilir. Çene dolgusu fiyatları genel itibariyle uygundur ve hastalar tarafından bu işlem sıklıkla yaptırılmaktadır.

Çene dolgusu işlemlerinin ardından yeni görüntünüzde istediğiniz neticeye ulaşmanın mutluluğunu yaşayabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA