Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Doğal Dudak Dolgusu 2020, Dudak Dolgusu Estetik Kliniği

03.06.2019
493
Doğal Dudak Dolgusu 2020, Dudak Dolgusu Estetik Kliniği

Dudak dolgusu, dudakların daha hacimli görünmesini sağlamak, herhangi bir kusur varsa, bu kusurları yok etmek için yaptırılır. Simetri bozukluğu, mimiklerden oluşan kırışıklıklar, yaşlılık kırışıklıkları, ince dudakların daha dolgun gösterilmesi dudak dolgusunun yaptırılmasındaki sebeplerdendir. Hastalar dudak dolgusu yaptırırken doğal dudak dolgusu olmasını isterler. Hatalı yapılacak bir uygulama dudakların deformasyona uğramasına ya da fazla enjekte edilen dolgu maddesi yüzünden abartılı bir görüntü oluşmasına neden olur. Bu yüzden dudak dolgusu yaptırmaya karar vermeden önce, dolgu işlemini yaptıracağınız kliniğin hijyenik ve steril olması gerekir. Uygulamayı gerçekleştirecek doktorun bu konudaki yetkinliği araştırılmalıdır.

Dudak Dolgusunu Sadece Kadınlar mı Yaptırır?

Doğal dudak dolgusu, sadece kadınların yaptırdığı bir işlem değildir. Dudak dolgusu işlemlerinden erkekler de yararlanabilir; ancak, sadece dudak değil vücutta herhangi bir bölgeye dolgu yaptırması uygun olmayan hastalar da bulunmaktadır. Emzikli kadınlar ve hamileler, böbrek hastaları, ilaç tedavisi gören kişiler, şeker hastaları ve kalp hastası olan kişilere dolgu işlemleri yapılması uygun değildir. Bu kişiler, doğal yollarla dudak dolgunlaştırma uygulamaları yaparak, dudaklarını daha dolgun ve hacimli gösterme imkanını bulabilirler.

Dolgu İşlemi Sonrası Nasıl Bir Görüntü Oluşur?

Doğal dudak dolgusu yaptırmak isteyen hastalarda bazı yan etkiler görülebilir. Anestezi altında gerçekleştirilen işlem, 15-20 dakika sürer; ancak, dolgu maddesinin enjekte edilmesinin ardından dudakta şişme, morluk, kızarıklık, ödem gibi durumlar görülür. Dolgunlaştırma işleminde bu tür yan etkilerin görülmesi normaldir. İğne yerleri ve yan etkiler, dolgu maddesi dudak yapısının şeklini alıncaya kadar geçen yaklaşık 1 hafta içinde, yavaş yavaş iyileşmeye başlar. İkinci haftada ise dudak artık kendini yenilemeye başlamış olur. Ortalama 1 ay içinde de, dolgu maddesi dudak hacmini almaya ve dudağın normal formu, dolgun şekilde oluşmaya başlar. En basit doğal dolgunlaştırma yolları, birçok kişi tarafından rağbet görmektedir; ancak, sürekli bu şekilde dudakların dolgunlaştırılmaya çalışılması, hem kişiye yorgunluk verir hem de uzun süreli bir dolgunlaştırma işlemi değildir.

Dudak Dolgusu Doğal Durur mu?

Doğal dudak dolgusu, dolgu işlemini yaptıran herkesin istediği bir durumdur. Çoğu hasta, dolgunlaştırma işlemi sonunda dudaklarının abartılı duracağından, istediği gibi olmayacağından korkar. Dudakların doğal görünmesi için en önemli nokta, dudak estetiğinin dolgu işlemi sırasında korunmasıdır. Yani dolgu maddesi dudağa enjekte edilirken, dudak yapısına göre işlem yapılmalıdır. Dudak yapısının en az olduğu bölgeye, en az dozda dolgu maddesi verilerek, dudağın doğal görünümü korunmalıdır. Bunun için, dudak dolgunlaştırma işlemine başlamadan önce, dudağın yapısı incelenmeli ve oran hesaplaması yapılarak, dolgunun dudağa enjekte edilmesi gerekir.

Doğal Dudak Dolgusu

Doğal dudak dolgusunda önemli bir nokta da, dudak tasarımı yaparken, dudağın estetiğini bozmayacak şekilde yapılmasıdır. Birçok hasta bu konuda bazı sıkıntılar yaşayabilmektedir. Dudak tasarımı yaptırırken, konusunun uzmanı cerrahlara başvurulmalı ve gerekirse, doktorun yaptığı diğer dolgunlaştırma işlemleri de incelenerek işlem yaptırılmalıdır.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al