Doğum Sonrası Göğüs Deformasyonları İçin Çözüm Yolları 9 Ocak 2018

Kadınların kutsal görevi olan annelik ne kadar hoş bir süreç olsa da vücudunuzda meydana gelen değişimler sizi sıkıntıya sokabilir. Bu süreçte psikolojinizin de fiziksel sağlığınızın da ön planda tutulması sizin anahtar kelimeleriniz olmalıdır. Bu adım da ancak bedeniniz ile barışarak atılır.

Hamilelik ve lohusalık dönemi sonrası gerek kilo alımı gerekse de emzirme sonucunda meydana gelen deformasyonlar en büyük sorunsallardan bir tanesidir. Göğüs dikleştirme ya da göğüslerin eski dolgun halini elde edebilmek adına meme büyütme işlemleri gerçekleştirmek yeni annelerin kendileri ile barışmalarını sağlayabilecek olan tıbbi müdahalelerden bir tanesidir. Konu estetik olduğu zaman alelade bir yerde vasıfsız kişilere kendinizi kesinlikle teslim etmemelisiniz. Uzmanlık ve tecrübe analizi yaparak gerekli olan kararı kendiniz için verebilirsiniz.

Doğum sonrasında meydana gelen deformasyonların ortadan kaldırılması için emzirme döneminin atlatılması gerekmektedir. Bu süreçte göğüs kendini bir adım daha bırakacağı için ve süt kanallarına süreç içerisinde müdahale etmek doğru bir adım olmayacağı için annelerin emzirme süreci bitene kadar beklemeleri tavsiye edilmektedir.

Örneğin dikleştirme ameliyatı geçiren bir annenin süt kanallarına dokunulmamışsa ikici çocuğunu kucağına aldığı zaman yine emzirme süreci konusunda bir sıkıntı yaşamayacaktır. Hatta yeniden ihtiyaç duyarsa operasyonda revize etme işlemi bile gerçekleştirebilir. Unutmayın bu süreçte önemli olan çevrenizin değil kendi iç görünüzün bedeninizi beğenmesidir!

Operasyon Hakkında Bazı Detaylar

Operasyonu geçirebilmek için gerekli olan tıbbi tetkiklerin ortaya koyulması şarttır. Kandaki demir, potasyum ve şeker oranının özellikle incelenmesi lazımdır. Bir diğer aşama da anestezi uzmanının sizden talep edeceği tetkiklerdir. Kendinizi güvenilir bir uzmana emanet ettiğiniz zaman zaten bu adımların her biri hiç zaman kaybetmeden tamamlanacaktır. Şeker, tansiyon, kansızlık, pıhtılaşma sorunu gibi sıkıntılardan muzdarip değilseniz estetik operasyonu talebinizin büyük bir ihtimalle reddedilmeyecektir.

Göğüs büyütme ya da küçültme işlemleri sonrasında kendinizi sağlıklı bir iyileşme ve istirahat sürecine odaklamalısınız. İyileşme süreci de en az operasyonun nasıl işlediği kadar büyük bir önem arz etmektedir. Yaraları enfeksiyondan korumak ve sert sporlardan kaçınmak en önemli adımlardandır. Tabi ki hafif yürüyüşler ve bolca istirahat ile bu aşamayı da oldukça kolay şekilde atlatabilirsiniz. Operasyon sonrasında belirli aralıklar ile doktorunuza görünebilirsiniz. Bu şekilde şekillenmenin ve memenin genel durumunun arzu edilen gibi sağlıklı olup olmadığını da kontrol ettirme imkanını elde edebilirsiniz. Kontrol sürecine önem vererek istirahat döneminde çıkabilecek olası sıkıntıları engelleyebilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA