Doğum Sonrası Göğüs Küçültme Ameliyatı Geçirmek Sağlıklı Mı? 9 Ocak 2018

Doğum sonrasında ve özellikle bebeklerini uzun aylar boyunca emziren kadınlarda memelerin sarkması gibi sorunlar meydana gelebilmektedir. Bu kutsal anları yaşadıktan sonra artık sıranın kendinize geldiğini düşünüyorsanız hızlı bir şekilde estetik dünyasına göz atmaya başlayabilirsiniz. Göğüs büyütme operasyonlarına gelen ilgi ne kadar yoğun ise en az o kadar büyük bir ilginin de küçültme operasyonları için ortaya koyulduğunu belirtmek gerekiyor.

Özellikle doğum sonrasında kadınların bedeninde meydana gelen hormonsal değişimler ile beraber göğüslerin büyümesinden kaynaklanan şikayetler de artış göstermektedir. Bu konu hakkında yapılan incelemelerde sarkmanın da kadınların sıkıntı çektikleri noktalardan biri olduğu göze çarpmaktadır. Sarkmaları engellemek adına yapılabilecek birkaç egzersiz bulunuyor fakat kesin ve daha göze çarpan bir sonuç elde edebilmek için tercihinizi estetik ameliyatlardan yana kullanmalısınız.

Doğum Sonrası Göğüs Küçültme Ameliyatı Geçirmek Sağlıklı Mı?

Ameliyat Sürecinin Detayları

Öncelikli olarak uzmanınız sizin belirttiğiniz ölçüde değil sağlıklı olan ölçülerde büyütme ve küçültme yapacaktır. Eğer ki sağlık sigortanız varsa ve büyük göğüsler sizin bel ve omurilik yapınızda sıkıntılara sebebiyet veriyorsa bu ameliyatın masraflarını sigorta aracılığı ile ödeme imkanını da elde edebilirsiniz.

Tabi ki bu konuda sıkı denetimler yapılmakta ve kişilerin bel omurilik ya da boyun konusunda çekmiş oldukları rahatsızlıkların direkt olarak göğüs büyüklüğü ile alakalı olduğunun kesinleşmesi gerekmektedir. Bu kesinlik tıbbi otoriteler tarafından sağlanırsa ameliyat masrafları sigorta tarafından karşılanacaktır. Sigorta firmaları size bu konuda çok daha net bir şekilde bilgi verebilir.

Meme büyütme operasyonları için aynı durum söz konusu değildir. Bu tür operasyonlar sigorta kapsamında değerlendirilmemektedir. Fakat maddi kıstastan ziyade kişilerin bu konuda kesinlikle uzman kişilerden yardım almaya odaklanmaları lazımdır.

Ancak bu biçimde sağlıklı göğüslere sahip olma imkanını ede edebilirler. Doğum sonrasında kadınların büyütme gibi bir talepte bulunmaları çok sık rastlanan bir durum değildir. Daha çok sarkma ve küçültme ameliyatları yeni annelerin favorileri arasında bulunmaktadır. Bu ameliyatın sağlıklı bir biçimde uygulanması için tabi ki kişilerin emzirme dönemini tam olarak bitirmesi isteniyor.

Ayrıca tüm kan değerlerinize bakılması ve hormon testlerinin de uygulanması olmazsa olmaz noktaların başında gelmektedir. Ameliyat süreci sonrasında da uzman kontrolü kapsamında devam etmeniz önerilmektedir. İyileşme sürecinde güneşe çıkmaktan ve steril olmayan sulara girmekten kesinlikle kaçınmalısınız. Bu nedenle eğer denize girmek için tatile çıkacağınız bir süreç planlıyorsanız bu süreçten önce mutlaka estetik ameliyatınızın iyileşme safhasının tamamlanmış olduğundan emin olmalısınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA