Medikal Estetik Nereye Yapılır, 2018’in medikal estetik trendleri nelerdir? 9 Ocak 2018

Yüz bölgesine dolgu yöntemi ve PRP yöntemleri gibi içeren medikal estetik uygulamaları, uygulama kolaylığı ve sonrasında tedavi süresinin oldukça kısa olması nedeni ile oldukça çok tercih edilen bir yöntemdir. Son dönemlerde özellikle PRP yöntemi ile kısa sürede çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Kadınların olduğu kadar erkeklerinde tercih ettiği uygulamalar arasında yer alır.

Medikal Estetik Uygulamaları Nelerdir?

Yüz bölgesine yapılan dolgu yöntemi ve kök hücre tedavisi olan PRP yöntemi medikal estetik uygulamaları arasında yer almaktadır. Dolgu uygulamalarında yüzün daha orantılı görünmesi amaçlanır. PRP yönteminde ise ciltteki yaşlılık belirtileri ve kırışıklıklar tedavi edilir. Aynı zamanda saçlarınıza da PRP yöntemi uygulanarak, saç dökülmesi, saçın incelmesi ve sağlıksız görüntüsü kısa süre içerisinde tedavi edilir.

Dolgu Uygulamaları

Yağ dokusu uygulamaları da olduğu gibi, özellikle gözaltı ışık dolgusu, dudak dolgusu, çene gibi bölgelere Hyalüronik asit enjekte edilmesi yöntemi ile kısa sürede çok iyi sonuçlar alınmaktadır. Yüz bölgenizde;

  • Dudak
  • Çene
  • Yanak
  • Burun
  • Gözaltı gibi

Bölgelere dolgu uygulaması yapılır.

Bu uygulamalarda amaçlanan yüzün daha orantılı görünmesidir. Kişinin rahatsız olduğu bölgelere kısa sürede uygulanır. Bu uygulamalardan sonra ise tedavi süreci oldukça kısadır. Sağladığı avantajlar sayesinde cerrahi müdahalelere kıyasla medikal estetik son dönemlerde kadınlar ve erkekler tarafından tercih edilmektedir. Aynı zamanda cerrahi müdahaleler ile alınamayacak sonuçları, lokal anestezi yöntemi ile kısa sürede almanızı sağlar.

Hylüranik asit uygulaması ile, cildin istenilen bölgesinde daha orantılı sağlıklı bir görünüm elde edilir. özellikle gözaltı morlukları ve çukurlarına yapılan uygulamalar ile göz altları ile cilt arasındaki ton farkı giderilerek, cildin daha pürüzsüz ve genç görülmesi sağlanır. Genellikle 15 dakika süren uygulamalardır. Lokal anestezi yöntemi ile yapılır. Uygulama bölgesine ve kişiye göre değişmekler birlikte 1 yıl kalıcılık sağlar.

PRP Yöntemi Nedir?

Kök hücre tedavisi olarak bilinen ve son dönemlerde medikal estetik alanında tıpbın gelişmesi ile oldukça iyi sonuçlar veren yöntemdir. PRP yöntemi;

  • Yüz
  • El
  • Saç

Bölgelerine uygulanır.

YüzePRP uygulaması: cilt üzerindeki, kırışıklıklar, yaşlılık belirtileri, lekeler giderilerek cildin daha sağlıklı ve genç görünmesi sağlanmaktadır. Yüz daha esnek bir görünüme kavuşur. Parlak ve daha genç bir görünüm elde edilir. yaşlılık belirtileri büyük oranda azalır.  Genel olarak 10 ila 30 dakika arasında süren uygulamalardır.

El PRP uygulaması: özellikle yaşlılığın belirtilerinin kendini gösterdiği ve cerrahi operasyonların uygulanamadığı el bölgesinde, PRP yöntemi ile kısa sürede sonuçlar almak mümkündür. El üzerindeki lekeler, kırışıklıklar, çillenme sorunları ve deformasyonların giderilmesi amaçlanır. 10 ila 30 dakika arasında yapılan uygulamalardır.

Saç PRP Uygulaması: kök hücre tedavisinin cildin onarılmasında ve sağlıklı bir görünüm kazanmasında yarattığı etki, saç üzerinde de oldukça etkilidir. Saç dökülmeleri, zayıflaması, sağlıksız görüntüsü gibi şikayetler için uygulanır. Saç diplerine enjekte yöntemi içeren bu uygulamalar ile saç sağlıklı görüntüsüne kısa süre içerisinde kavuşur. Daha parlak ve camlı bir görünüm elde edilir. aynı zamanda bölgesel saç dökülmelerine de uygulanır. Kök hücre tedavisi ile dökülen bölgedeki hücrelerin yeniden canlanması amaçlanır.

Medikal estetik alanındaki son dönem gelişmeler, kişilere kolay ve etkili bir uygulama olanağı sağlamaktadır. Kısa süre içerisinde yapılan uygulamalar ile istenilen sonuçlar alınabilir. Herhangi bir cerrahi müdahale gerekmeksizin acısız bir şekilde gerçekleştirilen bu uygulamalar ile kişiler, kısa süre içerisinde normal hayatlarına dönebilirler. İz bırakmayan bu uygulamalarda ise kişiye göre değişmekle birlikte tedavi yöntemine bağlı olarak 1 yıla kadar kalıcılık sağlamaktadır. Uygulama sonuçları ise kısa sürede etkisini göstermeye başlar.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA