Dual Plan – Kas Altı Meme Estetiği Farkı 7 Şubat 2018

Pek çok kişi meme ameliyatı olma kararı veriyor olsa da hangi yöntemin çok daha avantajlı olduğuna karar veremiyor. O nedenle doktor ile konuşmak ve doktorun önerilerine uymak en doğru seçenek oluyor. İlk olarak dual plan kas altı meme estetiği farkı nedir bunu öğrenmek gerekiyor. Bazı durumlarda silikon kasın altına konulurken bazı durumlarda kasın üzerine konuluyor. Dolayısıyla farklı yöntemler ile meme büyütme operasyonları yapılabiliyor.

Dual Plan Nedir?

Dual plan yönteminin kullanılması demek silikonun kas altına yerleştirilmesi anlamına geliyor. Yani silikon yerleşim yeri kasın altı oluyor. Bunun yanında yöntemlerin seçilmesinde hastanın göğüs yapısı da çok önemlidir. Kas yapısının, meme dokusunun, ihtiyacın en iyi şekilde değerlendirilmesi ve ona göre bir seçim yapılması gerekiyor. Aslına bakılırsa kas alt meme estetiği ile dual plan meme estetiği arasında belirgin bir fark yoktur. Sadece kasın içerisine ne kadar silikon konulacağı ile ilgili bir değişiklik söz konusudur. Aynı zamanda farklardan biri de dual planda hem enine hem de boyuna kesim yapılırken kas alt yönteminde sadece enine kesim uygulaması yapılıyor. Dual plan kas altı meme estetiği farkı sadece bunlardan ibaret bir durumdur.

Dual Plan Uygulaması Nasıl Yapılır?

Dual plan yöntemi çok sık kullanılan yöntemlerden biridir. O nedenle meme büyütme operasyonlarında doktorlar direkt olarak bu yöntem ile ilgili bilgi vermeye başlıyor. Ancak bu yöntemin hangi kısmının yapılacağı tamamen vücut tipi ile ilgili bir durum oluyor. eğer ki kas dokusu, meme bezi oranları birbirine yakın değilse ona göre bir düzenleme yapılması gerekiyor. en iyi doktordan yardım almak bu aşamada çok önemli oluyor.

  • İlk olarak silikon hem kasın içerisinde hem de meme bezi altında olması durumu oluşabiliyor.
  • Göğüs kasının tamamen tutunmuş olduğu yerden ayrılması ile yerleştirilen meme silikonu da yapılabiliyor.
  • Meme bezi ile kasın bir araya geldiği alana da silikon uygulaması yapılabiliyor.

Meme Büyütmede Önemli Kavramlar

İnsanlar meme büyütme operasyonunda dual plan kas altı meme estetiği farkı konusunda bilgi sahibi olmak istiyor. Çünkü bazı hastalarda bir memeye dual plan uygulaması yapılırken diğer memeye kas altı uygulaması yapılabiliyor. Dolayısıyla da kişiler bu iki yöntemin arasındaki farkı merak ediyor. İyileşme ya da görünüş bakımından herhangi bir farklılık söz konusu olmuyor. Durum sadece doktorun işlevini etkiliyor. Dolayısıyla hastaların bu konuda panik olmasına ya da meraka kapılmasına neden olacak bir durum oluşmuyor.

Kasın Tutunma Yeri: Kasın tutunma yeri yapılacak operasyonu tamamen etkileyen faktörlerden biridir. Kasın tutunma yerine göre kas altı çalışma yapılabiliyor.

Meme Bezi İlişkisi: Meme bezinin kasa uzaklığı önemli bir durumdur. Aynı zamanda bağlantı noktalarının genişliği de yine silikon konulmasını etkileyen faktörlerden biridir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA