Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Dudak Dolgusu 2020, Dudak Dolgusu Üsküdar

03.06.2019
392
Dudak Dolgusu 2020, Dudak Dolgusu Üsküdar

Kadınların birçoğu yaşlanmaya karşı önlem almak, yüz estetiğini daha genç göstermek için bazı işlemler yaptırırlar. Bu işlemlerden bir tanesi dudak dolgusudur. Estetik görünüm bir tarafa, dudakları çok ince olanlar, alt ve üst dudaklarında eşitsizlik olanlar, hyaluronik dudak dolgusu yaptırarak, bu problemlerden kurtulma yolunu tercih etmektedirler.

Günümüzde estetik görünüm oldukça önemli bir hal almaya başlamıştır. Bu nedenle dudak ve dudak çevresinde problemi olan birçok kadın dudak dolgusunu tercih etmektedir. Dudak yapısı yüzünden insan yüzünde çoğu zaman mimiklerden dolayı çizgiler oluşabilmektedir. Bunun yanında yaşlılık belirtisi gösteren insanlarda yüz bölgesinde çökmeler oluşmaya başlar. Bu durumda dudak dolgusu tasarımı yaptırılarak dudaklarda oluşan simetri bozukluğundan, kırışıklığa, ince yapılı dudakların daha dolgun ve hacim olarak daha dolgun görünmesi mümkün hale gelmektedir.

Dudak Dolgu İşlemi Sonrası Yan Etki Olur mu?

Dudak dolgusu yapılmadan önce, ne tür bir işlem yaptırılacağındaa emin olunmalıdır. Dudak yapısı iyice incelendikten sonra, gerekli işlemler listesi çıkarılmalı ve işlemler bu liste sırasına göre gerçekleştirilmelidir. Dudak dolgunlaştırma fiyatları da oldukça uygundur. Kalıcılık süresi kaliteye göre değişir.

Dudaklarının daha dolgun daha hacimli olmasını isteyen hastalar için, hyaluronik asit ile bu işlemi yaptırabilirler. Dudak dolgusu sonrası topaklanma ya da dudakların şişmesi, iğne vurulan yerlerde kızarıklık ya da kanama gibi bazı yan etkiler ortaya çıkabilir. Bu konuda işlemi uygulayan doktorun, konusunda uzman olması önemlidir.

Dudak dolgusu sonrasında görülen kızarıklık, kanama ya da dudakların şişmesi gibi durumlar, gün gün azalma gösterir. Yaklaşık bir hafta içinde, dudak bölgesindeki tüm yan etkiler kaybolmaya başlar. Bu süre içinde uygulanan dolgu maddesi, dudak ile uyum sağlamaya başlar. Bu uyumun sonrasında da bazı morarmalar görülebilir; ancak, bu morarmalar da en çok bir iki gün içinde düzelmeye başlar.

Kalıcı Dudak Dolgusu Var mıdır?

Birçok hasta, dudak dolgu işlemlerinde uygulanacak yöntemlerin hem acı vermesini istemez hem de yapılan işlemin kalıcılığı onlar için oldukça önem kazanır. İster geçici ister kalıcı dolgu olsun, bu tür işlemlerde kaliteli dolgu maddeleri kullanmak gerekir.

Daha önceden en fazla 1 senelik geçici dudak dolgusu yapılma imkanı varken, şimdi ilerleyen teknoloji ve kullanılan dolgunlaştırma maddeleri sayesinde, kalıcı dudak dolgusu da yapılabilmektedir. Kalıcı dudak dolgusunda bazı noktalara dikkat etmek gerekir. İğne yapılarak uygulanan dudak dolgusunun, kalıcı olmasını sağlayacak hazır dolgu madde yoktur. Dudaklardaki dolgunluğu sağlayabilmek için, dudak bölgesine cerrahi müdahale yapılması gerekir. Cerrahi müdahale ile yağ enjeksiyonları ve yağ dokusu enjekte edilerek, dudaklarda kalıcı dolgu yapılabilmektedir.

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Zararlı mıdır?

Dudak dolgusunun amacı, ince dudakları daha dolgun göstermek, dudak hacmini artırmak ve dudak çevresinde oluşan mimik ve yaşlılık kırışıklıklarını yok etmektir. Bazı hastalar dudaklarında, ömür boyu dolgunluk hazzını yaşamak istemektedir; ancak, yüz ve dudak bölgesinin sürekli kalıcı dolgu maddesine maruz kalması, hem uygun değil hem de dudak ve yüz bölgesine zararları olmaktadır.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al