Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020, Üst ve Alt Dudak Dolgusu

22.04.2019
3.784
Op. Dr. Evren Helvacı
Dudak Dolgusu Fiyatları 2020, Üst ve Alt Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu, dudakların normalden daha iri, daha büyük olmasını sağlayan kozmetik bir işlemdir. Enjekte edilebilir dolgu maddesi, dudak büyütme işleminde en yaygın kullanılan yöntemdir. Dudak Dolgusu Fiyatları 2020 dolar üzerinden alınan kaliteli malzemeler nedeniyle kura göre değişebilir.

Dudaklarınıza ve ağzınızın çevresine enjekte edilebilecek birçok dermal dolgu maddesi vardır. Ancak günümüzde en yaygın kullanılan dolgu maddeleri, hyaluronik aside benzer maddeler içeren ürünlerdir. Hyaluronik asit vücutta bulunan doğal bir maddedir. Dudaklarınızdaki boyut seviyesinin artmasına yardımcı olur.

Bu dermal dudak dolgu maddelerine “hyaluronik asit dolgu maddeleri” denir.

Dudak Dolgusu Fiyatları / Dudak Dolgusu Ne Kadar 2020

Dudak dolgusu fiyatları, dudağa enjekte edilen maddeye bağlı olarak değişir. Örneğin, Juvederm Restylane’den biraz daha pahalıdır. Kalıcılık oranları da fiyatlar ile paraleldir. Dudak dolgusu fiyatları 2020, ortalama 500 ila 1000 TL arasındadır.

Not: Juvederm’in sonuçlarının Restylane’den daha uzun sürdüğünü unutmayın. En kalıcı olan Hyaluronik asittir. Bu, dudak dolgusuna daha uzun aralıklarla ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir, bu da toplam maliyetinizi etkiler.

Hyaluronik Dolgu Maddelerinin Kullanımı

Hyaluronik dolgu maddeleri aşağıdakileri ekleyerek dudaklarınızın görünümünü iyileştirebilir:

 • Şekil
 • Yapı
 • Hacim

 

Piyasada birkaç hyaluronik asit dolgusu vardır. Bunlar arasında bu ürünler:

 • Restylane, Restylane-L, Restylane Silk
 • Belotero Balance
 • HylaForm
 • Juvederm Ultra, Juvederm Ultra Plus
 • Prevelle Silk
 • Captique
 • Elevess

Bu ürünlerin tümü dudak dolgusu için aynı şekilde enjekte edilir ve size benzer sonuçlar verir. Bazıları lokal anestezi olan lidokain içerebilir.

Dudak dolgusu ne kadarDudak dolgusu fiyatı dudakta istediğiniz hacme göre de değişebilir. En doğru ve güncel fiyat bilgilendirmesi için blanc clinic ile iletişim kurunuz.

Dudak Dolgusu Önce Sonra

Dudak dolgusu bir kez enjekte edildiğinde, doldurucudaki jel dudak dokularını destekler ve şekillendirir.

 1. Dudak hacmini kontrol edebilirsiniz. Enjekte edilen madde miktarı da kontrol edilebilir, Dr. Evren Helvacı dudağa enjekte edilen maddeyi şekillendirirken istediğiniz boyutu kolayca ayarlayabilir.
 2. İlk seanstan sonra kendi görünümünüze bakabilirsiniz. Eğer biraz daha büyük bir dudağın size yakışacağını düşünüyorsanız enjeksiyonlar kademeli olarak dudak dokusuna zarar vermeden yapılabilir.
 3. Dudakta bir yara, darbe gibi istenmeyen bir şey başınıza geldiğinde topaklama oluşursa ya da şişlik olursa kolayca çözünebilir.
 4. Kullandığımız dolgu malzemesi diğer dolgu maddelerine kıyasla daha az morarma ve şişmeye neden olur.
 5. Sonuçlar oldukça uzun ömürlüdür, fakat kalıcı değildir. Ortalama ömür olan 6 aydan daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Dudak dolgusu öncesi sonrası fotoğrafları bölümüne bakarak alerjik reaksiyonun olası olmadığını görebilirsiniz. Hyaluronik asit dolgu maddeleri vücutta bulunanlara benzer maddelerden yapıldığından, alerjik reaksiyonlara neden olma olasılığı düşüktür. Ancak lidokain alerjiniz varsa, tedavi edilmeden önce Dr. Helvacı’ya mutlaka söyleyin.

Dudak dolgusu sonrası birkaç saat kızarıklık oluşur. Daha sonra kızarıklık geçer. Morarma enjeksiyonun yerleştirildiği yerlerde oluşabilir ancak bu cildin hassasiyet yapısına bağlıdır. Cildiniz hassas değilse morarmayacaktır.

 

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dolgu, cildi dolgunlaştırmak ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için kullanılan hiyalüronik asit içeren dermal maddelerdir. Bunlara cerrahi olmayan (invazif olmayan) prosedürler denir.

Örneğin, Restylane Silk, hem dudak büyütmek için hem de dudak çizgileri için kullanılır. Ya da Juvederm Ultra XC dudaklara tok bir görünüm verir, Juvederm Volbella XC dudaktaki düşey çizgilerin yanı sıra dudakların daha hafif dolgunlaşmasında kullanılır.

Dudak dolgusu sonrası şişlik küçük yan etkilerden biridir enjeksiyon bölgesinde kızarıklık olabilir. Dudak işlem gördüğü için bir süre olması gerekenden biraz daha şiş durabilir.

Dudak dolgusu yaptıranların yorumları arasında ciddi yan etkiler sadece merdiven altı tabir edilen yerlerde, sahte doktorlara güvenildiğinde oluşur. Normal hijyenik ve kaliteli kliniklerde çok nadirdir. Dr. Evren Helvacı’nın öncesi sonrası dudak dolgusu işlemlerine bakıldığında. Yara oluşumu gözlemlenmemiştir. Renk solması olmamıştır. Cildi hassas olan kişilerde hafif mor noktalar görülmüştür. Ayrıca şişlik işlem sonrasında bile hemen hemen yok denecek kadar azdır. Doktorun maharetini tam da buradan anlayabilirsiniz. Yara izi yok, şişlik yok, renk solması yok!

Dudak dolgusu güvenli mi: Doğru hekimler tercih edildiğinde tamamen güvenlidir.

Kalıcı Dudak Dolgusu

Kalıcı dudak dolgusu hoşunuza gitmeyen, dudak içinde ters giden birşeyler olursa sağlık riski doğracaktır. Zamanla vücuda hiçbir zarar vermeden eriyen maddelerle 6 aylık 1 yıllık süreçte kullanım ömrü olan ürünlerle yapılması daha doğrudur. Kalıcı dudak dolgusu fiyatları 2020 için kliniğimizi arayabilirsiniz.

Dudak dolgusu kaç dakika sürer: Ayakta tedavi prosedürleri olarak kabul edilir. Klinikte dakikalar içinde yapılır.  Dudak dolgusu, yanaklar veya alın için yapılan dolgu işlemine kıyasla daha kısa sürede yapılır.

Etki ne zaman başlar: Tam görünümü alması birkaç gün sürer. Etkisi on ay ila bir yıldır.

Etkisi nasıldır: Sonuçlar birkaç ay boyunca ilk günkü gibi kalır. Ancak birkaç ay sonra madde artık yok olmaya başlar. O nedenle dudaklarınızın git gide küçülecektir. Birkaç kez dolgu yaptırdıktan sonra 2 yıl kadar hiçbir işlem yapmasına gerek olmayan hastalarımız da vardır.

Maddelerin yararı var mı: kullanılan maddeler cildi parlatır, içten dudakları besler, dudak çevresi kırışıklıklarını ya da üst dudak kırışıklıklarını giderir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2019

 

Dudak botoksu olarak halk arasında bilinen dudak dolgusu hakkında daha ayrıntılı fazla bilgi için okumaya devam ediniz. Bu genel bilgiler bana yeterli diyorsanız, daha bilinçli karar vermek için doktorumuzla görüşünüz.

Üst Dudak Dolgusu

Üst dudak dolgusu, genelde üst dudağı alt dudağına göre daha ince, daha hacimsiz olan ve simetrik durmayan dudaklar için tercih edilir. Üst dudak dolgusu doğru yapılmazsa, dolgu dudağın ortasında kalır ve ördek görüntü oluşur.

Biz kliniğimizde, “İpeksi, pürüzsüz, doğal görünümlü dudaklar” vaat ediyoruz. Değiştirmek, büyütmek istediğiniz dudaklarınızı yüzünüze uygun şekilde büyütüyoruz. Siz daha fazlasını isterseniz elbette isteklerinize de saygılıyız.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020, Doğal Dudak Dolgusu

Dudak dolgusu nasıl yapılır; Dermal dolgu maddeleri, hayvansal ürünlerden elde edilmeyen steril laboratuar koşullarında üretilen ve saflaştırılan enjekte edilebilir jellerdir. Dermal dolgu maddeleri, su çekerek ve tutarak cildin nemlenmesine yardımcı olan insan derisinde bulunan, doğal olarak oluşan şekerden yapılır. Ayrıca cilt yapısını ve elastikiyetini sağlamaya yardımcı olmak için kolajen ve elastin ile birleştirir. Dermal dolgu maddeleri, cilt hacmini geri kazandırarak daha yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm yaratan statik yüz kırışıklıkları ve kıvrımlarını (gevşetme çizgileri) “doldurmak” veya “dolgunlaştırmak” için cildin yüzeyinin altına yerleştirilen enjekte edilebilir jellerdir. Dolgu hem dudak büyütme hem de dudak çizgilerini yumuşatmak için kullanılabilir.

Tedavi ne içerir?

Dudak dolgu maddeleri, eğitimli uzman hekim tarafından enjeksiyonla tatbik edilen 30 dakikaya kadar sürebilen, cerrahi olmayan kısa bir prosedürdür. Tedaviden sonra normal aktivitelere devam edebilirsiniz.

Dolgu kalıcılığı ne kadar sürer?

Dermal dolgu maddeleri hemen görülebilen sonuçlar verir ve müşterilerin çoğu işlemden hemen sonra normal faaliyetlerine devam eder. Dermal dolgular, yüksek derecede çapraz bağlanma içeren tescilli Hylacross teknolojisi kullanılarak üretilir. Bu, uzun ömürlü sonuçlar elde etmek için metabolizmayı yavaşlatır. Ürün yelpazesi, tüm yüz alanları için uygun ürünü belirleyen değişken viskozite / kalınlığa sahiptir.

Dolgu ile neler yapılabilir?

Cerrahi olmayan yüz gerdirme de dudak dolgusu malzemesinin başka bir türü ile yapılabilir.  Tam yüze, alına, yanaklara pürüzsüz ve daha genç bir görünüm sağlar. Kilo kaybı veya yaşa bağlı yüz yağ kaybı nedeniyle çeneye, yanaklara ve elmacık kemiklerine hacim kazandırmak için yüzün çevresini döndürebilen en yeni nesil yüz volumizerlerinin kullanılmasıyla yapılır. Tedaviden hemen sonra yüz hatları revize edilmiş ve yüze daha yumuşak ve daha genç bir görünüm kazandıran daha dolgun görünür. Sonuçlar ve kaldırma etkisi 18 aydan 27 aya kadar sürdüğü gösterilmiştir.

Dudaklar yaşlanınca neden, nasıl değişir?

Cilde yapı ve hacim sağlayan kollajen, elastin ve hyaluronik asit gibi doğal maddeler yaşla birlikte azalır. Cildimizin yaşlanmasına katkıda bulunan güneş ışığı, sigara ve strese maruz kalma gibi çevresel faktörlerle, bu durum dudakların ve çevresindeki alanın hacim kaybına karşı özellikle savunmasız kalmasına neden olur. Ağzın köşeleri sarkmaya başlayabilir, hatta üzgün veya kızgın bir görünüme neden olabilir. Ayrıca, cupids bow olarak bilinen üst dudağın v şeklindeki alanı düzleşmeye başlar. Rujun akmasına neden olabilecek dikey dudak çizgileri de görünmeye başlayabilir. Dermal dolgu maddeleri, hacminin eski haline getirilmesi ve dudakların ve çevresindeki yapıların tanımının oluşturulması için endikedir.

Dolgu ile dudak ve çevresi gençleşir mi?

Dermal dolgu maddeleri dudak gençleştirme için, dudak şeklini düzeltmek ve hacim sağlamak için kullanılabilir. Dudak çizgisini belirginleştirir ve daha güçlü yüz hattı sağlar. Rujun akmasını engeller, en önemlisi doğal görünen genç görünümlü sonuçlara neden olur.

Biraz da genel ve öznel detayları bırakıp gerçeklerden bahsedelim:

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020 oldukça uygundur güzellik için birkaç ayda bir bu limite katlanmak bütçeyi sarsmaz.

Tedaviler Arasındaki Boşluk: 3 – 4 ay olursa sonuçlardan maksimum memnun kalırsınız. Ancak bu aralık 6-9 ay arası da olabilir. Bünyenize bağlıdır.

Her Tedavinin Uzunluğu: 20 – 45 dakika sürebilir.

Sonuç: morarma ve şişme dahi olsa 7 güne kadar bekleyin tam sonucu görün!

Fiyat: Dudak dolgu maddesi fiyatları, hangi alanda hangi ürünün kullanıldığına bağlı olarak değişir. Bir zamanlar en yaygın dermal dolgu maddesi olan kolajen, günümüzde daha az kullanılır. Yeni seçenekler daha güvenli ve efektler daha uzun sürer.

Dudak büyütmek için diğer yollar: Kendi vücudunuzdan alına yağ enjeksiyonları ve implantları dudak dolgunlaştırmak için başka yöntemlerdir. Ancak bugün çok fazla kullanılmıyorlar çünkü sonuçlar değişiyor ve çok fazla yan etki riski var.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020; Dolgu Maddelerinin Karşılaştırılması

Restylane ve Juvederm, her ikisi de cildi dolduran hyaluronik asit içeren dermal dolgu maddeleridir. Ayrıca işlem sırasında ağrıyı hafifletmek için lidokain içerirler.

Her markanın dudaklar için, onaylı özel olarak tasarlanmış farklı formülleri vardır.

Peki; Restylane Silk nasıldır?

Restylane Silk, dudak bölgesi için kullanılan formüldür. Bu aslında onaylanan ilk dudak dolgu markasıdır.

Juvederm Ultra veya Volbella XC nedir?

 • Juvederm dudaklar için iki şekilde kullanılır:
 • Juvederm Ultra XC, dudak büyütme işlemi için tasarlanmıştır.
 • Juvederm Volbella XC, dikey dudak hatları için ve ayrıca dudaklara hafif bir hacim vermek için kullanılır.

Hangi sonuçları aradığınıza bağlı olarak, doktorunuz öneride bulunacaktır.

Dudak dolgusunda morarma ve şişlik olur mu?

Dolgu maddesi enjeksiyonlarında reaksiyonlardır ve iki ila üç gün boyunca belirgin olabilir. Bu semptomların ne kadar süreceği, enjeksiyonları nereden aldığınıza bağlı olabilir. Doktorunuz gerçekten iyiyse morarma ve şişlik olmayacaktır. Hastalarımızda morarma neredeyse hiç görünmez, şişlik ise olası etkidir.

Dudakları çok fazla büyütmek isterseniz yan etki 2 hafta kadar sürebilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2019

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020; Her prosedür ne kadar sürüyor?

Örneğin; Restylane ve Juvederm enjeksiyonla yapılan işlemlerin her biri sadece birkaç dakika sürer. Dudaklarınızdaki hacim verici etkilerin sürdürülmesi için gelecekte izleme seanslarına ihtiyacınız olacak. Yeni randevunuzu seanstan çıktıktan sonra belirleyebilirsiniz.

Restylane kullanılırsa; 15 ila 60 dakika sürer. Dudak alanı diğer enjeksiyon alanlarına göre çok daha küçük olduğundan, sürenin bu süreden daha az olmasımuhtemeldir. Etkiler birkaç gün sonra ortaya çıkacaktır.

Genel olarak, Juvederm dudak enjeksiyonları, Restylane ile prosedür başına aynı miktarda zaman alır. Restylane aksine, Juvederm dudakta sonucu anında verir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020; Sonuçların karşılaştırılması

Hem Restylane hem de Juvederm’in hyaluronik asidin şişme oranı çok azdır. Bununla birlikte, Juvederm, daha hızlı sonuçlarla genel olarak biraz daha uzun süre dayanır.

Restylane Silk yapılırsa, işleminizden birkaç gün sonra sonuçları göreceksiniz. Bu dolgu maddelerinin 10 ay sonra yıpranmaya başladığı söylenir.

Juvederm Ultra XC ve Juvederm Volbella, dudaklarınızda neredeyse anında fark yaratmaya başlar. Sonuçların yaklaşık bir yıl sürer.

Hamileler dudak dolgusu yaptırabilir mi?

Onaylı ürünler olsa da, bu işlem herkes için uygun değildir. Bireysel risk faktörleri değişken olabilir.

Hamilelerde daha önce kullanılmadığı için sonuçları değerlendirilmemiştir. Bu nedenle hamile kadınlara uygulanmaz. Örneğin, Restylane sadece 21 yaş ve üstü yetişkinler içindir. Ancak bizim kullandıklarımız 18 yaş üstü herkese uygulanabilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020; Kimler dudak dolgusu yaptıramaz?

Aşağıdakilerden biri şimdi ya da geçmişte ortaya çıktıysa, dudak dolgusu size uygun olmayabilir:

 • Hyaluronik asit veya lidokain alerjisi olanlar.
 • Sedef hastalığı, egzama veya rosacea gibi enflamatuar cilt hastalıkları bulunanlar.
 • Kanama bozuklukları olanlar.

Genel Yan Etkiler;

 • Kızarıklık
 • Şişme
 • Hassasiyet
 • Morarma
 • Uyuşma
 • Ciltte kuruma

Ciddi Yan Etkiler;

 • Hiperpigmentasyon (cilt rengi değişiklikleri)
 • Enfeksiyon
 • Çevresindeki cilt dokularında ölüm (nekroz)
 • Yara izi

Kimler ciddi risklere maruz kalabilir?

 • Sigara içenler
 • Kanama bozukluğu olanlar
 • Enflamatuar cilt hastalığına sahip olanalar

Bu arada sık sık aldığınız ilaçlar varsa mutlaka Dr. Evren Helvacı’yı bilgilendiriniz.

Yan etkilerin önlenmesi

Yan etkileri önlemeye yardımcı olmak için dudak dolgusu yaptırdıktan sonra en az 24 saat boyunca zorlayıcı faaliyetlerden kaçının. Alkol almayın. Solaryuma girmeyin ya da güneşlenmeyin. Ayrıca aşırı soğuk bir hava varsa dudaklarınızı seans çıkışında şalınızla kapatacak şekilde sarıp korumaya alın.

Dudak dolgusu yapanlar önemli, deneyimli, eğitimli olmalılar. Ancak dudak dolgu malzemesi yapanlar ne diyor onlara da bir bakalım;

“Dudak büyütüldükten sonra küçük yan etkiler bir ila iki haftada geçecektir ancak doktorunuz enjeksiyonu doğru noktalardan yapmalıdır. Yanlış noktalardan yapılırsa yan etki daha uzun sürebilir.  Dudak kırışıklıklarını tedavi ediyorsanız, bu yan etkilerin yedi gün içinde kaybolur. “

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020; Kimler dolgu yapabilir?

Bazı dermatologlar, plastik cerrahlar ve estetikçiler doldu yapabilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları 2019

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al