Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Dudak Dolgusu Fiyatları 2020, Dudak Dolgu Kliniği

03.06.2019
545
Dudak Dolgusu Fiyatları 2020, Dudak Dolgu Kliniği

İnsan vücudunda bulunan Hyaluronik asit, dudak dolgusu işlemlerinde dolgu maddesi olarak kullanılmaktadır. Dudak dolgusunun amacı dudağın dolgunlaştırılması, şekillendirilmesi, dudak konturunun belirginleştirilmesi, dudakta oluşan asimetrinin yok edilmesi, zamanla dudakta meydana gelen sarkma ve dudak üstünde oluşan ince çizgilerin yok edilmesidir. Dudak dolgusu yaptırmak isteyen hastalar, dudak dolgusu fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isterler.

Dudak Dolgusu Fiyatları Neye Göre Değişir?

Dudak dolgusu fiyatlarını etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Dudak dolgusu fiyatlarını etkileyen faktörlerden biri, doktor ücretidir. Burada doktorun tecrübesi, bu işlemleri daha önce yapıp yapmadığı, doktorun tanınırlığı fiyatları etkiler. Dudak dolgusu indirimi için doktor ile görüşülmeli ve yapılacak işlemlere göre doktorun vereceği fiyat belirlenmelidir.

Dudak dolgusu fiyatları, kullanılacak malzemeye göre, değişkenlik göstermektedir. Yüzün üzerinde dolgu maddesi ürünü bulunmaktadır. Bu dolgu maddesi ürünlerinin kaç tane kontrol testinden geçtiği ve nasıl geçtiği de dolgu fiyatlarını etkilemektedir; çünkü, dolgu maddesinin güvenlik kontrol test sayısı artmaya başladıkça, dolgu ürününün fiyatı da artmaya başlar.

Dudak dolgusu fiyatlarını artıran bir başka faktör de dolgu işlemi sırasında kaç tüpün kullanılacağıdır. Dolgu maddesinin, sadece dudak dolgunlaştırmak için mi kullanılacağı, yoksa dudak bölgesi üzerinde başka uygulamalarında mı olacağı, dudak dolgu fiyatlarını etkilemektedir. 2020 yılı dudak dolgusu fiyatları için muhakkak doktor ile görüşerek detaylı bilgi alınması gerekir.

Dudak dolgusu fiyatlarını belirleyen bir başka etken de uygulamanın yapılacağı bölgedir. Doktorun tecrübesi, uzmanlığı gibi faktörlerin yanında, işlemin gerçekleştirileceği kliniğin ve doktorun bilinirliliği de fiyatları yukarı çekmektedir.

Dudak Dolgusunda Tamamlayıcı Tedavi Uygulanır mı?

Birçok hasta fiyatların değişkenliğinden yakınarak, bu uygulamayı farklı yerlerde, uzmanlığı olmayan insanlara başvurarak yaptırabilmektedir; ancak, bu durum oldukça tehlikelidir. Dudak dolgu 2020 fiyatlarını öğrenilerek, dudak dolgunlaştırma işleminin konusunda uzman, tecrübesi olan kişilere yaptırılması gerekir.

Dudak dolgusunda, çoğu zaman tamamlayıcı tedaviler de uygulanabilmektedir. Dudak dolgunlaştırma cerrahi olan ve cerrahi olmayan yöntemlerle yapılmaktadır. Cerrahi olmayan dudak dolgunlaştırma işlemlerinde, dolgu enjektesi yapılıp kalıcı makyaj ile tamamlayıcı tedavi uygulanabilir.

Dudak dolgunlaştırma işleminin tamamlayıcı tedavi ve iyileştirme sürecinde hasta tarafından yapılması gereken işlemler, ameliyat sonrası, doktor tarafından hastaya iletilir. Cerrahi işlemler sonrasında, bir iki gün çok ağır olmayan rahatsızlıklar görülebilir. Bunun yanında şişlik ve morarmalar görülebilir. Bu gibi durumlarda morluk ve şişliklerin indirilmesi için buz kompresi yapılabilir. Ameliyat sonrası bir iki gün sıvı diyeti ile normalle sürecine girilir. Ancak ayağa kalkıp normal hayata dönülse bile eskisinden daha dikkatli olunmalı ve ameliyat yeri etkilerden korunmalıdır.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Çoğu hasta dudak dolgunlaştırma işleminin ardından hemen bir sonuç almak ister. Dolgunlaştırma işleminin ardından 1 hafta içinde yan etkiler geçerken, dolgunun dudağa tam uyum sağlaması 1 ayı bulur. Ancak dolgunluk, hacim gibi etkiler uygulama yapıldığı andan itibaren belirtilerini göstermeye başlar.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al