Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı 2020, Ördek Dudak Yapanlar

03.06.2019
632
Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı 2020, Ördek Dudak Yapanlar

Dudak dolgusu ne kadar kalıcı sorusu, bu işlemi yaptırmak isteyen hastaların merak ettiği bir konudur. Hyaluronik asit bazlı dolgu maddelerinde kalıcılık süresi, 6 ile 12 ay arasındadır. Dudak dolgusu yaptırdım diyen birçok hasta, dolgunlaştırma işleminin kalıcı olmasını ister; ancak kalıcı dolgularda ciddi etkiler vardır ve bu etkiler, yüzde bazı sıkıntılara yol açabilir. Bu tür dolgular enjekte edildiği zaman, doku içine işler ve bu maddenin doku içinden çıkarılabilmesi için cerrahi işlem yapılması gerekir.

Dudak Dolgusunda Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Dudak dolgusu ne kadar kalıcı meselesi yanında, dolgunun yüz yapısına ve dudak yapısına uygun olması da gerekir. Kalıcı dolgular zamanla yüzde bazı deformasyonların oluşmasına neden olur. Bu yüzdenher zaman doğal dolgular tercih edilmelidir. Dudak dolgusu nasıl eritilir sorusu ise, dolgu işlemini yaptıranların bilmesi gereken bir başka önemli konudur. Kalıcı dolgu maddesi ile dolgunlaştırma işlemi yapıldıysa, bu maddeyi eritmek mümkün olamamaktadır. Dudak dolgusu eritme işleminin gerçekleştirilebilmesi için ilk şart, dolgunun doğru şekilde yapılmasıdır. Dolgunlaştırma işleminin ardından dolgunun yayılması gerekir. Bunun için, dudağa hafif şekilde masaj yapılmalıdır. Masajın amacı, enjeksiyon yapılan bölgede kapsülleşmenin oluşturulmasıdır. Dolgu eriten enjeksiyon yapılarak dolgunun eritilmesi sağlanır.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı, Dudak Dolgusu Tedavisi Nerede Yapılır?

Dudak dolgusu tedavisinin, konusunda uzman doktorların çalıştığı klinik ortamlarda yapılması en doğrusudur. Bu işlem, ucuz olduğu için merdiven altında çalışan doktorların ya da kendini doktor olarak nitelendiren kişilerin eline bırakılmamalıdır. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı olur meselesi, uygulanan dolgu maddesine bağlıdır. Kalıcı dudak dolgusunun komplikasyonları olduğu için, doktorlar tarafından çokça tavsiye edilen bir yöntem değildir. Dolgu sonrası dudakta iz oluşması görülmez. Dudak dolgusu işlemi, yaklaşık 15-20 dakika içinde tamamlanır. İşlem sonrası dudakların rahatlatılması gerekir. Bunun için, soğuk kompres uygulaması yapılmalıdır. İşlemin ardından, hasta günlük yaşantısına dönüyor olsa bile, belli bir süre ruj, krem, dudak kalemi gibi ürünler kullanılmamalıdır.

Dudak Dolgusu Ne Zaman Doğal Görünüm Kazanır?

Dudak dolgusunun doğal görünüm kazanması için, yaklaşık bir aya ihtiyaç vardır. Dudak dolgusu ne kadar kalıcı olur konusunda yapılan işlemin büyük etkisi vardır. Kullanılan malzemeler ve doktorun uyguladığı yöntemler kalıcılığı artırır. Diğer yandan, dudaklara yapılan dolgudan sonra dudaklarda morarma, şişme, kızarıklık, ödem gibi bazı istenmeyen etkiler görülebilmektedir. Bu etkiler oldukça normaldir. İğne yerlerinin iyileşmesi, morluk, şişlik ve kızarıklıkların yok olması için bir süre gerekir. Bu süre, yaklaşık olarak 1 haftadır. İkinci haftadan itibaren morluklar, şişlik ve kızarıklıklar geçmeye başlar. Yaklaşık 1 ay içinde istenilen dolgun, hacimli dudaklara kavuşmak mümkün olur.

Dudak Dolgusu Ne Kadar Kalıcı

Dolgunlaştırma İşlemi Ne Kadar Zamanda Tekrarlanmalıdır?

Dudak dolgunlaştırma işleminin ardından, yaklaşık 6 ay ile 1 yıl arasında, dudaklar dolgunluğunu korur; ancak, bu sürenin sonrasında istenirse, yeniden dolgunlaştırma işlemi yapılarak, dudaklardaki hacimli ve dolgun görüntünün sürdürülebilirliği sağlanmış olur.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al