Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem 2020, Özel Dudak Dolgusu Yapanlar

03.06.2019
1.028
Dudak Dolgusu Sonrası Ödem 2020, Özel Dudak Dolgusu Yapanlar

Dudak dolgusu yaptıranlar, çoğu zaman, dudak dolgusu sonrası ödem olmasından şikayet ederler. Dolgu maddesi enjekte edildikten sonra, dudaklarda bazen ödem ve şişlik görülebilir. Bazı durumlarda dudak dolgusu sonrası şişlik de görülebilir. Bir kısım hastalarda dudaklardaki bu ödem ve şişlik, 4-5 gün içinde iyileşirken bazı hastalarda bu süre uzayabilir.

Vücudun en hassas bölgelerinden biri olan dudaklara, dudak dolgusu sonrası ödem oluşmaması için buz kompresi yapılabilir. Buz kompresi, ödemi tam olarak geçirmez; ancak, ödemin daha azalmasını sağlar. Dudak dolgusu sonrası yaşanan sıkıntılar yüzünden çoğu hasta, yapılan dolgunun abartılı olduğunu ya da yanlış uygulama yapıldığını düşünebilir. Bu düşünce, hastaların mutu olmadını ve yapılan uygulamadan memnun kalmadığını gösterir. Dudak dolgusu sonrası ödem, şişlik ya da diğer sıkıntıların giderilmesi için, hyaluronidaz enzimi kullanılabilir.

Dudak Dolgusu İşlemini Kim Yapmalıdır?

Dudak dolgusu uygulamaları, her ne kadar ayakta yapılan bir uygulama olsa da, bu konuda uzman olan deneyimli hekimler tarafından yapılmalıdır. Dudak dolgusu sonrası ödem oluşmaması ya da dudak dolgusu uygulaması sonrasında herhangi bir komplikasyonun yaşanmaması için, deneyimli doktorlardan randevu alınmalı ve dudak dolgusu işlemi, uygum klinik ortamında yapılmalıdır.

Dudak Dolgusunu Herkes Yaptırabilir mi?

Dudak dolgusu uygulamasından yararlanan kişiler sınırlıdır. Hamile ve emziren kadınlar, ilaç tedavisi altında olan ya da serum kullanmak zorunda olan kişiler, dudak dolgusu ve aynı zamanda vücudun başka bölgelerine de uygulanabilecek dolgu işlemlerinden yararlanamazlar. Bu kişiler haricindeki tüm erkek ve kadınlar, 18 yaşını doldurduklarında, bu işlemi uygulatabilirler. Dudak dolgusu sonrası şişlik oluşması, çoğu insanın korkutur; ancak, bu korkulacak bir durum değildir. Oluşan ödem, kızarıklık ya da şişlik gibi sıkıntılar, en fazla 1 hafta içinde geçer ve dudaklar asıl formunu almaya başlar.

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem, Dudak Kalınlaştırma Sağlıklı Bir İşlem midir?

Estetik görünüm için dudak dolgusu uygulaması yaptıran hastalar, dudak dolgusu sonrası şişme oluşmasını yadırgamamalıdır. İnce dudak yapısına sahip olanlar, dudaklarını kalınlaştırmak için, dolgu uygulamasından yararlanabilirler. Dudak kalınlaştırma ya da dudak dolgusu yaptırmanın hiçbir sakıncası yoktur. Dudak dolgusunun süresi, yaklaşık 7 ay ile 12 ay arasında değişmektedir. Birçok kişi devamlı dolgu uygulaması yaptırmak yerine, kalıcı dolgu yaptırmak istemektedir; ancak, dolgu maddelerinde ömür boyu dolgunluğu koruyacak bir form yoktur. Bunun için, cerrahi müdahale ile uygulama yapılması gerekir. Dudak kalınlaştırma ya da dudak dolgusu, doğru kişiler tarafından, klinik ortamlarda sağlıklı şekilde yapıldığı sürece, sağlık açısından hiçbir sakıncası bulunmamaktadır.

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem; Dudak Dolgusu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Dudak dolgusu, yaklaşık 15-20 dakikada, hasta yatış yapmadan uygulanır. Ayakta yapılan uygulamanın ardından, dudaklara yapılan soğuk kompres sayesinde, dudaklarda oluşabilecek morluk, ödem, şişlik gibi durumlar en aza indirilir. Hasta, dolgu uygulamasının ardından günlük yaşantısına dönebilir. Dudakların istenen hacime ulaşması, yaklaşık 1 ayı bulur. Uygulama sonrası oluşabilecek yan etkiler ise, yaklaşık 1 hafta içinde azalmaya başlar ve daha ay bitmeden tamamen yok olur.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al