Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Dudak Dolgusu Yaptıranlar 2020, Dudak Dolgusu Acıbadem

03.06.2019
520
Dudak Dolgusu Yaptıranlar 2020, Dudak Dolgusu Acıbadem

Dudak dolgunlaştırma işleminin ana maddesi, hyaluronik asittir. Deri altına enjekte edilmesi ile işlem uygulanır. Dudak dolgusu yaptıranlar, dudaklarının daha hacimli görünmesini sağlar. Bunun yanında dudaklarında simetri bozukluğu yaşayanlar, dudakları ince olan kişiler, hacimli dudaklara kavuşur ve simetri bozukluğunu dudak dolgusu ile giderebilirler; ancak, dudak dolgusu faciası yaşayan hastalar da bulunmaktadır. Bunun nedeni, konusunda ehil olmayan insanların yanlış uygulamalarıdır. Fazla enjekte edilen dolgu maddesi, dudak yapısını bozarak, kötü bir görüntü meydana getirir.

Dudak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan her sağlık operasyonunda olduğu gibi, dudak dolgusu yaptırırken de dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.

  • Dudak dolgusu yaptıranlar dudak şekline göre işlem yaptırmalı ve ne istedikleri konusunda kesin kararlı olmalıdır.
  • Dudak dolgusu kalıcılığı sağlamak için, kaliteli dolgu maddelerinin kullanılmasına dikkat edilmelidir.
  • Dudak dolgusunu yapacak doktorun konusunda uzman olması ve referanslarının bulunması önemlidir.
  • Dudak dolgusu işlemi, klinik ve steril ortamlarda gerçekleştirilmelidir.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar, Dolgu İle Dudak Konturu

Dudak dolgusu yaptıranlar, dolgu ile dudak konturu da yaptırabilir. Dudak konturu, dudak dolgu maddesiyle yapılmaktadır. Bunun yanında dudak konturunun desteklenmesi isteniyorsa, kalıcı makyaj uygulaması da yaptırılarak, dudakların doğal yapısı ve doğal renginin bozulmaması sağlanmalıdır.

Dolgu ile dudak konturu yapılırken, ince iğnelere ihtiyaç vardır. Bu iğneler ve dolgu maddesi ile birlikte, dudak sınırı tamamıyla çizilerek, belirginleştirme işlemi tamamlanmalıdır. Dudaklara dolgu işlemi yapılırken, özellikle, ince dudaklara bu işlemi uygulamanın bazı zorlukları vardır. Ancak imkânsız değildir. İnce dudaklara dolgu uygulama işlemini bir iki seansta değil, birkaç seansta yapmak çok daha doğrudur. İnce dudaklarda dikkat edilmesi gereken en önemli konu, estetik olarak belli ölçülere getirmek ve kaldırabileceğinden çok daha fazla hacim, dolgunluk vermekten uzak durmaktır.

Birçok hasta, bazı durumlarda, dudak dolgusu zararlı mı konusunda biraz endişe duyabilir; çünkü, kullanılan dolgu maddelerinin kaliteli olması ve doğru bölgelere enjekte edilmesi, dikkat ve özen gerektiren bir durumdur. Dudak konturu yapıldığında da dudakta çoğu zaman morarmalar, şişmeler, ödem ya da kızarıklıklar meydana gelebilir. Dudak dolgusunda olduğu gibi, dudak konturunda da bunlar olağandır ve uygulanan işlemin yan etkileridir. Bu etkiler de belli bir süre sonra yok olmaya başlar.

Yapılan dudak konturu sayesinde, dudakların ana hatları daha belirginleştirilmiş olur.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudak Silikonu ve Dudak Dolgusu Aynı mıdır?

Dudak dolgusu yaptıranlar, dudak silikonu ve dudak dolgusu arasında farklılıklar olduğunu bilmelidir. Dudak silikonu uygulaması, dudak içerisinden belli bir yere kesi atılarak uygulanır ve dudağın boyuna göre silikon yerleştirilerek yapılır. Eğer istenildiği gibi olmamışsa, cerrahi müdahale ile silikon çıkarılabilir. Dudak dolgusu ise, iğneler yardımıyla, dudağın belli yerlerine dolgu maddesinin enjekte edilmesiyle yapılır. Dudakta belli bir süre sonra sertleşerek dudağın formunu almaya başlayan dolgu maddesi, ancak dolgu eritme işlemi yapılarak çıkarılır.

Ziyaretçi Yorumları - 1 YORUM
Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al