Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı 2020, Jinekomasti Ameliyatı

03.06.2019
346
Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı 2020, Jinekomasti Ameliyatı

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı, altta yatan nedenlere bağlı olarak, iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Yöntemlerden biri, meme ucunun kesilme yoluyla yapılandır. Diğer yöntem ise, meme ucu kesme ile hiç uğraşmadan, 2mm’lik küçük bir delikten girerek liposuction yapılmasıdır. Jinekomasti ameliyatı olarak adlandırılan erkeklerde meme küçültme ameliyatı için yapılması gereken ilk işlem, meme büyümesine sebep olan nedenleri bulmaktır. Bu nedenler ultrason yardımıyla rahatlıkla tespit edilebilmektedir. Ultrason sonrasında, memenin yağdan mı yoksa meme dokusundan mı oluştuğu kolaylıkla tespit edilir.

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erkeklerde göğüs büyümesi eğer yağdan oluşuyorsa, erkeklerde meme küçültme ameliyatı liposuction yapılarak gerçekleştirilmektedir. Böylece, içi yağdan arındırılan meme, normal şeklini almaktadır. Erkekler için uygulanan bir başka meme küçültme işlemi ise, meme ucunun kesilmesi yöntemidir. Meme dokusu ağırlıklı bir meme büyümesi tespit edilmişse, büyümeye neden olan dokunun çıkarılması gerekir. Bu yöntemde liposuction pek etkili olmamaktadır. Bu sebeple, erkeklerde meme küçültme ameliyatı yapılarak, bu doku çıkarılır. Bu dokunun çıkarılması için, meme ucunun koyu renkli bölgesinin altından küçük bir kesi açılır.

Erkeklerde Meme Küçültme Öncesi ve Sonrası

Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı, plastik cerrah tarafından yapılmalıdır. Ameliyat, normal olarak lokal anestezi altında yapılmaktadır. Hasta hiçbir şey duymak istemezse, sedasyon anestezi yapılır. Eğer bunu da istemeyen hastalar olursa, genel anestezi yapılarak operasyon gerçekleştirilir. Gün içinde gerçekleştirilen ameliyattan sonra 1 gün dinlenen hasta, ertesi gün günlük hayatına dönebilmektedir. Erkeklerde göğüs sarkması ameliyatı sonrası deride sarkma olur. Deri sarkması sorunu, göğüs ucunun kahverengi bölümünden bir kesi yapılarak giderilir. Böylece, hastanın meme küçültme ameliyatı olduğu anlaşılmaz hale gelir..

Göğüs Küçültme Ameliyatı Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Erkeklerde göğüs küçültme ameliyatı yaklaşık 30 dakika süren bir operasyondur. Lokal anestezi haricinde, hastanın isteğine göre, sedasyon anestezi ile de gerçekleştirilen bu operasyonda, hasta aynı gün taburcu olmaktadır. Kimi hasta, operasyonun arkasından 1-2 saat sonra normal hayatına dönmektedir; ancak, doktorların görüşüne göre, ameliyat sonrası hastaya korse giydirilerek, 2 gün sonra banyo yapması sağlanabilir..

Erkeklerde Meme Küçültme Ameliyatı

Eğer meme yağ dokusundan oluşmuşsa, liposaction ile bu yağ dokusu temizlenir; ancak, meme dokusuna bağlı bir büyüme ise, jinekomasti ameliyatı çok daha uygundur. Jinekomasti ameliyatı sonrasında gerekli kurallara uyulmalıdır. Bu kurallara uyulduğunda, hasta iyileşme sürecinde artık ağrı duymamaya başlar. Ufak tefek sızıların dışında herhangi bir sıkıntı yaşanmaz. Ameliyatın tam anlamıyla başarılı olabilmesi ve oturması için gerekli süre, 3 hafta ile 2 ay arasında değişkenlik gösterir.  Ameliyat sonrası giyilen korse, 3 hafta boyunca kullanılmalıdır. Erkeklerde göğüs küçültmek egzersizi, bir dereceye kadar yeterli olacaktır; ancak, yapılacak egzersizler, doktorun tavsiyesine göre yapılmalı ve bu tavsiyelerin dışında özellikle ağırlık kaldırma ya da göğüs kemiklerini zorlayacak egzersiz ve sporlardan kaçınılmalıdır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al