Estetik Sektöründe Giderek Büyüyen Bir Lider: Türkiye 9 Ocak 2018

Sağlık sektörü konusunda farklı alanlarda gelişmeler kaydeden ülkemiz özellikle estetik branşında lider ülkelerinden biri haline gelmiştir. Estetik sektörünü de dallara ayırmak gerekirse hem yerli hem de yabancı olan kişilerden gelen taleplerin daha çok göğüs büyütme gibi operasyonlar üzerinde odaklandığı görülmektedir.

Bu konuda yapılan araştırmalara göre ülkemize estetik olmak için gelen kişilerin neredeyse tamamı operasyon sonrasında sağlıklı ve son halinden memnun bir şekilde evine dönmektedir.

2017 senesinde sağlık turizmi kapsamında ülkemize dudak uçuklatacak sayıda turist akın etti! Net sayı 751 bin kişi olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle Avrupalıların ülkemizde verilen sağlık hizmetlerinden oldukça memnun oldukları ve ülkelerine de istedikleri operasyonu sağlıklı bir biçimde geçirmiş şekilde döndükleri bilinmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatının Detayları Nelerdir?

Meme büyütme ameliyatlarının sizin üzerinizde sağlıklı bir biçimde uygulanması için gerekli olan bütün testlerden geçip bu operasyonlara uygun olup olmadığınızın kontrol edilmesi gerekmektedir. Özellikle hormon ve kan değerlerinin dikkatle incelenmesi uzmanlar tarafından vurgulanan noktalardan bir tanesidir.

Siz de alanında uzman olan ve estetik konusunda daha öncesinde muayene ettiği hastaların memnun kaldığı bir doktor ile iş birliği yaparsanız güven ile bu detayları düşünmeden estetik olabilirsiniz. Kadınların meme büyütme gibi talepleri daha çok 20-35 yaş arası gelmektedir.

Hali hazırda 18 yaşından küçük olan kişilere bu tip operasyonların uygulanmasına zaten Sağlık Bakanlığı tarafından izin verilmemektedir. Fakat bazı firmalar el altından işlemler düzenlemekte ve yaşı uygun olmayan kızlarımıza farklı ameliyatlar yapmaktadır. Bu tip durumların önceden fark edilmesi adına yapılan kontroller son dönemlerde iyice sıklaştırılmıştır. Sağlık Bakanlığı onayı ile hizmet veren kurumlardan yardım almak hem sağlığınız açısından hem de alacağınız hizmetin kalitesi açısından oldukça önemlidir.

Hangi Tip Silikon Kullanılmalıdır?

Büyütme ameliyatlarının olmazsa olmaz parçası hiç kuşkusuz ki silikonlardır. Her sene değişen araştırma yöntemleri ile beraber kullanılan protez ürün tipi de değişim arz etmeye başlamıştır. Geçmiş senelerde en sık kullanılan ürün damla protezken bu ürünün patlama ya da ürünün dışarı salınması söz konusu olduğunda meme dokusuna zarar verdiği öğrenildikten sonra tuzlu sudan imal edilmiş olan protezler kullanılmaya başlamıştır. Verdiği hissiyat bakımından da saline protezlerin çok daha doğal bir yapıda oldukları eklenmesi gereken önemli bir noktadır. Ayrıca tuzlu su dolu olan silikonlar patlasa bile kişilerin sağlığını tehdit edebilecek bir sonuç ortaya çıkmamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA