Meme Büyütme Protez Yöntemi, Göğüs büyütme ile ilgili bilmedikleriniz… 9 Ocak 2018

Fiziksel görüntüsünden rahatsız olan kadınların en çok tercih ettiği estetik müdahaleler meme büyütme operasyonları olmaktadır. Dış görüntüsünden memnun olmayan kadınları bu durum, psikolojik olarak da rahatsız eder. Operasyon sonrasında ise kadınların hem daha iyi görünmeleri hem de daha iyi hissetmeleri amaçlanır. Teknolojik gelişme ile birlikte estetik operasyonlarda daha iyi sonuçlar veren ve operasyon sürecini daha kolay geçirmenizi sağlayan yöntemler geliştirilmiştir. Meme büyütme operasyonları da bunlardan birisidir.

Meme Büyütme Operasyonları Nelerdir?

Farklı vücut ve meme yapılarına, kişinin isteklerine göre değişen yöntemler bulunur. Müdahalenin şekline kişinin doktoru ile birlikte karar vermesi, hem operasyon sürecini hem de sonrasını daha olumlu geçirmenizi sağlar.

Meme büyüklüğünün ne kadar olacağı, nasıl bir yöntem izleneceği gibi etmenler, kişinin daha çok fiziksel durumuna bağlıdır. Bu süreçte uzman bir doktorla çalışmak ve gerçekçi sonuçlar beklemek, operasyon sonunda kendinizi hem fiziksel hem de psikolojik olarak daha iyi hissetmenizi sağlar. Kişinin beden ölçüleri ile meme büyüklüğü arasında orantılı bir görünüm sağlamak için operasyon geçirmek önemlidir.

Uygulanan farklı yöntemler ise bu tür ihtiyaçlara cevap verir. Meme büyütme operasyonları arasında;

  • Protez yöntemi
  • Yağ enjeksiyon yöntemi olmak üzere

2 farklı yöntem bulunmaktadır.

Memenin boyutu, şekli, kişinin kilosu, boyu gibi birçok etmen bu yöntemleri seçmede belirleyicidir. Uzman bir doktorla bu süreci geçirmek ise, hem beklentilerinizin gerçekçi olmasını hem de daha güzel bir görünüm elde etmenizi sağlar.

Protez Yöntemi

Daha çok silikon yöntemi olarak bilinen bu meme büyütme operasyonunda, farklı ebat ve şekillerde protezler kullanılabilir. Bunlar arasında;

  • Damla Protez
  • Yuvarlak Protez

Bulunur.

Kişinin nasıl bir görüntü istediğinin yanı sıra fiziksel özelliklerine göre seçilir.

Damla protez:Yandan  bakıldığında damla görüntüsünde olan ve memenin ucuna doğru protez yoğunluğunun arttığı protezlerdir. Daha doğal bir meme görüntüsü sağlanır. Meme büyütme Operasyonundan sonra şişlik olsa da yaklaşık 3 hafta içinde doğal bir meme görüntüsü elde edilir. Damla protez yöntemi aynı zamanda köprücük kemiği ile meme ucu arasındaki mesafenin 18 cm’den daha az olması durumunda ve boyun bölgesi uzun kadınlarda daha doğal durmaktadır.

Yuvarlak Protez: Dekolte bölgesinde iki meme arasındaki açıklığın kapatılması amaçlanır. Yuvarlak bir göğüs şekli elde edilir. kişinin boyu, kilosu ve fiziksel yapısı bu protez seçiminde odlukça etkilidir.

Yağ Enjeksiyon Yöntemi

Daha doğal bir görüntü sağlaması ve operasyon sonunda iyileşme sürecinin kısa olması nedeni ile tercih edilen yöntemlerden biridir. Kişinin vücudundaki fazla yağın alınarak, enjekte edilebilir duruma gelmesi sağlanır. Daha sonra bu yağ hücreleri, istenilen meme boyutuna ve şekline göre memeye enjekte edilir.

Memede operasyon sonrasında bir acı veya ağrı olmasa da yağın alındığı bölgede şişlik ve morluk olabilir. Yaklaşık 3 hafta içinde geçer. Memede ise müdahale sonrasında herhangi bir iz kalmaz.

Yağ hücreleri enjekte edilen bölgeye uyum sağladıkları için kalıcılık oranı %40 ila 50 civarındadır. Yaklaşık olarak 1 ay içerisinde ise tam iyileşme sağlanır.

Operasyonlar Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Protez operasyonlarından sonra meme bölgesi açıldığı için, meme büyütme müdahalesinden sonra 15 gün düzenli olarak pansuman yapılması önemlidir. Aynı zamanda tam iyileşme sağlanana kadar yüz üstü yatmanız önerilmez.

Her iki operasyondan sonra da, memeyi darbelerden korumak ani hareketlerde bulunmamak önemlidir. Ağrı ve şişlik durumlarında ise buz kompleksi yapabilirsiniz. Aynı zamanda çok sert olmamak şartı ile hafif masajlarda yağ dokusunun veya protezin memeye uyum sağlama sürecini hızlandıracaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA