Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Göğüs Büyütme Yöntemleri 2020, Meme Nasıl Büyütülür

23.04.2019
922
Op. Dr. Evren Helvacı
Göğüs Büyütme Yöntemleri 2020, Meme Nasıl Büyütülür

Göğüs büyütme tüm dünyada en sık uygulanan kozmetik estetik cerrahi tekniktir. 2019’de yaklaşık 40 milyon kişi bu işlemi yaptırdı. 2020 yılında liposuction ile neredeyse eşit düzeyde seyrediyor. Göğüs büyütme yöntemleri için, cerrahlar genellikle dört teknikten birini kullanır. Hastanın anatomisine ve beklenen sonucuna dayanarak hangi tekniğin kullanılacağına karar vermenin yanı sıra en az görünen izi bırakacak yöntem kullanılmak istenir.

Göğüs Büyütme İçin Dört Teknik

Dört ana meme büyütme tekniği vardır. Bu teknikleri açıkladıktan sonra ameliyat istemeyen kadınlar için doğal göğüs büyütme tekniklerini sıralayacağız.

 Inframammary:  Bu prosedürde, memenin altındaki kıvrımda küçük bir insizyon (iz) yapılır. Bu tekniğin avantajları, insizyonun, cerrahın implantı daha hassas bir şekilde yerleştirmek için daha geniş erişim noktasına sahip olmasına izin vermesidir. Ek olarak, kalan yara izi (genellikle yaklaşık 1 ila 2 inç uzunluğunda) doku altına gizlenebilir.

 Peri-areolar:  Bu prosedür areolanın dış kenarına yakın insizyon yapılmasını gerektirir. Bu şekilde, yara areolanın ve memenin geri kalanının doğal pigmentasyonda gizlenir. Bu aynı zamanda kozmetik prosedürlerin aynı işlem sırasında küçük veya orta derecede göğüs dikleştirme gerçekleştirmeleri durumunda kullanmaları için tercih edilen tekniktir.

 Trans aksiller:  Koltuk altının altına küçük insizyon yapılır. Göğüs implantı bu açıklığa, uygun yerleştirmeyi sağlamak için özel cerrahi aletler ve bir kamera kullanılarak cerrah tarafından yerleştirilecektir. İşlem kesi noktasında küçük bir yara izi bırakır ancak göğsün kendisi izsiz kalır.

 Transumbilikal:  Göbek üstüne bir insizyon yapılır ve implantlar bu insizyondan içeri sokulur ve daha sonra memeye çıkarılır. Transumbilikal teknik tek bir küçük yara izi bırakır ve göğüslerin üzerinde iz kalmaz.

Doğal Göğüs Büyütme Yöntemleri

Doğal göğüs büyütme

Doğal göğüs büyütme için birkaç alternatif teknik var.

  • Teknik: Bitkisel Karışım

Yatmadan önce her gece, 1 kase yoğurda siyah üzüm çekirdeği karıştırarak yiyebilirsiniz. Çekirdekleri ağzınızda kırarsanız etkisi daha çabuk olacaktır.

  • Teknik: Bitkisel Kürler

Susam yağı ile her gün göğüslerinizi ovarsanız genişleme olacaktır.

  • Teknik: Suyun Gücü

Duş alırken akan tazyikli suyu göğüz çevrenize tutabilirsiniz. 2 günde bir uygulanmalıdır. Soğuk suyla yapılırsa daha etkili olur ancak kış aylarında uygulamayınız. Akciğerlerinizde soruna yol açabilir.

  • Teknik: Spor

Spor ile doğal yolla göğüs büyütme gerçekleşebilir. Ancak spor yanlış yapıldığında var olan memenizim boyutu küçülebilir. Sadece doğru teknikleri güvendiğiniz bir uzman eşliğinde yapmalısınız.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Bitkisel

Göğüs büyütme yöntemleri arasında bitkisel bazı teknikleri yukarıda verdik. Ayrıca neler yapabilirsiniz.

  • Her gün inek sütü içiniz; inek sütü önemli olan östrojen, progesteron ve prolaktin gibi tüm hormonları içerir.
  • Her gün çerez tüketiniz; Ceviz, kaju fıstığı, yerfıstığı!. Hem protein açısından zengin hem de iyi yağlar içerir. Ve içerisindeki yağlar göğüsleri büyütür.
  • Ayrıca her gün yeşil sebzeler yiyiniz, balık ürünlerinden yararlanınız.

Unutmayın yukarıdaki tüm bilgiler göğüsleri büyütür. Ancak bu işlemler uzun aylar hatta yıllar alabilir. Ve doğal yolla göğüs büyütme 2-3 cm kadar bir genişleme sağlar.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Evde

Göğüs büyütme yöntemleri evde uygulanacaksa. Uzun bir zamana ihtiyacınız vardır ve çok istikrarlı olmalısınız. Yukarıda verdiğimiz ilk üç teknik diğerlerinden daha kısa sürde işe yarayacaktır. Ancak doğal sonuçlar için beklemeye değer mi siz karar verin!

Eğer göğüslerimi büyütmek için bu kadar uğraşamam ve bekleyemem derseniz. Siz hiç anlamadan, ağrı veya acı çekmeden, gözünüzü bir açtığınızda harika göğüslere kavuşabilirsiniz. Nasıl mı?
Elbette meme estetiği ile…

Korkulacak hiçbir durum söz konusu değildir. Dr. Evren Helvacı’nın özenle hazırlanmış kliniğinde emin ellerde olacaksınız. Göğüs büyütme yolları yağ enjektesi ya da implant ile yapılabilir.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Yağ İle

Yağ enjekte ederek göğüs büyütme için vücudunuzda biraz fazla kilolarınızın olması gerekir. Örneğin yağ aldırma işlemi yaptırıp zayıflamak ve forma girmek isteyenler vücutlarından alınan bu yağları göğüslerine enjekte etmemizi ister ve dolgun, dik göğüslerle birlikte harika vücuda sahip olarak klinikten ayrılırlar. Bu yağlar elbette özel bir makine ile işlemden geçirildikten sonra kullanılır. Kısaca zayıf bir fiziğe sahipseniz yağ ile göğüs büyütme yerine implantı tercih edebilirsiniz.

İmplantlarla göğüs büyütme için implant büyüklüğüne kendiniz karar verebilirsiniz. Ameşiyat öncesinde 3d vectra makinesi ile birkaç fotoğrafınız çekilir ve bu makine istediğiniz sonucu size ameliyattan önce sunar. Bu da bakın ameliyat olduktan sonra böyle görün4ceksiniz demenin başka yoludur. Eğer o boyutu beğenmezseniz değiştirebilir yeni görsel halinize de bakabilirsiniz. 3d vecta ile ameliyat sonuçları % 99 uyumludur.

Evde göğüs büyütme

Op. Dr. Evren Helvacı ne düşünüyor?

Göğüs büyütme yöntemleri, arasında kişinin vücut anatomisine bağlı olarak en az yara izi bırakacak, hatta gözle görünür olmayacak şekilde implantın girdiği bölümün yukarıdaki 4 yöntemden hangisi olduğuna karar verilir. Hastamız birkaç gün sonra iş hayatına geri döner ancak kişisel olarak 10 gün dinlenmesi ilerde sorun yaşamamak için daha iyi olacaktır. Hastalarımın ertesi gün ayaklanması ve işe gitmek istemeleri güzel diyor Dr. Helvacı ama insan vücudu güçlü görünse de narindir. Ona yeni göğüslere alışması için biraz zaman tanımamız, vücudumuza saygı duymamız gerektiğini söylüyor.

Göğüslerinizden memnun değilseniz, gelin görüşelim, ameliyat sonrasında nasıl görüneceğinize bakalım, tüm prosedürü anlatalım ve sonrasına siz karar verin!

Bir günde harika göğüsler mi, yıllarca büyümesi için sabretmek zorunda kaldığınız ama doğal yollarla sadece birkaç milim büyüyerek sizi hayal kırıklığına uğrayacak göğüsler mi!

Daha özgüvenli kadınlar için! Yaşasın meme estetiği!

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al