Göğüs Dikleştirme Ameliyatlarında Büyük Artış 9 Ocak 2018

Kadınların modern zaman kavramları ile beraber kendi vücutlarında beğenmedikleri alanları değiştirmeye cesaret kazandıkları bilinmektedir. Bu akımın parçası olmak ve kendinizi daha hoş bir hale getirmek sizin de hakkınız. Siz de göğüs dikleştirme ameliyatı konusunda detaylı bilgi elde edebilmek için şu adımlara bir göz atabilirsiniz;

  • Protez kullanımı ( silikon ya da saline protezler )
  • Meme içi dokunun boşaltılması
  • Memeye yeniden şekil verilmesi
  • Göğüs ucunun yeni yere göre şekillendirilmesi

Bu adımların ancak bir uzman elinden çıktığı zaman başarılı sonuç vereceğinin de unutulmaması gerekmektedir. Estetik cerrahınızın muhakkak daha öncesinde nasıl işler ortaya koyduğuna da bir göz atmalısınız. Bu şekilde hasta memnuniyeti konusunda ne denli başarılı olduğunu da anlamış olursunuz. Meme büyütme konusunda da aynı şekilde sadece uzman kişiler tarafından ve hijyen seviyesi oldukça iyi olan mekanlarda bu operasyon uygulanması tavsiye edilmektedir.

Göğüslerin Sarmasının Nedenleri Nelerdir?

Hayat tarzınızdan tutun genetik faktörlere kadar birçok neden sizin göğüslerinizin gün geçtikçe saha sarkık bir hale gelmesine sebep olabilir. Memelerin eski formunun kazanması konusunda önerilen bazı farklı egzersizler bulunmaktadır. Fakat bu egzersizlerin birdenbire mucizevi bir sonuç vermesini beklememelisiniz.

Özellikle sarkma derecesi çok yüksek olan göğüslerde bu egzersizler sağlıklı birkaç hareketten öteye geçmeyecektir. Sarkmanın azalması adına dikkat edilmesi gereken bazı öneriler bulunmaktadır;

  • İç çamaşırsız geçirdiğiniz zaman aralığını azaltmalısınız.
  • Seçmiş olduğunuz çamaşır tipinin kendi göğüsleriniz için uygun olduğundan emin olmalısınız.
  • Yüz üstü yatmaktan imtina etmelisiniz.
  • Göğüslerinizi dik tutacak olan yüzme gibi sporları uygulamaya devam etmelisiniz.
  • Meme büyütme işlemleri yaptığına dair piyasaya sürülen ürünlerden kaçınmalısınız.

En azından bu önerilere bir göz atarak sarkmanın derecesini kontrol altında tutabilirsiniz. Göğüs büyütme ve meme dikleştirme ameliyatları konusunda ülkemizde bulunan uzmanlar her geçen gün daha da kalifiye bir hal aldıkları için kendinizi estetik cerrahların ellerine bırakmakta tereddüt etmemelisiniz.

Dikleştirme operasyonları gerçekleştirildiği zaman öncelikli olarak enfeksiyon kapma tehlikesinden kendinizi uzak tutmalısınız. Dikleştirme süreci içerisinde ne olursa olsun deniz ve havuz gibi mikrop barındırabilecek ve mikropların da yayılımının kolay olduğu alanlarda bulunmamalısınız. Kişisel temizliğe özen göstermeli ve operasyon sebebi ile ortaya çıkmış olan yaraların kapanmasına kadar ağır sporlar yapmaktan da kaçınmalısınız. Göğüslerde meydana gelen sarkmalar sebebi ile meme dokusundan alınmış olan deri kısmından dolayı bazı gerginlikler ve ani ağrılar da söz konusu olabilir. Yaklaşık olarak bir ay içerisinde tam olarak iyileşmiş olacaksınız.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA