Göğüs Silikonları Hakkında Son Gelişmeler 9 Ocak 2018

Göğüslerinizin boyutları size ufak mı geliyor? Artık seçmiş olduğunuz kıyafetlerin üst kısmının sizin için bol olmasını istemiyor musunuz? Bu konuda hala yapabileceğiniz bir şeyler var.

Yaş sınırına uyum sağlıyorsanız ve kendi iradeniz ile tıbbi operasyon geçirme yetkiniz varsa bu konuda özelikle ülkemizdeki doktorları tercih ederek kendi bedeninizden harika bir sanat eseri çıkarabilirsiniz. Son senelerde binlerce kişi sağlık turizmi sebebi ile ülkemize geldi ve bu yetenekli ellere kendisini teslim etti. Siz de göğüslerinizden memnun değilseniz ve daha farklı bir görünüme bürünmelerini istiyorsanız silikon taktırmak oldukça mantıklı bir adım olacaktır.

Silikon denildiği zaman kesinlikle aklınızda yapay bir görünüm canlanmamalı. Hatta bunun tam aksine gerçek ile eş değerde operasyonların yapılması için hem tıbbi hem de materyal bazında adımlar atılmaktadır.

Bu adımların öncüsü de sağlık turizmine hızlı bir giriş yapan ülkemizdir. Son dönemlerde doğal görünümden yana olmak her alanda kendini gösteren bir yaklaşım halini aldığı için estetik alanında da göğüs büyütme işlemlerinin eskiden sonuçlandığı gibi büyük ve abes görüntüler ile sonlanmayacağından emin olabilirsiniz.

Silikon Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Silikon türleri bazında farklı seçenekler bulunmaktadır. Bazıları damla şeklindeyken bazı türler direkt olarak yuvarlak bir biçimde şekillendirilmiş ürünlerdir. Silikon seçerken uzmanınız sizin bu konuda görüşünüzü alacak ve kendi uzmanlık bilgisi ile harmanlayarak kararı ortaya koyacaktır. Bazı durumlarda kadınlar kendi bedenlerinin taşıyabileceklerinden çok daha fazlasını talep etmektedir. Bu şekilde bir talep geldiği zaman bilinçli olan uzmanlar kişilerin talebini reddetmektedir. Önemli olan bedeninizin kaldırabileceği hoş göğüslere sahip olmaktır. Silikon seçiminde de bu nedenle daha çok görsel bakımdan değil sağlık unsurlarını göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.

Silikon Patlar Mı?

Sorunun cevabı biraz zor bir ihtimal olsa da zaman zaman kişilerin kendi hatalarından kaynaklanan bazı sıkıntılar meydana gelebilmektedir. Peki silikon patladığı zaman vücuda zarar verir mi? Öncelikli olarak bu durum sizin seçmiş olduğunu ürüne göre değişim göstermektedir. Seçilmiş olan implant eğer tuzlu su karışımından oluşan bir tür ise bu silikon patlamış olsa bile dokularınızda herhangi bir zarar meydana getirmeyecektir. Fakat seçilen implant içerisinde silikon bir materyal olan bir tür ise bu ürünün göğüs bölgenizde yayılmış bir biçimde bulunması sıkıntılı sonuçlar ortaya çıkarabilir. Tam da bu sebep ile meme büyütme ameliyatları sonrasında belirli aralıklar ile uzmanlara görünmeniz sizin için çok daha mantıklı olacaktır.

Meme Protezleri Hakkında Meydana Gelen Son Gelişmeler

Göğüs büyütme işlemleri sırasında kullanılacak olan protezlerde meydana gelen gelişmeler operasyonların çok daha sağlıklı bir biçimde ortaya koyulmasını mümkün kılmaktadır. Meme operasyonlarında uzmanınızın görüşü ile sizin ameliyattan beklentinizi dikkate alarak bir orta yolun bulunması çok daha mantıklı olacaktır.

Genel sağlığınızın nasıl bir protez kullanmaya elverişli olduğu da dikkate alınması gereken detaylardan bir diğeridir. Boyun sağlığında sorunlar olan kişilerin çok büyük protezleri kaldıracak bir durumu olmadığı için olabildiğince hafif seçenekler dikkate alınmaktadır. Bu konuda dokunun protezi kendi parçası gibi kabul etmesi ve reddetmemesi de büyük öneme sahiptir.

Protezlerin bir kısmının tuzlu su çözeltisi içerdiği görülmektedir. Daha ski bir geçmişe sahip olan protezlerin içerisinde ise jel doku bulunmaktadır. Bu iki türün dışında şekilde olarak da farklılıklar söz konusudur. Bazı protezler damla şeklindeyken bazıları daha yuvarlak bir yapıya sahiptir. Elde edilmesi istenen sonuca göre bu türler arasında seçim yapılmalıdır.

Operasyon sonrasında meme protezi ile alakalı korkulan noktaların başında kapsül oluşumu gelmektedir. Yapılan araştırmalara göre dış yüzeyinde pürüz olmayan ve pütürsüz bir yapıya sahip olan silikonların memelerde kapsül oluşumuna uygun ortam hazırladığı görülmektedir. Pütürlü olan silikonlar ise kapsül oluşum ihtimalini en aza indirmektedir. Bu şekilde çok kısa bir süre içerisinde operasyon sonrası sürecin daha iyi geçmesi için de gerekli ayarlamalar protez seçim aşamasında yapılabilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA