Göğüs Uçları Estetiği 4 Şubat 2018

Meme ucu sorunları ve göğüs uçları estetiği çeşitleri üç başlık altında değerlendirilebilir.

  • Gömük meme ucu
  • Meme ucunun irileşmesi ve genişlemesi
  • Meme ucu yokluğunda meme ucu oluşturulması

Gömük Meme Ucu

Göğüs ucundaki yuvarlak halinde kahverengi renkli tabaka meme görünümünde çok önemli bir noktadır. Uç kısmın arkasında özel bir kas tabakası vardır ve bu tabaka dokunma, soğuk, stres gibi etkenlere bağlı olarak meme ucunun ileriye doğru çıkmasına ve büyümesine neden olur. Meme uçlarında süt kanallarından gelen nokta halinde bulunan açıklıklar mevcuttur.

Gerek bu süt kanallarının kısa olması gerekse meme ucu arkasındaki kasın çekmesi sonucunda meme ucu gömüklüğü oluşur. Diğer ismi invertedd nippledir. Çoğunlukla nedenleri doğuştan veyahut gelişimsel lup tespit edilememektedir. Göğüs uçları estetiği tedavisinde lokal veya sedasyon anestezisi içinde farklı türler kullanılır. Aslolan süt kanallarına zarar vermeden meme ucunu serbestleştirmektir. Böyle bi durumun yaşanmaması için microcerrahi teknik ve özel büyütecler kullanılmaktadır. Bu ameliyat esnasında natüral görüntüyü korumaya ve meme ucu duyusunun korunmasına dikkat edilir.

Gömük Meme Ucuna Verilen Diğer İsimler: gömük meme ucuna birçok şekilde isim takılmıştır. Bulardan bazıları, çökük meme ucu, gömülü meme ucu, gömük meme başı, çökük meme başı, gömülü meme başıdır.

Meme Ucunun İrileşmesi ve Genişlemesi

Meme ucunun irileşmesi normal ve yararlıdır. Ancak normalden daha fazla irileşmesinin birçok nedeni olabilir. Erginlik çağında oluşabileceği gibi emzirme sonrası da görülebilmektedir. Estetik cerrahi genellikle bu şikayetin meme küçültme ameliyatı ile ortadan kaldırılabileceğini düşünmektedir. Ancak bu durum küçük göğse sahip bayanlarda da görülebilir.

Düzeltmesi oldukça kolay bir operasyondur. Lokal anestezi esnasında yapılan ufak bir dokunuşla şikayet ortadan kaldırılabilmektedir. Yine bu tip işlemlerde microcerrahi teknik ve özel büyütmeli gözlüklerle yapıldığında çok daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. Ameliyat sonrasında gayet sağlıklı süt veren dokusu bozulmamış bir meme ucu sunulmaktadır. Bu işlem esnasında kişini şikayetine göre işlem uygulanır. Göğüs ucu çok büyükse küçültülebilir, eğer etrafındaki kahverengi halka çok büyük ise küçültmek mümkündür.

Meme Ucu Yokluğunda Meme Ucunun Yeniden Oluşturulması

Göğüs uçları estetiği türleri içinde üçüncü olarak meme ucu yokluğu şikayetini ele alacağız böyle bir şikayet halinde gerekli tıbbi müdahalelerle meme ucunun yeniden oluşmasını sağlamak mümkündür. Meme ucu etrafındaki kahverengi halkanın yeniden oluşturulma işlemidir. İki çeşit yöntem adı altında alt türevlere ayrılabilir. Öncelikle çözüm yollarını iki çeşit seçenek altında inceleyebiliriz. Birincisi vücuttan doku alma yöntemi ikincisi ise dışarıdan sağlana yöntemler. Kalıcı makyaj il diğer meme ucuna benzer bir görünüm elde etmekte mümkündür. Meme ucunun yeniden onarımı konusunda birçok seçenek olsa da bunlardan en güveniliri lokal flep yöntemi olacaktır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA