Göğüste Çatlak Varken Meme Büyütme Estetiği 9 Şubat 2018

Meme büyütme operasyonları ve ameliyatları birçok şekilde gerçekleştirilebilir. Dolgu ile yapılan ve silikon ile gerçekleştirilen ameliyatlar arasında büyük farklar vardır.

Göğüste Çatlak Varken Meme Büyütme Estetiği Yapılır Mı?

Meme büyütme estetiği yapıldığında memeniz gerginleşeceği için üzerinde bulunan çatlaklarda kaybolabilir. Meme estetiğini hangi yöntem ile yaptırırsanız yaptırın göğsünüz gergin olacağı için çatlaklarınız da göze batmayacaktır. Meme estetiği yapılırken kullanılan yöntemler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz operasyon öncesi doktora danışabilirsiniz.

  • Sarkık Göğüsler Meme Büyütme İle Toparlanır Mı?

Meme estetiği genellikle göğüs dikleştirme, göğüs büyütme, meme küçültme gibi büyüklük küçüklük ilişkisi arasında gerçekleştirilir. Göğüs büyütme operasyonlarında çatlaklarınız kesilecek alanın altında ise çatlaklarınız otomatik olarak kaybolacaktır. Fakat üst kısımda ise kaybolmak yerine gerginleştiği için belirsiz hale gelecektir.

Meme Büyütme İşleminden Sonra Çatlaklar Gider Mi?

Göğüste çatlak varken meme büyütme operasyonu yapıldığında çatlakların giderilmesi için her hangi bir şey yapılmaz. Fakat meme estetiği yaptırdıktan sonra göğsünüz büyüyeceği ve gerileceği için meme üzerinde bulunan çatlaklarda belirsiz hale gelir. Çatlakların tamamen giderilmesi hakkında merak ettikleriniz var ise doktorunuza sorup bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ameliyatsız Meme Büyütmede İz Kalır Mı?

Ameliyat ile ya da ameliyatsız olarak birçok meme büyütme tekniği bulunur. Bbu tekniklerden biri olan Aquafilling ise iz kalmadan memenizi büyütmenize olanak sağlar. İğne ile yapılan bu işlem % 98’ i su olan hidrofilik jel ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi uygulandığı için hastalar istedikleri zaman estetik yaptırdıkları yerin gidişatına göz atıp fikirlerini dile getirebilir.

Meme Büyütme İşlemi Ne Kadar Sürer?

Meme cerrahisinde çeşitli teknikler ile meme büyütme işlemi yapılır. Göğüste çatlak varken meme büyütme estetiği yapmak, memeniz gerileceği için çatlaklarınızın da belirsiz hale gelmesine yardımcı olur Aquafilling tekniği dolgu ile yapılıyor olup 30 ila 50 dakika arasında sonuçlandırılır. Aynı zamanda diğer meme büyütme işlemi yaklaşık 1 saat içerisinde tamamlanır.

  • Meme Büyütme Tekniğinden Sonra Çatlaklar Gider Mi?

Meme büyütme yaptırmak isteyenlerin ilk olarak şartlarının ne olduğunu belirlemesi gerekir. Memesini emzirme için kullanmaya devam edecek mi, iz kalması problem olur mu, kalıcı bir ameliyat mı olsun yoksa yenilenmesi gereken bir operasyon mu olsun bunlara karar vermeniz önemli. Göğüste çatlak varken meme büyütme estetiği yaptırmak memeniz gerginleştiği için çatlaklarınızın da belirsiz hale gelmesine yardımcı olabilir.

Estetik Operasyon İle Çatlaklar Kaybolur Mu?

Meme büyütme operasyonları dikleştirme ve dolgunlaştırmayı esas alır. Bu da meme derinizin gerilmesine olanak sağlar. Göğüste çatlak varken meme büyütme estetiği yaptırmanız ile çatlaklarınız tamamen kaybolmaz sadece belirsiz hale gelir. Meme üzerinde bulunan çatlaklar hakkında estetik operasyonundan önce doktorunuz ile konuşup bilgi edinmenizi tavsiye ederiz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

HEMEN ARA