Acıbadem Sitesi Kent Etabı A2 Kule Bina:25/A Kat:37 D:249 Üsküdar / İstanbul
trende

Gözaltı Işık Dolgusu, Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar, Yorumları; Yan Etkileri ve Öncesi Sonrası

Anasayfa » Gözaltı Işık Dolgusu, Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar, Yorumları; Yan Etkileri ve Öncesi Sonrası

Gözaltı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu!;  Göz çevresindeki koyu halkalar yaygın bir sorundur. Bu karanlık yapıya ne sebep oluyor ve onları geliştirmek için neler yapabiliriz?

Koyu göz altı dairelerin 3 kategorisi veya türü vardır.

  1. pigmentasyon nedeniyle oluşan renk değişikliği
  2. belirgin vasküler yapı kaynaklı renk değişikliği
  3. Periorbital alanda yapısal değişiklikler

Yaşla birlikte kollajen üretimi yavaşlar ve periorbital bölgenin zaten ince olan derisi daha da incelir. Periorbital yağ hareket eder, azalır veya prolaps yapar, böylece alttaki damarları açığa çıkarır. Bu vaskülatür bu periorbital renk değişikliğine neden olabilir. Her geçen yıl, yüzün kemikli yapıları değişir ve hareket eder.

Peki Neden Koyu Halkalar Görüyoruz?

Kalıtsal: Asya ve Afrika cilt tiplerine sahip bireyler periorbital hiper pigmentasyona yatkındır. Çok ince alt göz kapağı derisinden oluşan genetik özelliğiniz varsa damarlar daha koyu bir görünüme neden olur.

Alt göz kapaklarının altındaki deride hiperpigmentasyon: Uyku, beslenme, güneşe maruz kalma ve sigara içme gibi çevresel faktörler ikincil hiperpigmentasyona katkıda bulunur. Koyu halkalara neden olan vitamin eksiklikleri arasında B12 vitamini, E, K ve D bulunur.

Alt göz kapağındaki zayıf dolaşım: Mevsimsel alerjiler ve burun tıkanıklığı koyu renkli göz çemberlerinin en yaygın nedenidir. Tıkanıklık, küçük olsa bile, gözlerden burun içine doğru akan damarları etkiler daha iyi nefes almak için zorlanırsanız damarlar genişler ve koyu halkalar oluşur.

Göz kapakları ya da göz kapaklarının batık görünümü: Yüksek elmacık kemikleri olan bireylerde bu daha belirgindir.

Gözaltı Işık Dolgusu Nasıl Ve Kimlere Uygulanır?

Gözaltı ışık dolgusu prosedüründe yararlı asitler gözaltlarına enjekte edildiği için alerjik reaksiyon gösterme gibi bir durum da söz konusu değildir. Belirtilen işlem için daha çok 35 yaş üstü bireyler bize başvursa da gençlere de bu işlem yapılabilir.

Işık dolgusu yaptırırken dikkat edilecek konular: 18 yaşından küçük olan bireylerin, gözaltı morlukları yoğun olsa bile işlem yaptırılması önerilmemektedir. Ancak silikon kullanmıyoruz, yararlı asitler hiçbir yan etki göstermez. Eğer silikon kullansaydık morarma ve şişlik aylarca sizi rahatsız ederdi. Gözaltındaki morlukların nedeni eğer kilolarınız ise o zaman liposuction da düşünebilirsiniz. Üsküdar‘daki merkezimizde doktorunuzla bu konuyu görüşebilirsiniz.

Gözaltı Işık Dolgusu Operasyon Sonrası Bakım

İstanbul‘daki kliniğimizde ışık dolgusu işlemleri sonrasında hastaların, gözaltı bakımlarına dikkat etmeleri gerekir. Yapılan uygulama etkili kremler ve masajlar ile birlikte desteklendiğinde, en fazla 2 yıla kadar etkisini görmek mümkündür.

  • En fazla 30 ile 45 dakika süren ışık dolgusu işlemlerinde herhangi bir acı durumu yaşanmaz.
  • Gözaltına ince bir şırınga ile ürünler yerleştirildiği için bireyler acısız güzelleşmenin tadını çıkarabilirler.
  • İşlem sonrasında herhangi bir kılcal damarın çatlaması nedeniyle morluklar meydana gelse de, bu durum nadir hastalarda görülür.
  • Gözaltı ışık dolgusu yaptıran bireylerin en az 4-5 saat bölgeye su değdirmemeleri gerekir.

Güzelleşmek için iyi bir adım değil mi?

Gözaltı Işık Dolgusu

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Call Now ButtonRandevu Al